Reprezentacja Polski juniorów w piłce nożnej po 24 latach zakwalifikowała się do mistrzostw świata

Reprezentacja Polski do lat 17 w piłce nożnej wygrała zacięty mecz, pokonując Serbię 3:2, awansując do półfinału mistrzostw Europy i zapewniając juniorom pierwszy występ w Pucharze Świata od 24 lat.

Bolesz zaskoczył Serbów, gdy Jakub Krijanovski strzelił pierwszego gola w 4. minucie spotkania. W pierwszej połowie Polacy kilkukrotnie atakowali serbską bramkę i grali inspirujący futbol.

Choć Polacy dominowali na boisku przez większą część pierwszej połowy, Serbowie zaczęli atakować do końca, choć zmarnowali dwie dobre okazje do zdobycia bramki. Od tego momentu Serbowie zebrali się iw 51. minucie wyrównali po bramce Vukojevicia.

Mimo wielokrotnych ataków na polską bramkę, Polakom udało się odzyskać spokój. Podczas jednej z kontrataków Mikołajewski został powalony przez rywala w polu karnym i na 30 minut przed końcem mecz zakończył się zwycięstwem 2:1.

W tym momencie Polacy wyglądali na zmęczonych, a Serbowie mieli niewiele miejsca na kolejny atak. W 69. minucie Boles został uratowany słupkiem, ale minutę później Subotic wyrównał obok Piegutowskiego.

Ponieważ Serbowie nadal naciskali, sytuacja Polaków wyglądała tragicznie. Jednak w ostatnich 10 minutach Polacy nie ustawali i utrzymywali piłkę po przeciwnej stronie boiska. W 89. minucie Filip Rejcic zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, na którą Serbia nie miała odpowiedzi.

Prowadząc do końca spotkania, Polska pokonała Serbię 3:2. W półfinale zmierzą się z Niemcami. Zwycięstwo gwarantuje również, że drużyna U17 po raz pierwszy od 24 lat zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata Juniorów.