Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Redaktor modowy Vice iD aresztowany pod zarzutem niewłaściwego zachowania seksualnego | Zastępca Mediów

Firma zawiesiła szefa jednego z największych magazynów mody w Wielkiej Brytanii po tym, jak kilkanaście kobiet oskarżyło go o wysyłanie nieodpowiednich wiadomości o charakterze seksualnym.

Max Clarke, redaktor ds. mody w magazynie iD, jest wybitną postacią w branży i został zatrudniony przez wpływową publikację, której jest właścicielem Zastępca Mediów, od 2014 roku. Pracował również jako doskonały projektant mody w fotografii dla takich marek jak Prada, Burberry, Ralph Lauren, Nike i Supreme – pracując przy takich wydarzeniach jak London Fashion Week.

Listy przejrzane przez Guardiana pokazują kobiety, które twierdzą, że Clarke robił wobec nich niechciane kroki, z oddzielnymi domniemanymi incydentami, które miały miejsce w ciągu kilku lat. Wiele kobiet było stosunkowo młodymi pracownikami, pracującymi w modzie lub mediach, i powiedziały, że otrzymały wyraźne, niechciane wiadomości od Clarke za pośrednictwem mediów społecznościowych we wczesnych godzinach porannych.

Ich zarzuty zostały zebrane częściowo anonimowo za pośrednictwem Instagrama, zanim zostały przekazane do działu zasobów ludzkich Vice, co skłoniło firmę do wszczęcia formalnego dochodzenia, a Clark zawieszono w zeszłym tygodniu. Zarzuty spowodowały, że sekcja komentarzy pod postami iD w mediach społecznościowych została zalana ludźmi pytającymi o śledztwo.

Rzecznik prasowy Vice, który Kupiłem magazyn iD dekadę temuPowiedział: „Traktujemy te zarzuty poważnie i zajmujemy się nimi zgodnie z naszymi standardami i procedurami. Wyznaczyliśmy niezależnego zewnętrznego śledczego do zbadania zarzutów i aby nie narażać integralności śledztwa, jesteśmy nieco ograniczeni w tym, co robimy mogę powiedzieć w tym momencie.”

„Możemy jednoznacznie powiedzieć, że dążymy do utrzymania środowiska pracy, w którym wszystkie osoby są traktowane z szacunkiem i godnością, i dlatego niezwłocznie podjęliśmy odpowiednie kroki, aby zapewnić naszym pracownikom i partnerom bezpieczne środowisko pracy”.

Lista Clarke’a została również usunięta ze strony internetowej jego firmy zarządzającej Artistry, a szczegóły jego sesji modowych i znanych klientów zostały usunięte z Internetu.

READ  Brytyjczyk aresztowany za brak maski na twarz w Singapurze na oddziale zdrowia psychicznego

Rzecznik agencji powiedział: „Mamy politykę zerowej tolerancji dla zarzutów tego rodzaju i nie będziemy reprezentować ani promować nikogo, kto jest przedmiotem tak poważnego dochodzenia”.

„Pan Clark zaprzecza zarzutom molestowania seksualnego lub jakiejkolwiek innej formy niewłaściwego zachowania seksualnego w najostrzejszych słowach i użyje wszystkich dostępnych mu legalnych dróg, aby oczyścić swoje imię” – powiedział jego adwokat w oświadczeniu.

Vice, które zbudowało swoją nazwę jako lekceważąca publikacja skierowana do młodego pokolenia millenialsów, miało historyczne problemy z zarzutami o molestowanie seksualne w firmie. Kulminacją tego było śledztwo New York Times z 2017 r. dotyczące wewnętrznej kultury firmy u szczytu ruchu #MeToo, które zaowocowało Odejście czołowego dyrektora wykonawczego.

Wkrótce potem założyciel wiceprezes, Shane Smith, zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego, przekazując codzienną kontrolę Nancy Dubuque, która obiecała zmienić wewnętrzną kulturę firmy. Firma została wyceniona na 5,7 miliarda dolarów jeszcze w 2017 r., ale od tego czasu spadła wraz z firmą Zamiast tego zbieraj pieniądze Od dotychczasowych inwestorów próbujących osiągnąć rentowność.