Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Surface Duo 2: ulepszony telefon z dwoma ekranami firmy MicrosoftCNN

Polski i wyrafinowanie – dwa słowa podsumowujące Microsoft Surface Duo 2. Po kilku dniach korzystania z tego telefonu z dwoma ekranami jasne jest, że Microsoft poprawił błędy i wysłuchał opinii na temat Duo 2.

Oryginalny Duo był bardzo wyjątkowym urządzeniem z dwoma ekranami przymocowanymi do zawiasu i działającym na niestandardowej wersji Androida. Nie był idealny, wiele błędów i naprawdę zły aparat go upuścił.

Duo 2 ma najnowsze modne funkcje, których można się spodziewać – najnowszy procesor Qualcomm, nieco większe ekrany, obsługę 5G, potrójny układ kamer i lepszą żywotność baterii. Jednak w obecnej cenie wciąż jest to urządzenie dla konkretnego użytkownika, nastawionego na produktywność – z miejscem na zabawę.

Otwórzmy Duo 2 i zanurzmy się.

Szczotkowany i polerowany telefon z dwoma ekranami

Duo 2 ma wszystkie najnowsze modne funkcje, których można się spodziewać w jedynej w swoim rodzaju, wysokiej klasy konstrukcji. Jednak w obecnej cenie wciąż jest to urządzenie dla konkretnego użytkownika, nastawionego na produktywność – z miejscem na zabawę.

Dla kogo to jest: Surface Duo 2 jest przeznaczony dla kogoś, kto potrzebuje najlepszego urządzenia do produktywności i pracy, z wyjątkową możliwością skupienia się na dwóch aplikacjach w różnych trybach — i dla każdego, kto chce wydać mnóstwo na tę różnorodność.

Co musisz wiedzieć: W przeciwieństwie do innych fałd, plik Duet 2 Dwa oddzielne ekrany i możliwość grupowania aplikacji obok siebie, co pozwala na łatwą pracę między dwoma programami jednocześnie. W naszych testach naprawiono wiele błędów i opóźnień w drugiej generacji. Duo 2 spełnia również wymagania dzięki zwinnemu procesorowi, ostrym ekranom i długiej żywotności baterii, chociaż aparaty nie są groźne.

Jak to wygląda w porównaniu: Surface Duo 2 naprawdę koncentruje się na byciu koniem roboczym i stworzonym do zadań związanych z produktywnością. I naprawdę błyszczy dzięki aplikacjom Microsoft i robi dwie rzeczy jednocześnie na jednym urządzeniu – nazywają się one pakietami na urządzeniu. Duo 2 jest najlepszy dla każdego, kto potrzebuje urządzenia, które doskonale sprawdza się w pracy i wielozadaniowości. Ci, którzy chcą składanego urządzenia, które lepiej radzi sobie z rozrywką i grami, powinni zajrzeć do Galaxy Z Fold 3. A jeśli nie masz nic przeciwko standardowemu smartfonowi, Galaxy S21 lub Pixel 6 oferują podobnie szybką wydajność w konstrukcji, która pozwala dzielić- ekran dwóch aplikacji.

Jacob Kroll/CNN

Naszą ulubioną rzeczą w Duo 2 jest konstrukcja – wygląda jak bardzo cienki (zaledwie 5,5 mm) nowoczesny mini laptop Moleskine i ma w większości szklaną konstrukcję. Rama, która trzyma to wszystko razem, jest wykonana z aluminium z dwoma prętami ze stali nierdzewnej służącymi jako zawias, dzięki czemu działa płynnie.

Duet 2 Wykorzystuje te same dwa zawiasy umieszczone pośrodku między dwoma ekranami – jednym na górze, a drugim na dole – widoczne jako dwa prostokątne, okrągłe kawałki stali nierdzewnej.

Działa bardzo płynnie i ułatwia otwieranie Duo 2 i interakcję z obydwoma ekranami. Podobnie jak w oryginalnym Duo, możesz obrócić lewą stronę w prawo lub prawą stronę w lewo – to pełny obrót o 360 stopni. I możesz się łatwo zatrzymać lub zatrzymać po drodze.

