Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Red Dead Redemption nie jest już grywalne na PS5 i PS4 w alarmujących znakach czasu

red Dead Redemption Było to przełomowe osiągnięcie w projektowaniu gier, które niewiele studiów zdołało powtórzyć w ciągu ponad dekady od premiery sagi kowbojskiej. Ale, podobnie jak era samego Dzikiego Zachodu, Red Dead Redemption to relikt minionej epoki, w której tytuł nie jest już grywalny na nowoczesnych platformach PlayStation po usunięciu go z usługi przesyłania strumieniowego Sony.

Red Dead Redemption zostało wydane na PlayStation Now w 2016 roku, a ta usługa zostanie ostatecznie włączona do tego, co jest teraz PS Plus Premium. Zarówno podstawowa gra, jak i jej doskonałe samodzielne rozszerzenie, Undead Nightmare, zostały wydane tylko na PS3, co oznacza, że ​​twój stary uszkodzony dysk nie będzie działał na PS5, a nawet na PS4, co stawia tytuł na śmietnik historii, szczególnie jednak. Podobno remaster jest na półce.

W tej chwili jedynym sposobem na ponowne przeżycie oryginalnej przygody Johna Marstona na konsoli jest korzystanie z platform Xbox Series i Xbox One. Mają też świetne ulepszone wersje, które dostarczają czcigodne tytuły we wspaniałej rozdzielczości 4K. Ten rodzaj cyfrowej archiwizacji jest naprawdę fajny i chcielibyśmy, aby PlayStation skupiło się bardziej na tym.

Co sądzisz o odejściu Red Dead Redemption z platform PlayStation? Czy to naprawdę wielka sprawa? Przypomnij sobie minione czasy z nami w sekcji komentarzy poniżej.

READ  Starfield i Redfall opóźnione do 2023