Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Honor Magic4 Pro: skoki sprzętu, problemy z oprogramowaniem

Honor, niegdyś submarka chińskiego giganta telefonów, Huawei, od tego czasu działa na własną rękę Pojawił się pod koniec 2020 roku. Do tej pory plik został wydany Globalna klasa średnia Honor 50Jednak różne trudności uniemożliwiły firmie stworzenie prawdziwego flagowego smartfona na Zachodzie, odkąd stała się niezależną firmą. Posunął się nawet do ogłoszenia globalnych cen Magic3 w sierpniu zeszłego rokuTelefon jest jednak dostępny tylko w Chinach.

Zmienia się to wraz z tegorocznym Magic4 Pro, który będzie dostępny w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii od 13 maja i wysłany 27 maja od 949,99 GBP. (Honor mówi, że obecnie nie ma żadnych planów wypuszczenia telefonu w USA.) Jest to cena, w której telefon Honor bezpośrednio konkuruje z telefonem premium Samsunga. Galaxy S22 PlusPojemność pamięci 256 GB Google Pixel 6 ProI Zaufany iPhone 13 Pro firmy Apple. Są to trzy doskonałe opcje dla potencjalnych nabywców telefonów i stanowią ostrą konkurencję dla najnowszych telefonów Honor.

Na papierze Magic4 Pro jest pretendentem. Posiada trzy tylne kamery HD, szybkie ładowanie przewodowe 100W, I Obsługuje ładowanie bezprzewodowe 100 W, a także duży, jasny, kolorowy ekran z szybką częstotliwością odświeżania. Ale chociaż wiele z tych funkcji podobało mi się indywidualnie, Honor stara się powstrzymać koniec umowy.

Z przodu Honor Magic4 Pro wygląda jak większość innych głównych telefonów z Androidem 2022 roku. Ma duży 6,81-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1312 x 2848, jasności 1000 nitów i maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Staje się bardzo jasny, piękny i kolorowy. W lewym górnym rogu znajduje się otwór w kształcie pigułki na aparat do selfie 12 MP i sprzęt do odblokowywania twarzy 3D, a na około dwóch trzecich ekranu znajduje się ultradźwiękowy czujnik odcisków palców.

READ  Zdobądź SNK Vs. Capcom: Millennium Match do zmiany po dwóch dekadach - przewaga

Honor nazywa ten ekran „zakrzywionym poczwórnie”, ale jest zakrzywiony tylko wokół prawej i lewej strony telefonu i mam nadzieję, że wcale nie jest zakrzywiony. Jasne, można powiedzieć, że krzywe nadają telefonowi bardziej luksusowy wygląd i nie miałem żadnych problemów z przypadkowym dotknięciem jego boków, jak w przypadku niektórych telefonów z zakrzywionym ekranem. Ale w końcu straciłem boki aplikacji oraz górę i dół filmów wokół zakrzywionych krawędzi, z bardzo małą korzyścią. Telefon posiada klasę odporności na kurz i wodę IP68, co oznacza, że ​​nie będziesz mieć problemów z używaniem go w deszczu.

Po wyjęciu z pudełka Magic4 Pro obsługuje system Android 12, ale Honor trzyma się tylko dwóch lat aktualizacji Androida i dwóch lat aktualizacji zabezpieczeń. W przeciwieństwie do tego, Samsung oferuje teraz do Cztery lata aktualizacji AndroidaI Google oferuje trzy (lub pięć, jeśli dołączysz aktualizacje zabezpieczeń), a Apple wciąż wydaje nowe aktualizacje iOS dla iPhone’a 6S z 2015 roku.

Ekran zakrzywia się wokół lewej i prawej strony telefonu.

Zwykle nie spędzam dużo czasu na rozmowach o opcjach bezpieczeństwa biometrycznego wbudowanych w telefony, ale warto wspomnieć o absolutnie okropnym czasie, który spędziłem na konfigurowaniu odblokowywania odcisków palców w Magic4 Pro. Podczas początkowej konfiguracji natknąłem się na błąd oprogramowania, który kilkakrotnie nie powiódł moich prób zarejestrowania odcisku prawego kciuka. Co dziwne, kiedy ręcznie dodałem trzy kolejne odciski palców w ustawieniach po początkowej konfiguracji, nie napotkałem żadnego takiego problemu, więc podejrzewam, że problem jest oparty na oprogramowaniu, a nie na Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2, którego Honor używa w tym telefonie .

