Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Relacja z wiadomości rozrywkowych: prawnicy Hearda nie zadzwonią ponownie do Deppa, aby zeznawać, skąd pochodzi szantaż.  Ukraiński reżyser potępia obecność Rosji w Cannes i nie tylko

Relacja z wiadomości rozrywkowych: prawnicy Hearda nie zadzwonią ponownie do Deppa, aby zeznawać, skąd pochodzi szantaż. Ukraiński reżyser potępia obecność Rosji w Cannes i nie tylko

Poniżej znajduje się podsumowanie aktualnych kanałów informacyjnych dotyczących rozrywki.

Pokaz prowadzonego przez społeczność „War Pony” w Cannes

Filmowcy Gina Gammell i Riley Keough, którzy zadebiutowali na festiwalu filmowym w Cannes, powiedzieli, że War Pony, którego akcja rozgrywa się w rezerwacie Pine Ridge, zaczynał się jako projekt między przyjaciółmi i przez siedem lat przekształcił się w wysiłek społeczności. Nakręcony w całości z aktorami po raz pierwszy na suwerennym terytorium Oglala Lakota w Południowej Dakocie, film opowiada o niepowodzeniach i triumfach 12-letniego Matho, granego przez LaDainian Crazy Thunder i 23-letniego Billa, granego przez Jojo Bapteise Whiting.

Ukraiński reżyser Loznitsa planuje wyprodukować film dokumentalny o inwazji na Rosję

Ukraiński reżyser Sergei Loznitsa planuje nakręcić film dokumentalny o wojnie w swoim kraju, powiedział w poniedziałek ukraiński reżyser Sergei Loznitsa na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie pokazano jego film „The Natural History of Destruction”. „Jeszcze nie wróciłem na Ukrainę od początku wojny, ale oczywiście zamierzam tam pojechać i zamierzam zrobić film o okrucieństwach, które się w tej chwili dzieją” – powiedział Reuterowi mieszkający na Litwie reżyser. w wywiadzie.

Ali Abbasi wprowadza do Cannes film „Persian Noir” filmem „Święty Pająk”

Irański reżyser Ali Abbasi miał w niedzielę premierę „Świętego Pająka” na Festiwalu Filmowym w Cannes, opartej na faktach historii seryjnego mordercy w świętym mieście Mashhad, nazwanej „Fares Noir”. „To jest film noir. To perski noir” – powiedział Abbasi Reuterowi.

Ukraiński reżyser potępia obecność Rosji w Cannes

Ukraiński reżyser Dmytro Sokoletki-Sobchuk skrytykował Festiwal Filmowy w Cannes za włączenie rosyjskiego reżysera do swojego zespołu, a pierwszy reżyser pokazał „Pamfir” w Cannes w sobotę. Festiwal zabronił udziału oficjalnych delegacji rosyjskich, ale rosyjski dysydent Kirył Sieriebnikow, który wypowiadał się przeciwko inwazji na Ukrainę, pokazał w środę swój film „Żona Czajkowskiego” w konkursie festiwalu.

READ  Trójkąt smutku zdobywa Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes

Rumuński reżyser Mungiu bada ksenofobię we wpisie „RMN” w Cannes

Rumuński reżyser Christian Mungiu powraca do konkursu na Festiwalu Filmowym w Cannes z pesymistycznym dramatem społecznym, który stawia czoła ksenofobii w Europie Środkowej. Osadzona w wieloetnicznej wiosce w Transylwanii RMN zaczyna się od powrotu pracownika fabryki Matthiasa z Niemiec do swojej biednej wioski. Cicha skorupa zwartej wioski została wstrząśnięta, gdy mieszkańcy, w tym Węgrzy, sprzeciwili się zatrudnianiu pracowników ze Sri Lanki w lokalnej fabryce chleba.

Prawnicy Hearda nie zadzwonią ponownie do Deppa, żeby zobaczyć, kto stoi

W poniedziałek źródło bliskie Heard powiedziało, że prawnicy aktorki „Aquaman” Amber Heard postanowili nie wzywać ponownie Johnny’ego Deppa na stanowisko świadka, ponieważ w tym tygodniu kończyli swoją obronę w sprawie o zniesławienie byłej pary. Depp pojawił się na liście potencjalnych świadków, gdy proces wszedł w szósty i ostatni tydzień.

Kasa: „Downton Abbey 2” zaczyna mocne z 16 milionami dolarów, gdy „Doctor Strange” znów rządzi

Rodzina Crowleyów wciąż ma królewski charakter w kasie. Downton Abbey: A New Era, kontynuacja popularnego brytyjskiego serialu telewizyjnego na dużym ekranie, przyniosła 16 milionów dolarów z 3815 kin w Ameryce Północnej w swoim krajowym debiucie. Chociaż nieco odbiegają od początkowych projektów, te powroty są zachęcającym początkiem w czasach, gdy starsi widzowie wybierają kino. Było zrozumiałe zaniepokojenie drugim „Downton Abbey” pod względem komercyjnych perspektyw, a nie dlatego, że długoletni fani serialu zmęczyli się pożeraniem ekranowej fabuły rezydencji i dramatyzmu systemu klasowego. Oprócz „House of Gucci” i sequelu Jamesa Bonda „Nie ma czasu na śmierć”, wiele filmów z czasów pandemii skierowanych do dorosłych (takich jak remake „West Side Story” Stevena Spielberga i dramatu sportowego Willa Smitha „King Richard”) mają trudności ze sprzedażą biletów online, pomimo pozytywnych recenzji. Nie jest więc małym wyczynem, że prawie 50% kupujących bilety na „Downton Abbey: A New Era”, wspaniałą historię osadzoną w znanej serii, ma 55 lat lub więcej.

READ  Przedstawienie wzlotów i upadków bycia influencerem w mediach społecznościowych

Gwiazda „Squid Game” Lee Jung-Jae wchodzi za kamerę w „Hunt”

Gwiazda „Squid Game” Lee Jung-jae napina mięśnie w przemyśle filmowym w „Hunt”, thrillerze szpiegowskim, który napisał, wyreżyserował, wyprodukował, a także w którym występuje. Debiut reżyserski i scenariuszowy Lee zadebiutował na całym świecie na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie rozstrzyga konkurs.

Aktor hollywoodzki Liev Schreiber mówi w Davos, że Ukraina może wygrać wojnę

Aktor hollywoodzki Liev Schreiber powiedział w poniedziałek w Davos, że Ukraina może wygrać wojnę z Rosją, ale będzie to długa bitwa, a konflikt nie powinien zniknąć z wiadomości. „To zdumiewające, jak prężni są Ukraińcy” – powiedział Reuters telewizji na uboczu Światowego Forum Ekonomicznego Schreiber, którego dziadek był pochodzenia ukraińskiego i polskiego.

(Z wkładem agencji.)