Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rekordowe letnie upały i pożary w Europie – widoczne |  kryzys klimatyczny

Rekordowe letnie upały i pożary w Europie – widoczne | kryzys klimatyczny

Analizy przeprowadzone przez Guardiana wykazały, że w 2022 r. Europa już doznała rekordowych zniszczeń spowodowanych przez pożary, gdy kontynent pogrążył się w niezwykle wysokich – aw niektórych przypadkach bezprecedensowych – temperaturach.

W lipcu pożary dotknęły kilka krajów w całej Europie. Podczas gdy londyńczycy byli zszokowani, kiedy W pożarach zniszczeniu uległy dziesiątki posesji W zeszłotygodniowej fali upałów walczyli strażacy w Portugalii, Hiszpanii, Francji i Grecji Pożary lasów na dziesiątkach tysięcy hektarów.

mapa pożarów Europy

To część rekordowego sezonu pożarów w Europie w tym roku.

informacje z Ewa Wynika z niego, że na dzień 23 lipca w całej Unii Europejskiej spalono nieco ponad 515 000 hektarów (1,27 miliona akrów) ziemi. To cztery razy więcej niż średnia odnotowana od 2006 roku i prawie dwukrotnie więcej niż poprzedni rekord odnotowany w tym czasie.

Wykres pokazujący, jak rok 2022 jest rekordem pożarowym dla Europy

Skalę tych pożarów widać w danych satelitarnych dostarczonych przez Planet Labs. W La Teste-de-Buch we Francji spalono setki hektarów lasu, gdy pożary rozprzestrzeniły się aż do oceanu i sąsiednich miast.

Zdjęcie satelitarne pożaru we Francji

W Hiszpanii wiejskie rejony Salamanki doświadczyły jednych z najbardziej niepokojących pożarów, które można również zobaczyć na zdjęciach satelitarnych dostarczonych przez Planet Labs.

Władze stwierdziły, że pożary mogły zostać wzniecone celowo, chociaż suche, zalane słońcem, zalesione wzgórza zostały łatwo strawione po rozpoczęciu pożaru. Większość Półwyspu Iberyjskiego jest nadal bardzo narażona na pożary, po tym jak od początku lata odnotowano dwie fale upałów.

Zdjęcie satelitarne pożaru w Hiszpanii

Analiza Guardian danych temperatury od 1980 roku od tranzyt optycznykomercyjny dostawca danych pogodowych, ustalił, że siedem z 28 europejskich stolic, w tym Londyn, Rzym i Dublin, osiągnęło 40-letnie maksimum w czerwcu, lipcu lub w obu tych krajach.

Londyn doświadczył najgorętszej temperatury w historii 19 lipca. Według rzecznika prasowego Met Office, 40,2C zostało powszechnie odnotowane na Heathrow, ale liczba ta jest nadal prowizoryczna w oczekiwaniu na „ocenę miejsca i sprzętu, aby upewnić się, że nie ma żadnych anomalii”. Wartość 39,8 ° C w danych Visual Crossing nadal przekracza lipcowy szczyt 36,1 ° C w Londynie, po raz pierwszy osiągnięty w lipcu 2019 r.

READ  Porsche i Bentley wypełniają lotnisko w Helsinkach, gdy rosyjscy turyści udają się do Europy | Finlandia

Pięć innych stolic, w tym Paryż i Madryt, osiągnęło poziom 0,5 stopnia Celsjusza w stosunku do poprzednich miesięcznych maksimów.

Chociaż wiele stolic Unii Europejskiej tego lata uniknęło rekordowych temperatur, pożary przetoczyły się przez inne regiony krajów. Skala pożarów wskazuje na niszczycielskie skutki przedłużających się anomalnych temperatur i suchych warunków, niezależnie od tego, czy rekordy temperatury są pobite, czy nie.

Źródło: widzialny tranzyt, dane temperatury od 1980 r. Z wyjątkiem kilku liczb z lat 1990, 1991, 1993, 2005 i 2020, które nie są weryfikowane

Naukowcy Powiedział gazecie Guardian Rola powodowanego przez człowieka globalnego ocieplenia w tak upalne dni jest jasna, a badania pokazują, że bez niej szanse na przekroczenie 40°C w Wielkiej Brytanii byłyby mniejsze niż 0,1%.

Dr Frederick Otto z Imperial College London powiedział, że 40°C „byłoby niezwykle mało prawdopodobne lub prawie niemożliwe bez zmiany klimatu spowodowanej przez człowieka”.

informacje z Rekord temperatury lądu/oceanu dla Berkeley Pokazuje, że w ostatnich latach odnotowano rekordowe różnice w stosunku do średniej globalnej temperatury zarejestrowanej w latach 1951-1980.

W 2016 r. globalne temperatury były wyższe o 1,05°C od tej średniej – rekordowo wysoki poziom, dochodząc do 1850. Wszystkie 13 najgorętszych globalnych temperatur w danych wystąpiło od 2000 r.

Różnice globalnych temperatur w czasie

Naukowcy twierdzą, że w Wielkiej Brytanii temperatura wynosi 40 stopni Celsjusza Może się to zdarzyć co trzy lata Jeśli emisje nie zostaną zredukowane.

Szef naukowy Met Office, profesor Stephen Belcher, powiedział: „Jeśli będziemy kontynuować scenariusz wysokiej emisji, możemy zaobserwować takie temperatury co trzy lata… Jedynym sposobem na ustabilizowanie klimatu jest osiągnięcie zera netto”. .. prawie. „