Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Hisense U7H: Pokonywanie własnej wagi

Recenzja Hisense U7H: Pokonywanie własnej wagi

„Dolar za każdego dolara, U7H to jeden z najbardziej imponujących telewizorów, jakie można kupić”.

Pozytywy

  • Doskonała dokładność kolorów

  • Solidne uderzenie HDR

  • Fantastyczne czarne poziomy

  • Działa dobrze w Google TV

  • Wartość rezydualna

Negatywy

  • Ruch nie jest tak płynny jak w droższych telewizorach

  • Mnóstwo reklam na YouTube

dałem Hisense U8H Dużo pochwały i polecane Najlepszy wybór w swojej kategorii cenowej. Ale nieco mniej recenzowany tutaj Hisense U7H zaskoczył mnie tak bardzo, że musiałem poświęcić trochę czasu na ponowną ocenę moich rekomendacji. U7H jest o wiele lepszy, niż się spodziewałem, że zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście może to być najlepszy wybór telewizora dla większości ludzi.

Zanim się zagłębimy, należy pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Po pierwsze, chciałbym zaznaczyć, że 65-calowy Hisense U8H kosztuje w chwili pisania około 1000 dolarów, podczas gdy 65-calowy U7H kosztuje około 750 dolarów. Tę różnicę cenową należy odnotować, gdy przejdziemy do tego przeglądu. Muszę również zauważyć, że ta recenzja dotyczy U7H, ponieważ był sprzedawany w Ameryce Północnej; U7H na innych rynkach międzynarodowych to zupełnie inny telewizor.

Recenzja wideo

Szczegóły dotyczące serii i rozmiaru

Chociaż sprawdziliśmy 65-calowy model 65U7H, nasza recenzja dotyczy również modeli 55-calowych i 75-calowych.

Rozmiar ekranu Numer modelu Sugerowana cena producenta
55 cali 55U7H
65 cali 65U7H
75 cali 75U7H

jakość obrazu

Wystarczająco dobry, aby cię zaskoczyć

Jeśli masz zamiar uaktualnić telewizor bez HDR, niezależnie od tego, czy jest to 4K, czy 1080p, jakość obrazu Hisense U7H zrobi na Tobie wrażenie. Zapewnia wystarczającą jasność, aby zapewnić imponujące podświetlenia HDR i wyższą jasność kolorów niż telewizory bez HDR, zachowując jednocześnie wystarczająco głęboki poziom czerni, aby uzyskać imponujący kontrast. Dokładność kolorów po wyjęciu z pudełka U7H na próbce, którą otrzymałem do recenzji, zapewniał zdumiewająco dobrą wierność kolorów bez żadnych modyfikacji. I chociaż rozdzielczość ruchu nie była tak płynna, jak, powiedzmy, droższy telewizor z serii TCL 6, wciąż była lepsza niż większość telewizorów od niskich do średnich. Dolary za dolara, U7H to jeden z najbardziej imponujących telewizorów, jakie można kupić w tym roku. Poniżej podzieliłem niektóre pomiary, które wykonałem na U7H i umieściłem je w kontekście innych telewizorów, które testowałem w tym roku.

Jasna scena na śniegu pokazująca możliwości telewizora Hisense U7H.

Poziomy jasności i czerni

Zmierzyłem szczytową jasność Hisense U7H w SDR przy nieco ponad 800 nitach. To było w trybie Filmmakera z podświetleniem ustawionym na max. W HDR zmierzyłem utrzymującą się szczytową jasność na mniej więcej tym samym poziomie co 800 nitów, a dokładnie 819, ze szczytami poniżej 1000 nitów. U7H plasuje się znacznie poniżej droższego U8H pod względem szczytowej wydajności jasności, a w bezpośrednim porównaniu U7H oczywiście nie ma dużo jasnego uderzenia i jasności kolorów, ale to mówi więcej o U8H niesamowicie jasna jakość obrazu za swoją cenę niż U7H, który wciąż jest jednym z najjaśniejszych telewizorów w swojej kategorii cenowej.

Należy pamiętać, że myślę, że szczytowa jasność 1000 nitów jest wskaźnikiem tego, czy telewizor LCD zapewnia znaczące wrażenia HDR. Poziomy czerni w telewizorach LCD na ogół nie są tak dobre, jak Panel telewizora OLEDPotrzebują więc większej jasności, aby naprawdę sprzedać kontrast HDR.

Z U7H trzeba się liczyć.

To prowadzi mnie do tego, co jest naprawdę zaskakujące w U7H. W przeciwieństwie do U8H, ten telewizor nie ma Mini system podświetlenia LED. Tak więc, oprócz obniżenia oczekiwań dotyczących szczytowej jasności, obniżyło to również oczekiwania dotyczące ogólnego poziomu czerni i dynamicznej kontroli, jaką może sprawować telewizor. Ale U7H robi niesamowite wrażenie w dziale sterowania podświetleniem. Z imponującym autorytetem przechodzi nasze zwykłe testy tortur. Kwitnienie – ta tajemnicza aureola światła wokół świecącego przedmiotu na czarnym tle – nigdy mi nie przeszkadzała. Jest tu kilka, ale to nie rozprasza. Nawet poza osią kwitnienie nie jest tak wyraźne, jak do tego przywykłeś.

Efektem przyzwoitej jasności szczytowej i dobrej kontroli podświetlenia jest bardzo dobry wyświetlacz HDR. Częściowo jest to poparte głównie mapowaniem tonalnym U7H, co oznacza, że ​​całkiem dobrze zachowuje szczegóły w jasnych światłach. Nie jest zbyt dobry w zachowywaniu szczegółów cieni, ale wydajność przy słabym oświetleniu jest zdecydowanie dobra dla telewizora w tej cenie, a nawet dobrze komponuje się z droższymi telewizorami.

