Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rekiny uciekające przed toksycznym czerwonym przypływem znajdują schronienie w kanale Florida Channel | Rekiny

Setki rekinów przybrzeżnych schroniło się w kanale Florida Channel, najwyraźniej po to, by uniknąć skutków Wybucha trująca czerwona fala Zabij setki ton zwierząt morskich.

Mieszkańcy portu Pattonwood na Longboat Key dokonali niezwykłego rekordu strzały Od rekinów czarnogłowych, rekinów pielęgniarek i trawy cytrynowej, które pływają w pobliżu ich domów.

Floryda walczy z czerwoną falą wywołaną przez glony Karenia Breves, przez kilka lat. Biolodzy morscy twierdzą, że tegoroczny rozkwit był szczególnie znaczący. Florida Fish and Wildlife Commission (FFWC) zgłosiła śmierć ryb w ciągu ostatniego tygodnia w dziewięciu hrabstwach i stwierdziła, że ​​​​pięć hrabstw wywołało skargi na niewydolność oddechową u ludzi związaną z czerwonymi przypływami.

Zgłoszono FFWC Wysoki poziom czerwonej fali Off Longboat Key i wokół Sarasoty. Eksperci twierdzą, że rekiny szukają bezpiecznego schronienia z pożywieniem i tlenem, z dala od zanieczyszczonych wód i gnijących zwłok.

„Zwykle nie widuje się rekinów gromadzących się w ten sposób w tych kanałach, wchodzą tam, ale nie w tych ogromnych ilościach, które widzimy, które zostały zgłoszone”. Mike Hyethos, ekspert ds. rekinów i profesor nauk biologicznych na Florida International University oraz dziekan tamtejszego Kolegium Sztuki, Nauki i Edukacji.

„Nie wiemy, co może powodować, że rekiny przemieszczają się w te rejony, ale zmiany w składzie chemicznym wody, tlen wyciągany z wody, toksyny oraz ilość martwych ryb wokół mogą one powodować tak duże stężenia”.

„To nie jest coś, co byś zobaczył, gdyby nie wydarzenie Wielki Czerwony Przypływ”.

Longboat Key znajduje się kilka kilometrów od miejsca Wyłom w opuszczonej fabryce nawozów Piney Point W kwietniu do Tampa Bay wpompowano dziesiątki milionów galonów toksycznych zrzutów. Nie wiadomo, jaki wpływ może mieć wyładowanie na wybuch czerwonego przypływu.

Hythos powiedział, że poranione rekiny podkreśliły potrzebę działania.

„Widzenie tego rodzaju rzeczy pokazuje tylko, jak niezrównoważone są obecnie rzeczy w ekosystemie” – powiedział.

„Naprawdę musimy zacząć ciężko pracować Floryda Kiedy zajmujemy się niektórymi przyczynami tych kwitnienia, wiele składników odżywczych dostaje się do wody, a to może pochodzić z wielu różnych źródeł, więc naprawdę musimy nad tym wszystkim popracować”.

W 2019 r. Ron DeSantis, gubernator Florydy, reaktywował sprawę Zespół ds. alg Zbadanie zagadnień związanych z czerwoną falą.

Przetrwanie rekinów Longboat Key zależy od czynników, w tym od poziomu tlenu w kanałach, który może szybko ulec pogorszeniu wraz ze wzrostem temperatury wody.

„Jeśli warunki poza tym kanałem są naprawdę złe, mogą utknąć, dopóki warunki nie osiągną punktu, w którym będzie wystarczająco dużo tlenu lub nie będzie toksyn, jeśli opuszczą kanały” – powiedział Hythos.

Ale jednocześnie, gdyby te warunki ustąpiły na południe, do kanału, nie byłoby już gdzie uciekać. Nie mogą uciekać, jeśli na zewnątrz nie jest bezpiecznie, więc naprawdę trudno powiedzieć”.

READ  Nepal wzywa wspinaczy z Everest do zwrotu zużytych butli z tlenem w czasie kryzysu związanego z COVID | Nepal