Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Króla ucieczki – bajkowej opowieści o legendarnym polskim banicie

streszczenie

król przemytników To wspaniała powieść ostatnich dni polskiego bohatera ludowego.

Ta recenzja The Getaway King na Netflix nie ma spoilerów.

król przemytników Jest kroniką życia Zdzisława Najmrodzkiego (tu grany przez Dawida Ogrodnika) zderzającego się jego bezprawnym życiem z miłością, ostatnimi dniami komunizmu w Polsce i upadkiem muru berlińskiego.

To urocza i czarująca autobiografia o polskiej prawdziwej zbrodni, śledząca prawdziwie magnetycznego osobnika, który nie był współczesnym Robin Hoodem, ale który wydaje się być z nią bardzo bliski, przynajmniej w swojej ojczyźnie. To jedna z tych historii, które możesz mieć trudności z skomponowaniem, i jestem pewien, że są w tym elementy król przemytników Udekorowany do kina, ostatnio uwielbiam pomysł kogoś takiego jak Nemru.

Pod względem stylu, król przemytników Śmiały i bezczelny, niczym tytułowy bohater. Muzyka i ogólna estetyka natychmiast przypomniały mi Stevena Soderbergha Jedenaście Oceanu A jeśli weźmiesz pod uwagę elementy kradzieży w narracji, cały film ma ogólny powiew wspomnianego tytułu.

Nawet aspekt edycji miał podobne odczucie, chociaż dla mnie było to coś nieco mniej niż inne części król przemytników. W niektórych sekwencjach zbyt mocno się starała i rzucała wyzwanie, by stać się reklamą odzieży męskiej. Poza tym myślę, że streamer nieco przereklamował film – na ekranie było tyle pomarańczy i błękitu, że później w filmie zaczęło mi to mieszać w oczy. Muszę też powiedzieć, że nie byłem zbyt stary z filtrami w stylu Instagrama, które wydawały się dodawać losowe plamy czerwieni do każdej klatki przez cały czas – stało się to bardziej rozpraszaniem, które musiałem zablokować, a ponieważ było to bardziej oczywiste, to naprawdę wyrwało mnie z pewnych chwil.

Jak powiedziałem na początku, król przemytników jest jedną z tych historii, która przynajmniej do pewnego stopnia była prawdziwa; Trudno byłoby komuś wymyślić pomysł na złodzieja, któremu 29 razy uszło na sucho prawo i nie byłoby to komiczne, gdyby nie było oparte na prawdziwym życiu. Ta bardziej dziwaczna opowieść o fikcji stworzyła naprawdę solidną narrację, a oprócz lekkiego spadku pod koniec aktu drugiego przed wznowieniem na początku aktu trzeciego, tempo było stałe przez większą część 100 minut. długość pokazu. To oczywiście bardzo pomogło wcześniej król przemytnikówWięcej pełnych akcji scen – w tym filmie jest kilka wysokiej jakości pościgów samochodowych – ale miło było też odpocząć podczas cichszych, bardziej intymnych momentów między Njimro i Teresą (Massa Wagroca).

READ  Masters of Suspense: „The Innocent” i więcej Harlan Coben w serwisie Netflix | zabawa

Oczywiście wszystko poszłoby na marne, gdyby to był mężczyzna król przemytników Chodzi o kogoś, z kim publiczność będzie miała trudności z interakcją. Z tego staje się dla mnie jasne, że Nimru, mimo że jest postacią z większym szacunkiem, jest kimś, kto kocha ją po cichu. Sposób, w jaki został tu przedstawiony, przypomniał mi podróż Leonarda DiCaprio jako Franka Abagnale Złap mnie jeśli potrafiszCo zaskakujące, nosi wiele podobieństw do tego filmu. Na papierze powinniśmy nienawidzić tego, co wymyślili, ale kiedy spojrzysz na ich absolutną moxie, nie możesz nie podziwiać tego, co zrobili.

Ogólnie bardzo mi się podobało Król przemytników. Jeśli mam być szczery, było tu w czym się zakochać, ponieważ filmy takie jak ten są dla mnie zazwyczaj bardzo łatwe do sprzedania. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że protagonista jest przybity; Są kimś, kogo publiczność pokocha, i chociaż nie mogę mówić w imieniu prawdziwego Nemru, ten portret był tak wciągający, pomysłowy i całkowicie sympatyczny, że wszystko inne mniej lub bardziej ułożyło się wokół niego.

Co sądzisz o Królu ucieczek Netflixa? Komentarz poniżej.

Możesz obejrzeć ten film, subskrybując Netflix.