Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Wiedźmina Sezon 2, Netflix: prostszy i lżejszy niż sezon 1

Pierwszy sezon Netflix MagikZaadaptowana z wielomilionowej serii książek fantasy autorstwa polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, była to nierówna przygoda.

Poznajemy przeciążonego Geralta z Rivii (Henry Cavill w długiej białej peruce), czarodzieja (fikcyjna nazwa zmutowanego człowieka o magicznych mocach, który za pieniądze poluje na przerażające potwory), którego los jest powiązany z losami Ciri ( Frea Alan), księżniczka Cintry, która skrywa tajemnicze, ale groźne magiczne moce. Integralną częścią fabuły była również Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra), ćwierć-krasnoludka czarodziejka o nienasyconym apetycie na władzę.

Ich historie są opowiadane w trzech zazębiających się, ale nie ułożonych chronologicznie narracjach, odważny twórczy ruch, który wywołał zawrót głowy w pierwszych kilku odcinkach, co prawdopodobnie zniechęciło mniej przypadkowych widzów.

Jednak po epickim ostatnim rozdziale serialu była to logiczna decyzja, zwłaszcza biorąc pod uwagę ambitny siedmioroczny plan serialu Lauren Schmidt Hissrich. Mając tak szczegółowo wyjaśnione pochodzenie każdej postaci, nie można było nie zwracać uwagi na to, co wydarzyło się później.

Drugi sezon rozpoczyna się zaraz po tym zakończeniu, w którym Geralt i Ciri w końcu się spotykają, a grupie Bractwa i Królestw Północy udaje się powstrzymać próbę inwazji Imperium Nilfgaardu wielkim kosztem Yennefer.

Po raz kolejny śledzimy ich indywidualne wędrówki, ale na szczęście bez skomplikowanych, nieliniowych wątków narracyjnych.

Seria koncentruje się na relacji Geralta i Ciri (Zdjęcie: Jay Maidment/Netflix)

Aby chronić Ciri przed Nilfaardczykami, a także przed jej niepokonaną magią, Geralt zabiera ją do Kaer Morhen, starca, który trzyma w domu wiedźmy.

Tymczasem Yennefer jest na swojej własnej misji, która sprawi, że znów będzie szukała mocy, której tak rozpaczliwie pragnie. Świat spektaklu również się otwiera; Podczas gdy pierwszy sezon wydawał się skoncentrowany na stworzeniu podstaw dla postaci, drugi sezon uosabia resztę tego wszechświata.

Jaja z tronów Fani, którzy tęsknili za polityką Westeros, będą zachwyceni tym rozszerzonym budowaniem świata: ponieważ narracja jest zminimalizowana z podstawowego trio, zaczynamy uczyć się o ruchomych figurach szachowych różnych królestw, ich politycznych machinacjach i podziałach, które istnieją w tym świat. Szczególnie powszechne są napięcia między elfami a ludźmi, a także bigoteria spowodowana strachem przed „innym”.

READ  Brexit wyrzucił Polaków. Rekordowy spadek w Wielkiej Brytanii

Powiązane historie

Zarówno Geralt, jak i Ciri padają ofiarą tego strachu, ponieważ są prześladowani i skarceni za swoje różnice. Być może właśnie to zapewnia wstępną wspólną płaszczyznę, chociaż w miarę upływu sezonu więź między nimi pogłębia się.

To tutaj drugi sezon Magik Naprawdę świetnie: chemia między Cavillem i Allanem – obaj znakomici – jest niezaprzeczalna, a ewolucja Geralta od niegrzecznego i oderwanego do surowego, ale troskliwego ojca jest jedną z prawdziwych radości sezonu.

Duński aktor Kim Bodnia występuje w roli Vesmira, mentora i ojca Geralta, podczas gdy MyAnna Buring wnosi niesamowite poczucie miękkości do czarownicy Tissayi de Vries w tym sezonie, zwłaszcza w kilku pierwszych odcinkach Sorrow.

Rzeczywiście, odkrycie rodziny, długość, na jaką postacie rodzicielskie będą zmierzać do swoich dzieci, i trwały wpływ tych decyzji są tematami obowiązującymi przez cały ten sezon, podobnie jak widmo ciągłego smutku i zgnilizny, gdy ktoś stawia na pierwszym miejscu władzę nad innymi.

Usprawnienie wielu osi czasu (zdjęcie: Jay Maidment/Netflix)

ten który Magik Udaje mu się to wszystko przedstawić w wysoce fikcyjnej scenerii z emocjonalną głębią, współczuciem i przede wszystkim humorem, będącym świadectwem genialnego pisarstwa, umiejętności aktorów i siły materiału źródłowego.

Jednak wydaje się, że przejście do bardziej prostego harmonogramu pozbawiło pokazu tego, co sprawiło, że pierwszy sezon był tak kreatywny.

Jednak z HBO gra o tron Popup, Amazon Prime koło czasu i dalej Władca Pierścieni Serial telewizyjny rozpoczyna walkę o ostateczny serial fantasy, życzenie Schmidta Hissricha Magik Łatwy dostęp jest zrozumiały. A sądząc po jakości jego drugiego sezonu, Geralt i spółka są gotowi na jedną walkę.

Nie możesz znaleźć swojego kolejnego ulubionego serialu?

Biuletyn i on TV to codzienny e-mail wypełniony sugestiami, co obejrzeć, a także najnowszymi wiadomościami, opiniami i wywiadami telewizyjnymi. Rejestracja tutaj Aby być na bieżąco z najnowszymi telewizorami.