Funkcja odblokowywania twarzą w Magic4 Pro 3D jest płynniejsza, a w teście z iPhonem 12 Pro była o ułamek sekundy wolniejsza w idealnych warunkach. Ale gdy warunki były trudniejsze, na przykład podczas odblokowywania w ciemnym pokoju, patrzenia pod kątem lub noszenia kapelusza, funkcja odblokowywania twarzą Honora czasami zawodziła, a ogólnie jej implementacja nie była tak niezawodna jak Apple.

Żywotność baterii z ogniwem 4600 mAh jest niezawodna, a szybkie ładowanie telefonu 100 W to coś więcej. Średnio ponad pięć godzin ekranu na czas z Honor Magic4 Pro i rutynowo kończyłem dzień z ponad 40-procentowym naładowaniem. Zajęło mi dzień intensywnego użytkowania, w tym pół godziny rozmowy wideo i półtorej godziny korzystania z telefonu w celu uzyskania wskazówek dotyczących jazdy na rowerze, dopóki nie zobaczyłem, że telefon osiągnął zero około godziny 23:00. Kiedy zrobiłem test ładowania, ładowarka o mocy 100 W, którą Honor dostarczył w pudełku, wykonała świetną robotę. Osiągnął poziom 46% już po 15 minutach od ustawienia w pozycji 0% (czyli wystarczająco dużo czasu na prysznic) i osiągnął 100% zaraz po upływie pół godziny.

Honor Magic4 Pro ma również ładowanie bezprzewodowe 100 W, które w moim teście naładowało telefon do 54 procent w zaledwie 15 minut ładowania i 100 procent po 31 minutach. Ale byłbym zaskoczony, gdyby wiele osób faktycznie korzystało z tej funkcji, ponieważ uzyskanie tych prędkości wiąże się z zakupem bezprzewodowego stojaka ładującego o mocy 100 W od Honor. I Jednostka zasilająca ma 100 W osobno (klocek zasilający, który znajduje się w pudełku z podstawką do ładowania bezprzewodowego, może obsłużyć tylko szybkie ładowanie 80 W). Honor nie odpowiedział na pytania dotyczące cen tych dwóch akcesoriów, ale założę się, że nie będzie to tanie.

Jest to stosunkowo duży telefon w dłoni.

USB-C, brak gniazda słuchawkowego.

Honor Magic UI 6 dodaje kilka interesujących funkcji do Androida 12, ale w większości byłem sfrustrowany wybrzuszeniem. Na początek, w telefonie jest fabrycznie zainstalowanych około pół tuzina aplikacji innych firm o wątpliwej użyteczności, takich jak Booking.com, TrainPal, Trip.com i WPS Office, a także własne aplikacje Honor, takie jak Honor Store i Honor Klub. Gdzie indziej ciągle natknąłem się na rzekomo przydatne skróty, kiedy ich nie szukałem. Na przykład telefon wymaga przeciągnięcia palcem w górę po ekranie, aby przejść do ekranu głównego po jego odblokowaniu. Ale jeśli zaczniesz przesuwać w dół, zamiast tego otworzy się menu skrótów z linkami do dyktafonu i aplikacji kalkulatora, a ty przypadkowo aktywowałeś ten skrót z irytującą kwotą.

Inną funkcją jest technologia wybierania numeru „Just Say to Me”, która ma na celu dostosowanie dźwięku ze słuchawki podczas połączeń, aby był niesłyszalny dla osób wokół Ciebie. Honor twierdzi, że ta funkcja działa z technologią „AI Directional Sound”, wykorzystując sam ekran do przesyłania dźwięków o niskiej i średniej częstotliwości, pozostawiając słuchawkę do obsługi wyższych częstotliwości, zmniejszając w ten sposób wyciek dźwięku. Moim uszom wydaje się, że modyfikuje przychodzący korektor, zmniejszając głośność niższych częstotliwości, które mogą nadal działać. Haczyk polega na tym, że działa tylko wtedy, gdy głośność połączenia telefonicznego jest ustawiona na 60 procent lub mniej. Nagrałem, jak go używam i zdecydowanie trudno było usłyszeć osobę po drugiej stronie połączenia z włączoną funkcją, ale trudno dokładnie określić, ile ze względu na to, że musiałem zmniejszyć głośność, aby ją aktywować funkcja.

W niektórych przypadkach możliwe było zmodyfikowanie niektórych moich irytacji z Honorem. Istnieje prosty przełącznik, aby ponownie wprowadzić standardową szufladę aplikacji na Androida (domyślnie wyłączona), a SwiftKey można łatwo zastąpić Gboard. Honor wymusza również wyłączenie aplikacji działających w tle, jeśli nie sądzi, że ich używasz, wyłączając aplikację do biegania, której używałem, aby zaoszczędzić czas — ale na szczęście możesz ręcznie wykluczyć wszystkie lub niektóre aplikacje z tego zachowania.

