Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Reporter, który opublikował historię dzieci dziesięciu matek „przepraszam” po tym, jak okazała się niepoprawna – wiadomości ze świata

Dziennikarz przeprosił za opublikowanie historii matki, która urodziła 10 dzieci po tym, jak okazało się to nieprawdziwe.

Redaktor Pretoria News, Pete Rambedi, powiedział, że jest „pełen smutku i żalu” z powodu sensacji, która zaszkodziła reputacji Niezależnych Mediów.

37-letnia Gosiame Sithole trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie po doniesieniach, że „urodziła 10 dzieci w szpitalu Pretoria”.

Jednak podejrzenia pojawiły się, ponieważ lekarze nie mieli danych dotyczących porodu, a „Pretoria News” nie miały dowodów na to, że dzieci rzeczywiście istniały.

Od tego czasu jest to pani Sithole Został przyjęty na oddział psychiatryczny Po tym, jak została znaleziona w domu krewnego 17 czerwca.

Gosiame Sithole twierdziła, że ​​spłodziła 10 dzieci

Dziennikarz powiedział, że był przekonany, że kobieta jest w ciąży i urodziła – nie tylko 10 dzieci.

Powiedział, że napisał ten artykuł jako „dziejącą się historię”, ale teraz uważa, że ​​powinien był potraktować go jako materiał śledczy.

Pan Rambidi napisał list do redaktora naczelnego grupy, która jest właścicielem jego gazety, mówiąc: „Zacznę od stwierdzenia, że ​​od początku trzymam się faktu, że Gosiam Sithole była w ciąży, że urodziła.

„W każdym razie przepraszam za szkody dla reputacji, jakie ta historia wyrządziła grupie, firmie i ogólnie moim współpracownikom”.

Pani Sithole z oddzielnym partnerem Teboho Tsotetsi
Pani Sithole z oddzielnym partnerem Teboho Tsotetsi

Dodał: „Nigdy nie prosiłem o udokumentowany dowód ciąży, na przykład skanery i karty kliniki, jak zwykle robię w przypadku historii śledztwa. Myślę, że nie było nic do zbadania”.

List kontynuował: „Szczerze mówiąc, historia dała krytykom możliwość zakwestionowania uczciwości zawodowej nie tylko mnie, ale także moich kolegów z grupy.

„Dlatego bardzo mi przykro, to było niefortunne.

READ  Obrońca Man United jest gotowy zmierzyć się z USA, ponieważ menedżer Anglii Gareth Southgate mówi, że zmiana przeciwko Iranowi jest tylko środkiem zapobiegawczym

Gosiame Sithole
Została przyjęta na oddział psychiatryczny

„Chciałbym przeprosić was, moich kolegów i grupę.”

Oficjalne dochodzenie wykazało, że twierdzenie, że kobieta z RPA urodziła 10 dzieci na początku tego miesiąca, jest fałszywe.

W oświadczeniu rządu prowincji stwierdzono, że w żadnym szpitalu w prowincji Gauteng nie odnotowano dziesiątek urodzeń.

Badania lekarskie wykazały również, że pani Sithole nie była ostatnio w ciąży. wiadomości BBC raporty.

Nie podano powodu sfabrykowania tej historii.

Kobieta jest obecnie przetrzymywana na mocy Ustawy o Zdrowiu Psychicznym w okresie próbnym i otrzyma wsparcie.