Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rekord Polski LGBTQ + kryje zwycięstwo olimpijskie – POLITICO

WARSZAWA – Prezydent RP Andrzej Duda zwykle gratuluje każdemu polskiemu sportowcowi zwycięstw, ale jest naturalnie spokojny po zdobyciu w środę srebrnego, pierwszego w kraju łazika medalowego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

To prowadzi do pytań polskie media O tym, czy jego niepokój jest związany z Katarsiną Jillman, jedną z czterech łazików, które pojawią się jako lesbijka.

Podczas emocji Wywiad W środę Jillman podziękował swojej dziewczynie za program telewizyjny kontrolowany przez państwo.

Duda rozpętał kampanię przeciwko temu, co nazwał „ideologią LGPD”, podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej, próbując przyciągnąć konserwatywnych wyborców.

Biuro prasowe prezydenta poinformowało w czwartek, że Duda może pogratulować wszystkim medalistom po olimpiadzie.

Stoi to w wyraźnym kontraście do jego zwykłego entuzjazmu dla osiągnięć sportowych mistrza Polski. Kanał Twittera biura Dudy jest dopasowany Ćwierkać O „skrzyżowaniu palców” dla polskich olimpijczyków z dnia 23 lipca. Strona internetowa Kancelarii Prezydenta a Fabuła I o polskich sportowcach Dudy wypuszczonych w zeszłym tygodniu.

Mimo że członkowie rządzącej prawicowej koalicji kierowanej przez Nacjonalistyczne Prawo i Sprawiedliwość angażowali się w werbalne ataki na osoby LGBT+, premier Matos Moraveki pozdrowił „cudowne” polskie łaziki na Facebooku. Poczta Dzień po wygranej.

Według tegorocznej „Tęczowej Europy” Polska jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów Unii Europejskiej. Zaszeregowanie Organizacja pozarządowa zajmująca się prawami osób LGBT z siedzibą w Brukseli przez ILGA-Europe.

Warszawa nadal jest uwikłana w kontrowersje z Unią Europejską Postanowienia Deklarowanie się przez samorządy jako „regiony bez ideologii LGBT” wpłynęło na pewną formę finansowania UE. Komisja Europejska (KE) rozpoczęła w tym miesiącu działania prawne przeciwko Polsce w związku z jej „brakem współpracy” w odpowiedzi na prośbę o szczegółowe informacje na temat rezolucji.

Parlament Europejski na początku tego roku Ogłoszony Cała Unia Europejska jest „wolną strefą LGBTQ”.

READ  Polskie Hurricane pokonały włoskiego nastolatka, wygrywając Miami Open