Uderzenie w kamerę to romans lub nienawiść.

Ale nawet gdy dostosowałem jego oprogramowanie do swoich upodobań, korzystanie z interfejsu użytkownika Honor Magic nie często wydawało mi się, że używam smartfona za 950 funtów wyposażonego w najnowszy flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Szuflada aplikacji trochę się zacina, gdy ją otwieram, czasami aplikacje są zdezorientowane i muszą ponownie załadować zawartość, gdy szybko się do nich przełączę. Są to małe wady, ale biorąc pod uwagę, jak dobre są telefony średniej klasy, nie jest wspaniale widzieć te rzeczy pojawiające się w flagowym modelu premium. Wewnętrznie Magic4 Pro ma 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci, co stawia go na równi z Pixel 6 Pro.

To prowadzi nas dokładnie do systemu kamer Honor Magic4 Pro, który jest umieszczony w dużym okrągłym wybrzuszeniu kamery z tyłu telefonu. Ludzie, którym pokazałem telefon, byli podzieleni na temat projektu, ale podoba mi się sposób, w jaki przedstawia on wypowiedź z tylnego aparatu, zamiast próbować go zmniejszyć. W Magic4 Pro otrzymujesz trzy tylne kamery: 50-megapikselową główną; Ultraszeroki ekran 50 MP z polem widzenia 122°; Oraz 64-megapikselowy teleobiektyw z 3,5-krotnym zoomem optycznym. Miło widzieć, że Honor odchodzi od trendu producentów łączących matrycę główną o wyższej rozdzielczości i aparaty pomocnicze ze znacznie niższą rozdzielczością.

W praktyce fotografia w świetle dziennym to dobra rzecz, ponieważ większość producentów smartfonów robi to w 2022 roku. Dostrajanie Honora ma tendencję do priorytetowego traktowania mocnych kolorów i ostrych krawędzi, ale przy dobrze wyposażonym czujniku ma wystarczająco dużo szczegółów, aby pracować z tym, co myślę, że efekt działa. Świetnie radzi sobie nawet z twarzami, dzięki czemu moja skóra wygląda naturalnie i nie jest zbyt jasna. Przetworniki o wysokiej rozdzielczości za ultraszerokokątnymi i teleobiektywami oznaczają, że wydajność jest kontynuowana w przypadku aparatów pomocniczych. W przypadkach, gdy aparaty innych telefonów mogą być ziarniste lub mało szczegółowe, zdjęcia Honor zachowują ten sam poziom jakości.

Mniej pod wrażeniem wydajności przy słabym oświetleniu, ponieważ starałem się uzyskać taką samą ilość szczegółów z Honor Magic4 Pro. Wykonał dobrą robotę z dokładnością kolorów i na pierwszy rzut oka byłem pod wrażeniem braku wizualnego szumu. Ale jeśli przyjrzysz się uważnie, Honor wydaje się próbować zmiękczyć jak najwięcej ziarna filmu i może sprawić, że zdjęcia będą wyglądać jak miękkie akwarele, gdy się przyjrzysz. Przełącz się na aparaty ultraszerokokątne lub teleobiektyw, wydajność jest prawie taka sama jak w przypadku głównego aparatu, co jest naprawdę dobre, biorąc pod uwagę obniżoną wydajność, którą często uzyskuje się z aparatów pomocniczych w innych telefonach.

Musiałem trochę poprawić, zanim ustawiłem telefon zgodnie z moimi upodobaniami.

Honor obiecuje tylko dwa lata aktualizacji.

Honor wykonał dobrą robotę, identyfikując sprzęt Magic4 Pro. Jego kamery mają wysoką rozdzielczość, ładuje się niesamowicie szybko, jego ekran jest piękny (pomimo zakrzywionych krawędzi), a ogólnie sprzętowi udaje się uzyskać ten flagowy charakter premium. Jeśli chcesz mieć telefon, który może ładować bezprzewodowo szybciej niż wiele innych telefonów za pośrednictwem połączenia przewodowego, Honor Magic4 Pro z przyjemnością to zrobi.

Ale nigdy nie zdobyłem doświadczenia korzystania z Honor Magic4 Pro. Niezależnie od tego, czy są to sporadyczne problemy z oprogramowaniem, agresywne zarządzanie aplikacjami w tle, czy skrót na ekranie blokady, który często przeszkadza, często masz wrażenie, że nosisz tylko połowę pary butów. Kiedy telefon kosztuje mniej więcej tyle, co flagowiec Samsunga lub Apple, może się okazać, że lepiej pasuje gdzie indziej.