Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Refleksje małych firm na temat niepowodzeń, sukcesów i partnerstw finansowych —

Refleksje małych firm na temat niepowodzeń, sukcesów i partnerstw finansowych —

Danielle Delaney, Dyrektor Programu Ekonomii Przedsiębiorczości ANCA

Zespół małych firm w ANCA koncentruje się na obecnych i przyszłych potrzebach przedsiębiorców, z którymi współpracujemy. Widzimy i doświadczamy wielu emocji poprzez sukcesy i rozczarowania ludzi, którym służymy.

Niezależnie od tego, czy pomagamy właścicielom przenieść ich biznes do następnej generacji, pomagamy rzemieślnikom w uzyskaniu dostępu do rynków hurtowych z ich produktami, czy pomagamy firmom dotkniętym COVID-19 i innymi wyzwaniami ekonomicznymi, zapewniając zasoby, które pomogą im zbudować odporność – wszystko to może wydawać się nieistotne w ciągu kilku chwil rozczarowania.

Boli mnie serce, gdy firma zostaje zamknięta pomimo wsparcia naszej organizacji i partnerów. Kiedy transformacja biznesowa ma wszystkie odpowiednie składniki do udanej transformacji, ale nie do końca się udaje, czuję głębokie współczucie dla właściciela firmy, który tak ciężko pracował, aby dojść do tego punktu tylko po to, by zacząć od nowa. Kiedy nowy sprzedawca opuszcza nasze targi Adirondack Buyer Days z nowym doświadczeniem i wiedzą w sprzedaży hurtowej, ale nie ma nowych klientów w sklepie detalicznym, też jestem nim rozczarowany.

Pojedyncze niepowodzenia mogą uniemożliwić nam zobaczenie całościowego obrazu i osiągnięcie naszych celów Integracyjne wsparcie w budowaniu transformującego i sprzyjającego włączeniu społecznemu bogactwa w naszych społecznościach. Cóż, pojedyncze przypadki sukcesu mogą.

Kiedy widzimy uśmiechniętego właściciela firmy, który z sukcesem przejął istniejącą firmę, przecinając wstęgę wraz z rodziną, w otoczeniu liderów rządu i społeczności – trudno też nie zauważyć przeciekającego dachu budynku za jego plecami, rosnących rachunków za ogrzewanie, biznesowa witryna internetowa, która nie była aktualizowana od początku boomu dot com, a także stres związany z pracą z obecnymi pracownikami.

Ani jedna historia sukcesu, ani jedna porażka nie opowiada całej historii. Dlatego trzymam ANCA Plan Strategiczny 2020-2025 Otwarte codziennie przy moim biurku – aby przypomnieć sobie, że wszystko, co robimy, jest częścią większej, kompleksowej, długoterminowej strategii. Dlatego właśnie wsparcie agencji finansujących dla organizacji, które myślą i działają na poziomie systemowym, ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia pozycji obszarów wiejskich, gdy wyobrażają sobie i stanowią prawo dotyczące własnej przyszłości gospodarczej.

Połącz finansowanie prywatne i publiczne

W 2021 roku ANCA miała szczęście otrzymać dwa źródła finansowania, które potwierdziły etos naszego integracyjnego podejścia do naszej pracy z małymi firmami – takie, w którym indywidualne sukcesy i niepowodzenia nie są miarą tempa rozwoju każdego.

READ  Najlepsze narzędzia retrospektywne | czas

program wyjściowy, Centrum reagowania na epidemie ANCA (CPR ANCA)możliwe dzięki Administracji Rozwoju Gospodarczego Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych

Fundusz MasterCard Impact, zarządzany przez MasterCard Center for Inclusive Growth. Wsparcie tych dwóch podmiotów wspiera sukces, ciężką pracę i nadzieję ram, które wspierają biznes wiejski w Adirondack North Country i zdrowie naszej organizacji, jednocześnie zapewniając przywództwo innym poszukującym rozwiązań palących wyzwań gospodarczych i społecznych.

Jeśli nie zajmujesz się zbieraniem funduszy dla organizacji non-profit, możesz nie być świadomy znaczenia i wpływu tego jednoczesnego finansowania z fundacji i rządu federalnego na nowy program, który zaspokaja pilne potrzeby. Gdy harmonogramy i priorytety prywatnych i publicznych programów grantowych są zgodne – co jest rzeczywiście trudną zagadką – fundusze pomagają osiągnąć rzeczywiste, namacalne, długoterminowe wyniki dla obsługiwanych osób i społeczności.

