Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Redwire uruchamia swoją pierwszą szklarnię komercyjną w 2023 roku

Redwire uruchamia swoją pierwszą szklarnię komercyjną w 2023 roku

Księżyc w pełni, znany jako „księżyc truskawkowy”, pojawia się wraz z rakietą księżycową nowej generacji NASA, Artemis 1 Space Launch System (SLS), w Kennedy Space Center na Cape Canaveral na Florydzie, USA 15 czerwca 2022 r. REUTERS /Joe Skipper/ plik obrazu

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – Redwire Corporation poinformowała we wtorek, że wiosną przyszłego roku uruchomi swoją pierwszą szklarnię komercyjną, aby przyspieszyć badania nad uprawą roślin naziemnych i wspierać misje eksploracyjne.

Dave Reed, dyrektor projektu szklarniowego w Redwire, powiedział, że projekt firmy zajmującej się infrastrukturą kosmiczną pomoże dostarczyć ważnych informacji dla misji Artemis NASA i nie tylko.

Program Artemis NASA ma na celu wysłanie astronautów na Księżyc i założenie długoterminowej kolonii księżycowej w ramach przygotowań do ewentualnej eksploracji Marsa przez ludzi.

Redwire powiedział, że komercyjna firma zajmująca się technologią rolniczą, Dewey Scientific, będzie pierwszym klientem firmy, dodając, że projekt zwiększy zdolność ludzkości do uprawy roślin w kosmosie.

Produkty firmy obejmują w pełni zautomatyzowany system hodowli roślin do badań na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raport od Akash Sriram w Bengaluru; Edytowane przez Vinay Dwivedi

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Nowi nauczyciele: 10 sposobów na zajęcie miejsca w klasie