Jacob Kroll/CNN

Surface Duo 2 jest wyposażony w dwa wysokiej klasy wyświetlacze PixelSense o przekątnej 5,8 cala, oparte na panelach AMOLED. Podczas przeglądania wiadomości e-mail w Outlooku lub tekstu w Dokumentach Google otrzymaliśmy wyraźną czerń, która nigdy nie wygląda na podzieloną. Podobnie podczas grania w MLB The Show przez Xbox Game Pass lub oglądania „Lokiego” w Disney+, otrzymaliśmy dokładne kolory, które mogą się pojawiać w razie potrzeby, i wystarczająco dużo szczegółów, aby zanurzyć się w treści. Oto ważna uwaga, ponieważ te ekrany nie mają pełnej częstotliwości odświeżania 120 Hz, co oznacza, że ​​nie są tak płynne, jak telefony o podobnej cenie w przypadku treści o wyższej liczbie klatek na sekundę. Występuje przy 90 Hz, co nie jest garbem, ale za jego cenę 120 Hz byłoby świetnym dodatkiem.

READ  Frank Lotito: Wieczna Wog | folia atramentowa

Te ekrany łączą się w ekran o przekątnej 8,3 cala z niewielką przerwą pośrodku. Różnica jest zauważalna, zwłaszcza jeśli używasz aplikacji, która obejmuje oba ekrany. Ale działa bardzo dobrze w przypadku jednoczesnego korzystania z dwóch aplikacji, do czego tak naprawdę dąży Microsoft.

Czujnik odcisków palców jest teraz zintegrowany z przyciskiem zasilania i można go bardzo szybko zeskanować. Znajduje się pod przyciskiem głośności po prawej stronie urządzenia. W prawym dolnym rogu znajduje się również port USB-C.

W przeciwieństwie do oryginalnego Duo, który można położyć całkowicie płasko, Duo 2 posiada szereg potrójnych kamer w powiększonej prostokątnej obudowie z tyłu. Rezultatem jest ogromny wstrząs aparatu dla zaledwie trzech przeciętnych obiektywów.

Jacob Kroll/CNN

Obecnie regresja ekranów służy tylko kilku celom. Gdy Duo 2 jest zamknięte, nie ma możliwości interakcji z nim. W oryginalnym Duo można było lekko otworzyć urządzenie, aby ujawnić czas, ale Microsoft stara się teraz lepiej wykorzystać przestrzeń.

W miarę jak wyświetlacze pochylają się w dół, plik . Duet 2 Może wyświetlać widoczne elementy, gdy jest zamknięty. Oba ekrany odzwierciedlają ten sam obraz, dzięki czemu można zobaczyć czas na górze kręgosłupa. Gdy nadejdzie połączenie telefoniczne, kolorowy pasek zaświeci się od małego do dużego, a powiadomienia ułożą się w małe kostki. Nie jest to łatwe do zauważenia i wygląda na to, że Microsoft może zrobić więcej dzięki tej funkcji.

Naszym ulubionym przypadkiem użycia są rozmowy telefoniczne, ale czy nie byłoby przydatne, gdyby miało to efekt wskaźnika wyświetlającego numer telefonu lub nazwę kontaktu? Wygląda na to, że prawie połowa została przemyślana – co nie jest wspaniałe.

Jacob Kroll/CNN

Android z interfejsem Microsoftu w Duo 2 wygląda na bardziej wyrafinowany i wyrafinowany. Telefon ma ulepszony procesor Qualcomm Snapdragon 888 z 8 GB pamięci RAM, który z łatwością zasila urządzenie z dwoma ekranami. Jest to najnowszy produkt firmy Qualcomm w zakresie przetwarzania mobilnego, a także obsługuje inne urządzenia wysokiej klasy, takie jak seria S21, Z Flip i Z Fold.

Szybko zauważysz, że Duo 2 oferuje parowanie między Microsoft i podstawowymi aplikacjami Google. OneDrive, pakiet Microsoft Office i GamePass znajdują się razem ze wszystkimi klasycznymi aplikacjami Google. Wyszukiwarkę Google i pasek Asystenta otrzymujesz jako widżet w prawym górnym rogu, a pod nim widżet Czas i pogoda firmy Microsoft.

klucz Duet 2 Doświadczenie polega na tym, że możesz zapamiętać pary aplikacji. Działają one domyślnie z dowolną aplikacją. Możesz ustawić Twittera po prawej stronie i Outlooka po lewej jako grupę, do której jesteśmy przyciągani każdego ranka, ponieważ szybko sortujemy wiadomości e-mail przychodzące z dnia na dzień, sprawdzamy, co dzieje się na świecie za pomocą Twittera i widzimy, co nas czeka nadchodzący dzień.