Dzięki temu wsparciu ANCA i nasi partnerzy współpracują z właścicielami firm w całym regionie, aby pomóc im poruszać się po głębokich wodach federalnych, stanowych i lokalnych programów wsparcia mających na celu stabilizację naszej zagrożonej gospodarki poprzez środki, w tym bezpośrednie wsparcie finansowe:

W Stanach Zjednoczonych największym programem zapewniającym fundusze małym firmom jest Paycheck Protection Program (PPP) z wolumenem 650 miliardów dolarów we wczesnych stadiach pandemii (Bhutta i in., 2020). Zarządzany program Small Business Administration (SBA) udzielał pożyczek małym firmom za pośrednictwem banków, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i innych instytucji finansowych w celu utrzymania działalności małych firm i utrzymania pracowników na liście płac (Fairlie & Fossen, 2021).

Zachęty te z pewnością pomogły wielu firmom przetrwać bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią COVID-19, ale korzyści nie były odczuwalne w równym stopniu we wszystkich typach organizacji i przedsiębiorców:

Szok wywołany pandemią mógł zwiększyć nierówności na co najmniej dwa sposoby: po pierwsze, właściciele małych firm byli o 35% bardziej narażeni na utratę dochodów niż ich odpowiednicy płci męskiej, przy czym różnice między płciami między osobami samozatrudnionymi można w dużej mierze wyjaśnić: faktem, że że kobiety nieproporcjonalnie częściej są zatrudnione w branżach najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19 (Graeber i in., 2021). Po drugie, konsekwencje pandemii COVID-19 mogą być najbardziej widoczne dla mniejszości w krajach rozwiniętych (Fairlie i Fossen, 2021) i rozwijających się (Maliszewska i in., 2020; Pereira i Patel, 2021).

Poza tym pokrywanie listy płac nie było (i nie jest) jedynym zmartwieniem, które nie pozwalało właścicielom małych firm spać w nocy. Przedsiębiorcy w naszym regionie borykają się z innymi lukami w finansowaniu, a wyjątkowe połączenie agencji finansujących ANCA CPR pomogło nam wypełnić te luki. Przykłady obejmują:

  • w teatr użytkowy W Au Sable Forks fundusze ANCA CPR pomogły właścicielom Normanowi Gabautowi i Jasonowi Andrew w ociepleniu ich historycznej przestrzeni, obniżeniu kosztów i zwiększeniu użyteczności podczas organizowania różnorodnych wydarzeń artystycznych i kulturalnych w tym centrum społeczności.
  • Scotta i Vanessy Gilbertów Crowned Hill Artisan Roasters Otrzymano pomoc finansową w ramach resuscytacji krążeniowo-oddechowej na zainstalowanie pomp ciepła w ich byłym pustym budynku więziennym w Maine Street w Lowville, tworząc przyjazną przestrzeń w centrum miasta, w której prowadzą palarnię, piekarnię i kawiarnię oraz planują dodać kawiarnię i powierzchnie do wynajęcia. (Na zdjęciu powyżej Scott z pompami ciepła).
  • Nasiona gorczycyJulie Webster wykorzystała szereg programów, aby zwiększyć liczbę klientów swojego sklepu z rzemieślniczymi produktami ziołowymi w Little Falls. Jako hurtownik Adirondack Buyer Days od kilku lat, Juli brała również udział w serii warsztatów ANCA CPR Strategic Tools, aby zwiększyć swoją świadomość biznesową, i wykorzystała fundusze, aby poprawić zdjęcia swoich produktów dla mediów drukowanych i internetowych. (Julia jest pokazana w programie Adirondack Buyer Days 2022).
  • Christoph Hertel z Plattsburgha Kącik Polski Wykorzystał fundusze zapewnione w ramach partnerstwa ANCA CPR z Katarską Izbą Handlową, aby poprawić swój handel elektroniczny i obecność w sieci, a także wziął udział w warsztatach powitalnych i stowarzyszeniu dla małych firm i przedsiębiorstw, aby rozwijać swój nowoczesny polski biznes spożywczy.
READ  bne IntelliNews - Wzrost PKB w Polsce w III kw. zrewidowany do 4,5% r/r przy gwałtownym spadku konsumpcji i inwestycji

Prywatna/publiczna grupa finansująca ANCA CPR nie jest jedyną twórczą współpracą finansową wspierającą naszą pracę. Inne niedawne przykłady to:

  • the Fundusz pożyczkowy SOIL – Współpraca pomiędzy ANCA i Stolica Żywności Zapewnia elastyczne, nieoprocentowane finansowanie małym gospodarstwom rolnym i firmom spożywczym, aby pomóc im w rozwoju, zwiększeniu ich stabilności i zwiększeniu bezpieczeństwa systemu żywnościowego. Fundusz został uruchomiony w 2020 roku przy wsparciu darczyńców indywidualnych, prywatnych firm oraz lokalnych fundacji.
  • Nasze badanie i raport za rok 2018, Regionalna analiza ekonomiczna kraju North AdirondackANCA i organizacje partnerskie starają się lepiej zrozumieć czynniki ekonomiczne i możliwości związane z eko-gospodarką regionu, aby wspierać i przyciągać istniejących przedsiębiorców i nowe firmy do regionu. Badanie, które dostarczyło kluczowych danych, które wpływają na pracę ANCA i innych organizacji służących firmom i społecznościom na północy, zostało sfinansowane przez różnorodne prywatne firmy, uniwersytety, fundacje i darczyńców.
  • i Projekt solarny hrabstwa Essex, gdzie urzędnicy miejscy wykorzystali różne źródła finansowania, aby zainstalować panel słoneczny w Whallonsburg Grange Hall: dwa ze stanu Nowy Jork (dotacja dla społeczności czystej energii i rabat NY-Sun); Fundusze z podatku od łóżka w hrabstwie Essex, które są przeznaczone dla miast w celu pobudzenia turystyki; Federalna ulga podatkowa na inwestycje jest teraz dostępna dla samorządów lokalnych i organizacji non-profit na mocy ustawy o redukcji inflacji. (Zdjęcie powyżej z ceremonii przecięcia wstęgi słonecznej 22 kwietnia 2023 r.)

Wspólne cele

Od momentu powstania w 1955 roku, ANCA stosuje kreatywne strategie finansowania, takie jak te, aby budować ścieżki do bogactwa pokoleniowego i rozwijać sektor przemysłowy. Poprzez tego rodzaju wsparcie stale pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa ekonomicznego kobiet, członków społeczności BIPOC, osób pracujących z młodzieżą, weteranów i innych mieszkańców naszego dużego obszaru wiejskiego.

Staramy się świadczyć usługi spełniające potrzeby małych firm, ściśle współpracując z lokalnymi partnerami, agencjami federalnymi i stanowymi oraz prywatnymi fundacjami, aby osiągnąć nasze wspólne cele, jakim jest zapewnienie równego dostępu do bogactwa. Wspólnie pomagamy naszym sąsiadom Nie tylko po to, by wyzdrowieć Od COVID-19 i innych bieżących wyzwań gospodarczych stojących przed wiejskimi obszarami Ameryki – ale żeby się rozwijać.

READ  Zza odlewu gipsowego wyłania się nowa przyszłość umiejętności zawodowych

Tego lata, po osiągnięciu naszego celu, jakim jest wsparcie 305 firm na północy kraju za pośrednictwem programu ANCA CPR, nasz zespół podzieli się historiami firm, które skorzystały z inicjatywy, partnerami, których wiedza specjalistyczna wywarła realny wpływ na poszczególne firmy oraz sponsorom finansowym, dzięki którym ta praca była możliwa.

Dzisiaj, gdy ciężko pracujemy nad wnioskami o dotacje rządowe, chcemy docenić siłę partnerstw publiczno-prywatnych oraz to, jak łącząc możliwości finansowania, ANCA była w stanie udoskonalić tę Praca zespołowa i transformacyjna w całym regionie.

Doceniamy sukcesy i wyzwania, z którymi borykają się małe firmy w naszym regionie dzień po dniu i rok po roku. W imieniu tych ciężko pracujących i pełnych pasji ludzi oraz nas wszystkich w ANCA wyrażamy naszą wdzięczność partnerom finansującym, dzięki którym ta ważna praca była możliwa.