Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja OnePlus 10 Pro: niewiele zostało z oryginalnego odwołania OnePlus

Recenzja OnePlus 10 Pro: niewiele zostało z oryginalnego odwołania OnePlus

Powiększenie / Telefon OnePlus 10 Pro. To zwykły smartfon za 900 dolarów.

Ron Amadeo

OnePlus jest w zamieszaniu.

Chińska firma straciła swojego założyciela Carla Baia, w 2020 r.i przeszła burzliwą fuzję z Oppo w ciągu ostatniego roku. Nikt spoza firmy nie wie, jak będzie wyglądać przyszłość OnePlusa, ale jej najnowszy smartfon, OnePlus 10 Pro, wydaje się sugerować, jak będzie wyglądać nowa era OnePlusa.

OnePlus jest częścią dużego konglomeratu firm smartfonowych pod parasolem BBK. Podobnie jak General Motors prowadzi grupę firm samochodowych, wszystkie marki BBK wybierają z tego samego pudełka części i wytwarzają podobne produkty, ale są skierowane do różnych rynków. Spółki siostrzane BBK, OnePlus Oppo, Vivo i Realme, koncentrują się na Chinach, a iQOO na Indiach. OnePlus był zachodnim skrzydłem BBK. Kraje uruchomione dla jeden dodać jeden Były to Stany Zjednoczone i Europa, co miało sens. Trzy największe rynki smartfonów – w kolejności – to Chiny, Indie i Stany Zjednoczone.

Teraz, gdy doszło do fuzji Oppo, trudno powiedzieć, by OnePlus nadal skupiał się na Zachodzie. Debiut OnePlusa 10 Pro trzy miesiące temu W Chinach dopiero teraz dociera do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Nawet po tym opóźnieniu urządzenie nie uruchomi się w Stanach Zjednoczonych z nienaruszoną każdą funkcją.

Podstawowym sposobem, w jaki OnePlus wyróżnia się na tle konkurencji, jest Warp Charge, autorska technologia szybkiego ładowania firmy. OnePlus 10 Pro ulepsza tę technologię, zapewniając 80W Warp Charging. Ale OnePlus nie wyprodukował nowej ładowarki Warp 80 W na rynek amerykański, więc klienci amerykańscy muszą zadowolić się zeszłoroczną ładowarką, która ma tylko 65 W, i nic nie stoi na przeszkodzie, aby OnePlus stworzył ładowarkę 80 W, która współpracuje z systemem zasilania 120 V w Stany Zjednoczone; Firma po prostu tego nie zrobiła.

READ  Blizzard zmieni nazwę McCree z Overwatch, na cześć zwolnionego pracownika
Większość firm produkujących smartfony pozwala sobie na odstępstwo od normy tylko w przypadku konstrukcji bloku aparatu.  OnePlus poszedł z tym otaczającym projektem.
Powiększenie / Większość firm produkujących smartfony pozwala sobie na odstępstwo od normy tylko w przypadku konstrukcji bloku aparatu. OnePlus poszedł z tym otaczającym projektem.

Ron Amadeo

Dane techniczne w skrócie: OnePlus 10 Pro
Ekran 6,7 cala, 3216 x 1440 OLED, 120 Hz
System operacyjny Android 12 ze skórką Oxygen OS
procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
Baran 8 GB
składowanie 128 GB
Sieci Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS, NFC,
porty USB typu C
tylna kamera 48 MP podstawowy

Teleobiektyw 8 megapikseli 3,3x

Szeroki kąt 50 MP

przednia kamera 32 megapiksele
rozmiar 163 x 73,9 x 8,6 mm
Waga 201 gramów
bateria 5000 mAh
Cena początkowa 899 USD
Inne przywileje Szybkie ładowanie 65 W, ładowanie bezprzewodowe, optyczny czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu

BBK ma już trzy inne marki skoncentrowane na Chinach, więc priorytetyzacja OnePlus dla Chin może sygnalizować nieznaczne wycofanie się z rynku amerykańskiego. Integracja Oppo również wygląda na zaprzeczenie oryginalnej strategii OnePlusa. OnePlus był kiedyś wystarczająco ważny, aby być samodzielną firmą w ramach BBK, teraz tak nie jest.

Fuzja OnePlus i Oppo prowadzi również do niezręcznej i niejasnej przyszłości dla OnePlus. OnePlus i Oppo mają własne motywy na Androida. OnePlus tradycyjnie trzymał się blisko projektu Androida i dodawał dodatkowe funkcje (chociaż firma z czasem odeszła od tej strategii). Color OS Oppo, podobnie jak wiele chińskich wariantów Androida, wzbudza zazdrość Apple i wygląda jak plik fałszywa kopia iOS.

w lipiec 2021A OnePlus i Oppo zapowiedziały, że to zrobią Łączyć Android zmienia to, mówiąc, że ten ruch pomoże firmom w szybszym tworzeniu aktualizacji. W grudniu 2021 r. po raz pierwszy przyjrzeliśmy się temu jednoczącemu trendowi wraz z aktualizacją Androida 12 dla OnePlus 9 i było to Rodzaj katastrofy. Zaledwie w zeszłym miesiącu Oppo i OnePlus ogłosiły fuzję oprogramowania zostało anulowane.

READ  Fallout 76 Bethesdy jest lepszy niż kiedykolwiek na PS5

Więc nie, OnePlus nie wyprodukował 10 Pro w ciągu miesiąca; Powstał w większości według starego planu. Nikt nie wie, jak będzie wyglądać plan aktualizacji Androida 13 dla tego telefonu, ale otrzymasz trzy lata głównych aktualizacji oprogramowania. Wysadzanie sekcji oprogramowania, a następnie próba odbudowania go na miesiąc przed wydaniem urządzenia, to bałagan i nie mogę powiedzieć, że spodziewam się, że główne aktualizacje pójdą gładko, podczas gdy OnePlus dowie się, jakie ma być jego oprogramowanie.

W tym kontekście przedstawiamy Państwu OnePlus 10 Pro recenzja. Coroczny cykl aktualizacji smartfonów nie kończy się dla nikogo, nawet jeśli Twoja firma jest w trakcie całkowitego restartu.