Tech

Recenzja sprzętu: Gra i oglądanie: The Legend Of Zelda – Link do przeszłości Link

Zdjęcie: Nintendo na żywo

W zeszłym roku Nintendo dostarczyło swoim fanom idealną nadziewarkę do pończoch ze swoim Graj i oglądaj: Super Mario Bros. Handheld, elegancki hołd dla klasyki graj i oglądaj Zestaw gier LCD, które były bardzo popularne na scenie przed Game Boyem we wczesnych latach 80-tych. Ta wersja została stworzona przede wszystkim z okazji 35-lecia Super Mario, a w tym roku firma powróciła do koncepcji z Graj i oglądaj: The Legend of Zelda.

pierwszy Zelda A Walk on the NES został wydany w Japonii w 1986 roku, czyniąc rok 2021 35. urodzinami Linka, Ganona i księżniczki Zeldy. obok siebie Super Mario I metroidI Zelda Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych serii Nintendo, więc sensowne jest, że japoński weteran skupi się na niej w następnej fazie rzekomo regularnej serii aktualizacji Game & Watch.

Tak jak poprzednio, Game & Watch: The Legend of Zelda (bez związku ze mną) Gra i zegarek Zelda z 1989 r.) został zainspirowany konstrukcją jednoekranowych urządzeń przenośnych, które pojawiły się po raz pierwszy na początku lat 80-tych. Podczas grania w Game & Watch: Super Mario Bros. Mając schemat kolorów, który przypomina Nintendo Famicom (NES na Zachodzie), Game & Watch: The Legend of Zelda zastępuje ciemną czerwień bardziej odpowiednią zielenią, ale zachowuje metaliczny złoty panel przedni. Poza tym projekt jest identyczny z wersją Super Mario Bros. Uratowany przez eleganckie włączenie Triforce, wygrawerowane z tyłu urządzenia.

D-Pad działa świetnie, gumowe przyciski reagują i są dość wygodne w użyciu, chociaż elementy sterujące nadal wydają się być na planie. Mały Zbyt blisko dolnej części urządzenia, co może powodować lekki dyskomfort, jeśli grasz przez dłuższy czas. Wewnętrzny akumulator wystarcza na około 8 godzin odtwarzania (utrzymuje niski poziom jasności i głośności) i ładuje się za pomocą dołączonego kabla USB-C. Nie ma też podpórki (znowu), ale przynajmniej tym razem Nintendo było na tyle miłe, że zobaczyło, że wewnętrzne kartonowe pudełko opakowania można przekształcić w nieco łatwiejszy stojak wystawowy.

READ  EA przedstawia Dead Space Remake oficjalnymi plotkami i udostępnia pierwszy zwiastun • Eurogamer.net

Kiedy recenzowaliśmy Game & Watch: Super Mario Bros. Byliśmy trochę rozczarowani, że Nintendo nie zawierało więcej gier na urządzeniu. Pod tym względem Game & Watch: The Legend of Zelda to gra niewielki poprawa. Oprócz oryginału legenda o zelda i (często dzieląca) kontynuacja NES Zelda II: Przygoda LinkZorganizuj piknik Game Boy w 1993 r. Zelda: Przebudzenie Linka, ta sama gra, która była Niedawno zremasterowany na Nintendo Switch. Oprócz tych trzech gier dostępna jest przeprojektowana wersja tytułu Game & Watch z 1980 r. robactwo, z Linkiem w roli tytułowej. Dostępny jest również specjalny tryb „timer”, który pozwala ustawić limit czasu od 1 do 10 minut i zmierzyć się z jak największą liczbą wrogów Zelda II, a jednostka za każdym razem śledzi twoją najlepszą wydajność. Istnieje również interaktywny zegar oparty na zewnętrznym świecie oryginalnej Legend of Zelda. Jeśli pozostawisz go samym sobie, ten zegarek automatycznie wyświetli Link walczący z serią wrogów z gry, ale możesz podnieść jednostkę w dowolnym momencie i samodzielnie przejąć kontrolę nad Bohaterem Czasu.

