Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Redaktor gościnny: Ciesz się tradycyjnym polskim jedzeniem

Pączki Zdjęcie: Robert Brady Photography

Jedną z największych przyjemności życia w Bedford jest to, że jest to ojczyzna wielu kultur – wielokulturowe miasto, które obejmuje wszystkich.

Przyjazd do Wielkiej Brytanii z zagranicy może być zniechęcający. Przeprowadzka do Bedford zdecydowanie ułatwia przeprowadzkę. Jako Polak, życie w tak tętniącej życiem społeczności w Bedford sprawiało, że czułem się, jakbym był blisko domu.

Ilość możliwości, jakie Bedford daje polskiej społeczności jest niesamowita. Istnieje wiele lokalnych polskich sklepów, które zachowują nasze kulturowe korzenie, pozwalając nam cieszyć się naszymi ulubionymi kulturowymi potrawami.

Oto niektóre z moich ulubionych polskich potraw, których chciałbym spróbować:

Zaczynamy od przekąsek „Śmiejżelki” – słodyczy z soku owocowego. Coś miękkiego i słodkiego na przekąskę. Dostępne w większości polskich sklepów i koniecznie trzeba spróbować.

Kolejną przekąską są pączki, czyli polski pączek. Jest to okrągłe ciasto drożdżowe, najczęściej nadziewane smażonymi truskawkami lub malinami i pokryte cukrem lukrem.

Powszechnie jada się go na „Tłustym Czwartku” zwanym też „Tłustym Czwartkiem”. To powszechna polska tradycja, odbywająca się w ostatni czwartek przed Wielkim Postem, w której wielu Polaków je jak najwięcej. Zdecydowanie nie licząc kalorii.

Zaletą bycia Polakiem w Anglii jest to, że możemy również zjeść Ostatki / Naleśnik kilka dni wcześniej.

Kino: Robert Brady Fotografia

Gdy wchodzę do polskich sklepów, zapach świeżego mięsa przenosi mnie z powrotem do Polski.

Kiełbasa to rodzaj kiełbasy mięsnej – duża część kuchni polskiej. Jest zawsze na stole podczas większości okazji w polskich rodzinach. Pójście do polskich delikatesów może być dość zniechęcające i zobaczenie nieznanych produktów na ladzie mięsnej, więc kiełbasa jest dobrym miejscem na rozpoczęcie.

Wreszcie „Kubuś” to naturalny sok z marchwi i innych owoców. Przypomina mi lata dzieciństwa, kiedy piłem to z kuzynami w Polsce.

READ  EO: Aktualizacja na żywo najpopularniejszych filmów o osłach

Gorąco polecam spróbowanie moich ulubionych potraw z Polski. Czy jest lepszy sposób niż poznanie polskiej kultury w Bedford.

Mikołaj Maćkowiak
Niezależny redaktor gościnny Bedford

Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy Twojej pomocy w finansowaniu niezależnego dziennikarstwa Bedford, które służy naszej społeczności…