READ  Nowe badanie wykazało, że suszarki lakieru do paznokci UV mogą prowadzić do rakotwórczych mutacji komórek

Jacob Kroll/CNN

A kiedy musisz ciężko pracować, aby osiągnąć zerową skrzynkę odbiorczą, możesz nosić Duo 2 prawie jak mały laptop; Z Outlookiem obejmującym oba okna, możesz nawet używać go poziomo i mieć główną wiadomość po prawej stronie, a menu po lewej. Jest to bardzo przydatne, ale lubimy trzymać go w pionie, z nowym e-mailem na górze i wirtualną klawiaturą na dole. To świetne urządzenie do zadań skoncentrowanych na produktywności. Możliwość wielozadaniowości jest na tym samym poziomie, co w Z Fold 3, z wyjątkiem tego, że nie możesz mieć jednocześnie otwartych więcej niż dwóch aplikacji.

Guz aparatu z tyłu sprawia, że Cienki długopis 2 Lub pióro Surface jest tutaj idealnym towarzyszem, ponieważ Duo 2 nie może być płaskie. Uwielbialiśmy używać oryginalnego Duo jako laptopa do małych spotkań, ale wybrzuszenie kamery jest przeszkodą w tym przypadku użycia. Tak, nadal możesz na nim pisać, ale skończysz na kołysaniu łodzią – no cóż, telefonem.

I rzeczywiście, każda aplikacja z łatwością działała na Duo 2 – krótko po konfiguracji natknęliśmy się na program uruchamiający, który włączał urządzenie i zawiesił się, ale zdarzyło się to tylko raz. Zostało to szybko naprawione przez ponowne uruchomienie, a Duo 2 płynął płynnie.

Chociaż oryginalny Duo nie nadawał się do grania, dobrze się z nim bawiliśmy Xbox Game Pass Na Duo 2. Rozstawienie go jak namiotu sprawia, że ​​jeden ekran jest skierowany do Ciebie pod niemal dowolnym kątem i działa jak mały telewizor. Powiązaliśmy plik Kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox Łatwo i każdy tytuł, taki jak MLB The Show, można uruchomić w niektórych grach w podróży. Ekran sprawdza się świetnie w takich chwilach, a ponieważ jest to gra w chmurze, nie obciąża urządzenia ani nie skraca znacząco żywotności baterii.

Jacob Kroll/CNN

Na czasy, gdy nie masz przy sobie kontrolera, niektóre gry są zoptymalizowane tak, aby gra była na górze, a wirtualny kontroler na dole. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy trzymasz Duo 2 pionowo, ale działało to dobrze w naszych testach Asphalt 9. Podobnie jak w przypadku większości nowych sztuczek programowych, programiści będą musieli zaktualizować aplikacje, aby to wykorzystać. Rozszerza również Duo 2 poza zwykłą pracę i zabawę, ale możesz to zrobić również za pomocą standardowego smartfona, a to niekoniecznie wystarczy, aby zaszaleć na 1499 USD.

Jacob Kroll/CNN

Cieszymy się, że Microsoft zdecydował się zastąpić jeden aparat czterema obiektywami, ale powiedzielibyśmy, że nie jest tak dobry, jak iPhone 13 czy Pixel. Są to przeciętne aparaty, które oferują wszechstronność na rzecz absolutnej jakości. Ale jak wspomnieliśmy w zeszłym roku, nie kupuj tego do fotografii – możesz wydać mniej i zdobyć więcej mil gdzie indziej.

Ten duży guzek z tyłu mieści trzech głównych operatorów:

  • 12-megapikselowy wyświetlacz: Jako główny aparat w Duo 2, ten obiektyw szybko ustawia ostrość i robi dobre zdjęcia. Obsługuje również tryby takie jak Portret, ale nie oczekuj nieokiełznanych poziomów szczegółowości ani bardzo dokładnych kolorów.
  • Ultraszybkość 16 megapikseli: Ultraszerokokątny obiektyw aparatu Duo 2 pozwala uchwycić wiele za jednym razem bez konieczności fizycznego poruszania się. W naszych testach pozwoliło nam to wykadrować kilka zbliżeń, ale te mają efekt rybiego oka w rogach.
  • Zbliżenie 12 MP: Teleobiektyw jest tutaj optycznie 2x, ale pozwala na zbliżenie z daleka, zachowując stałą ilość szczegółów w nienaruszonym stanie.
READ  W jaki sposób organizacja wzajemnej pomocy wspiera ukraińskich uchodźców?

Możesz zobaczyć jakość na zdjęciach testowych poniżej, ale wszystkie są dość przeciętne. Oświetlenie jest na ogół w porządku, ale nieco pochylone w chłodniejszą stronę. To dobry obraz, ale powiększanie ujawnia pewne artefakty i wydaje się tutaj rozmazane. Ponadto zdjęcia w jasnej przestrzeni ze sztucznym oświetleniem prowadzą do wybuchowych lub prześwietlonych aspektów. Przedni obiektyw 12 MP jest bardzo dobry do selfie (oferuje dużo szczegółów) i idealny do połączeń wideo.

Microsoft zapakował też do środka większą baterię Duet 2 – Konfiguracja z dwoma ogniwami 4449 mAh w porównaniu z oryginalną podwójną baterią 3577 mAh. Chociaż jest to większy akumulator, Microsoft nie zrobił też grubszego telefonu, co robi wrażenie. Żywotność baterii była dość solidna, a Duo 2 mógł spędzić cały dzień z od sześciu do ośmiu godzin czasu na ekranie.

W przeciwieństwie do żądnego energii Z Fold 3, Duo 2 jest bardziej nieśmiały pod względem rozładowania baterii. W naszych testach pasek Glance również nie pobierał tak dużej mocy. Firma Microsoft nie zawiera zasilacza w pudełku, ale otrzymujesz kabel USB-C na USB-C.

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia, które testujemy w CNN Underscored, przeprowadziliśmy Duo 2 przez nasz model testowania baterii. W nim odtwarzamy wideo 4K w pętli z jasnością ustawioną na 50% i głośnością ustawioną na 30%, gdy urządzenie jest w trybie samolotowym. Dbamy również o wyłączenie Wi-Fi i Bluetooth oraz odtwarzanie wideo w pętli, aż urządzenie umrze. Monitorujemy test za pomocą dwóch kamer w celu powtórzenia. Microsoft Surface Duo 2 działał przez dziewięć godzin i 35 minut.

Jacob Kroll/CNN

Przy 1499 USD, Duet 2 Odnosi się to jako wysokiej klasy telefon z dwoma ekranami z funkcjami i sprzętem odpowiadającym cenie. Wciąż jest skierowany do bardziej wyspecjalizowanego konsumenta, który chce skoncentrować się na robieniu więcej na raz. Dzięki ulepszonemu sprzętowi i kluczowym funkcjom, które spodziewane są na 2021 rok, jest to coś więcej niż tylko produktywny telefon Caesar z wieloma sposobami na rozrywkę i gry. Duo 2 jest ostatecznie najlepszy dla każdego, kto chce skupić się na dwóch aplikacjach jednocześnie i szuka urządzenia, które w centrum uwagi stawia produktywność.

To naprawdę dla użytkowników, którzy chcą konfiguracji z dwoma ekranami w bardzo unikalnej wersji. I chociaż 1499 USD to dużo pieniędzy, obniża cenę Galaxy Z Fold 3 o wartości 1799 USD. Ci, którzy chcą składanego telefonu, powinni wziąć pod uwagę Z Flip 3 za 999 USD, ponieważ oferuje on wydajność, która idzie w parze z linią — nie wspominając o lepszym zestawie aparatów. A jeśli świetnie radzisz sobie z pozbyciem się wielu ekranów, Galaxy S21 lub S21+ nie luzuje się i Pixel 6 i 6 Pro Przygotowują się do bycia bohaterami, przynajmniej na papierze.