Ponieważ istnieją zauważalne różnice między japońską i zachodnią wersją dwóch gier NES (w Japonii zostały wydane na systemie płytowym Famicom – który był wyłącznie dla tego regionu – i zawierały inną muzykę), Nintendo zostało delikatnie włączone Obie Wersje na tym urządzeniu. Oczywiście, o ile nie umiesz czytać po japońsku, warianty systemu dyskowego Famicom to niewiele więcej niż zgrabna ciekawostka. Obecna jest również japońska wersja Link’s Awakening, a także wersje w języku francuskim i holenderskim.

Tak jak w przypadku Game & Watch: Super Mario Bros. W każdej chwili możesz zamrozić grę, co jest przydatne, gdy jesteś na zewnątrz i nie możesz zapisywać swoich postępów w samej grze. Zaczyna się nawet od miejsca, w którym skończyłeś, jeśli przełączysz się na inną grę w Unity, co jest dobrą rzeczą. Inne opcje obejmują możliwość zmiany jasności i głośności ekranu, a także przełączanie między pełnym ekranem i proporcjami 1:1 w Link’s Awakening. Symulacja, jak można się spodziewać, jest idealna, choć ekran ma pewną płynność, która sprawia, że ​​grafika wygląda na nieco rozmazaną (znowu coś, co było równie prawdziwe w wersji Super Mario).

READ  Twórca konsoli Xbox przed 20. rocznicą przekazuje miłą wiadomość, aby podziękować fanom za wsparcie

Wśród trzech wymienionych tutaj gier Zelda jest wiele godzin zabawy, co prawdopodobnie sprawia, że ​​Game & Watch: The Legend of Zelda jest znacznie lepszą propozycją wartości niż zeszłoroczny program Super Mario. Podczas gdy pierwsza gra pokazuje swój wiek, a drugi tytuł NES podzielił krytyków od czasu premiery, nadal warto w nią zagrać, jeśli jesteś zagorzałym fanem współczesnych Zeldas. Z drugiej strony przebudzenie Linka jest teraz równie radosnym doświadczeniem, jak w 1993 roku; Jest to jeden z najbardziej dziwne gry zelda I naprawdę się wyróżnia – bo zapożycza sporo mechaniki rozgrywki ze swojego odpowiednika Zelda: Link do przeszłości. Tak bardzo, że zastanawiasz się, dlaczego Nintendo nie jest uwzględnione ten który Co prawda gra The Link’s Awakening również opiera się na skromniejszej technologii, ale się pojawiła po, po Tytuł SNES, więc warto było go tutaj zobaczyć – przynajmniej chronologicznie. Ponadto, dlaczego dołączono oryginalne Link’s Awakening, a nie lepszą aktualizację Game Boy Color, Przebudzenie DX przez Link?

Dostajesz jednak trzy podstawowe tytuły Zeldy w ramach tego pakietu, a także kilka fajnych dodatków – plus, jak twierdzi samo Nintendo, jest to przedmiot „kolekcjonerski”, który będzie świetnie wyglądał na twojej półce. W idealnym świecie byłoby to pełne treści, ale w obecnej formie nie możemy powiedzieć, że jesteśmy rozczarowani ciągłym odrodzeniem Game & Watch; W rzeczywistości może to trwać długo.

Graj i oglądaj: Strzał grupowy The Legend Of Zelda
Zdjęcie: Nintendo na żywo

Gdzie kupić grę i oglądać Legend of Zelda w Wielkiej Brytanii

Należy pamiętać, że niektóre z linków zewnętrznych na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz na nie i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent ze sprzedaży. Proszę przeczytaj Ujawnienie FTC po więcej informacji.

Gdzie kupić grę i oglądać Legend of Zelda w USA

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment