Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Renisola Power zamyka sprzedaż projektów o mocy 38 MW w Polsce do Opton

Stamford, Connecticut, 1 lipca 2021 / PR Newswire / – Renosola Limited („Renisola Power” lub „Firma”) (www.renesolapower.pl) (NYSE: SOL), w pełni zintegrowany globalny deweloper projektów fotowoltaicznych, ogłosił dziś wstrzymanie sprzedaży projektów fotowoltaicznych o mocy 38 MW Polska Do Opton, wiodącej międzynarodowej firmy zajmującej się inwestycjami w energię słoneczną z siedzibą Arhas, Dania.

W portfolio znajduje się 38 projektów aplikacji solarnych Polska O mocy 1 MW każdy. Projekty te zostały nagrodzone Renisola Power na krajowej aukcji energii słonecznej grudzień 2020. Kwalifikowalność w ramach programów Polski Zasada kontraktu na różnicę (CFD) i kwalifikuje się do 15-letniej opłaty gwarancyjnej, a sieć ma zostać włączona w ciągu następnego roku.

Projekty są sprzedawane w fazie „Kontynuuj powiadomienie” (NTP). Jednak po zakończeniu sprzedaży Renisola Power będzie odpowiedzialna za sfinalizowanie planów EPC Management, Project Financing i Opton na etapie COD.

Pan. Józef Kostner, dyrektor generalny Moc Renisoli Region Europejski skomentował: „Cieszymy się, że ponownie współpracujemy z Opton, aby zakończyć tę transakcję i cieszymy się na współpracę w przyszłości. Co najważniejsze, pracowaliśmy sumiennie, aby zrealizować naszą strategię i ulepszyć nasze aktywa fotowoltaiczne poprzez sprzedaż strategiczną. jestem dumny z osiągnięć naszego zespołu!”

Renizola Power CEO Yumin Liu Dodał: „Kontynuujemy nasze działania w zakresie rozwoju projektów i nadal demonstrujemy nasze doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu projektów fotowoltaicznych, zamykaniu transakcji finansowych i zarabianiu na projektach na niższych szczeblach branży fotowoltaicznej. Europa. Transakcja ta dodatkowo potwierdza pozycję rynkową Renisola Power PolskaWierzymy, że jesteśmy w lepszej pozycji do osiągania rentownych wzrostów w kwartałach. „

O Renisola Power

Renault Power (NYSE: SOL) jest wiodącym światowym deweloperem i operatorem projektów fotowoltaicznych. Firma koncentruje się na opracowywaniu projektów fotowoltaicznych, zarządzaniu budową i usługach finansowych związanych z projektami. Dzięki lokalnym grupom zawodowym w ponad 10 krajach na całym świecie firma rozprzestrzeniła się na wiele obszarów, w których rynki projektów energii słonecznej szybko się rozwijają, a wzrost ten można utrzymać dzięki lepszej przejrzystości polityki rządowej. Strategią firmy jest dążenie do większych możliwości rozwoju projektów na tych lukratywnych i wschodzących rynkach; W szczególności w Stanach Zjednoczonych i Europa, zajmuje wiodącą pozycję na rynku w wielu lokalizacjach geograficznych, w tym w firmie Polska, Węgry, Minnesota I Nowy Jork.

READ  Polski producent zrzucił winę na błędy w programowaniu swoich pociągów, aby zwiększyć liczbę usług serwisowych

O Optonie

Opton to duński inwestor i deweloper energii słonecznej z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Opton był jedną z pierwszych firm inwestycyjnych, które dostrzegły możliwości w systemach fotowoltaicznych, a dziś Opton jest jedną z nich. Europy Najwięksi dostawcy oferujący inwestycje w odnawialną energię słoneczną 2,4 mld euro W zainstalowanych i zarządzanych inwestycjach przekraczających 1,2 GW zainstalowanej mocy.

ŹRÓDŁO ReneSola Sp.

powiązane linki

http://www.renesolapower.com