Hisense U7H wyświetla obraz szmaragdowozielonego oceanu rozbijającego się o klif.

Krótko mówiąc, U7H ma to, co się liczy.

Balans kolorów i bieli

Teraz chcę porozmawiać o kolorze. Nie żartuję – byłem zdumiony pomiarami kolorów, które otrzymałem. W rzeczywistości rozdzielczość była tak podejrzanie dobra, że ​​przywróciłem ustawienia fabryczne tego telewizora, a następnie wykonałem aktualizację oprogramowania układowego, a następnie ponownie przetestowałem, aby sprawdzić, czy mam te same wyniki.

Ten rodzaj jakości kolorów dostępnych na półce jest prawie niespotykany w przypadku telewizora w tej cenie.

Wyniki były wyjątkowe.

W SDR błędy kontrolera kolorów wynosiły średnio mniej niż 3, co jest technicznie niezauważalne dla ludzkiego oka – i to bez żadnych korekt balansu bieli. Maksymalny błąd wynosił mniej niż 4, więc nawet najgorszy błąd koloru nie jest wart omówienia. W HDR uzyskałem te same wyniki.

Ten rodzaj niezwykłej wydajności kolorów jest prawie niespotykany w telewizorze w tej cenie, a tak naprawdę sprawia, że ​​chcę wrócić i ponownie zmierzyć U8H, ponieważ nie sądzę, aby drogi telewizor działał tak dobrze.

Jeśli chodzi o balans bieli U7H, ledwo musiałem go dotknąć, aby dostać się do D65, który jest wzorcem odniesienia w Hollywood. Przy niższych temperaturach barwowych, które mają być „ciepłe”, miał charakterystyczny nieco niebieski odcień. Cofnąłem niebieskie wzmocnienie o kilka punktów w SDR i HDR, a błędy wynosiły niewiele ponad 1. To absurdalnie dobre z perspektywy skalowania.

ruch

Kiedy testowałem U8H i U7H, zauważyłem dziwny efekt migotania podczas oglądania niektórych treści HDR w wysokiej rozdzielczości na YouTube. Efekt jest udokumentowany w filmie na górze tego postu. Po dalszych testach ustaliłem, że to migotanie jest związane z treścią, a nie wydajnością telewizora. O ile efekt migotania (jak to nazwałem) występuje na telewizorach innych marek, to nie jest to takie oczywiste. Może to mówić o kombinacji czynników, w tym wyższej jasności dwóch klastrów, czasie reakcji pikseli i przetwarzaniu. Ponieważ pojawia się rzadko, nie uważam tego za wystarczająco duży problem, aby obniżyć oceny telewizorów.

Hisense U7H z jasnozieloną i żółtą papugą na czarnym tle, pokazującą wydajność koloru i kontrastu.

W innych kwestiach dotyczących ruchu czuję, że bez ruchu U7H nie wygląda tak gładko i naturalnie jak TCL 6. seria, ale znowu U8H nie, więc nie ma tam żadnej prawdziwej zmiany. I Jestem Ciekawe, jak może się układać seria 2022 TCL 5, ale ten telewizor nie został jeszcze ogłoszony.

U7H doskonale sprawdza się we wszystkich dziedzinach.

Więc jeśli podsumujemy wszystkie te liczby na wynos, myślę, że musisz wiedzieć, że U7H jest świetnym urządzeniem na całym świecie. Dużo lepiej niż się spodziewałem w poziomach czerni, kontraście i dokładności kolorów. Brakuje mu siły mięśniowej, jaką można uzyskać w U8H, ale poza tym jest niebezpiecznie zbliżona do wydajności tego droższego telewizora.

gry

W przypadku gier U7H jest podobnie wyposażony jak U8H, z dwoma wejściami HDMI 4K 120 Hz, zmienną częstotliwością odświeżania, bardzo niskim opóźnieniem wejścia, automatycznym trybem gry i podświetla wszystkie zielone znaczniki wyboru na Xbox Series X. mówimy o odblokowaniu maksymalnego potencjału konsoli Control lub PC, nadal nie podoba mi się, że musimy nacisnąć ten przycisk na pilocie, aby przejść do trybu HDMI Enhanced, aby odblokować wszystkie te funkcje. Trzeba jednak przyznać Hisense, że gdy nie ma sygnału do jednego z tych portów, pojawia się komunikat sugerujący, że robisz dokładnie to, nawet jeśli nie trafia do żadnego przycisku, który naciśniesz.

jakość dźwięku

Głośniki U7H zapewniają zaskakująco przyzwoity dźwięk, szczególnie w zakresie basów, co pomaga nadać telewizorowi pełniejszy dźwięk niż większość innych. Nie jest super, ale też nie jest strasznie, co jest ogromnym bonusem. Dzięki temu na pewno będę chciał zainwestować w Wzmacniacze Aby Twoje kino domowe było o wiele lepsze.

Hisense U7H pokazuje duży brązowy budynek na szczycie wzgórza, wyrażający subtelność szczegółów.

O co chodzi z tymi wszystkimi reklamami?

Muszę skomentować coś dziwnego, co zauważyłem zarówno na tym telewizorze, jak i na U8H. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale liczba reklam, które otrzymuję w YouTube, jest dokładnie dwa razy większa niż na moim telewizorze Roku z serii TCL 6. Nie doszedłem do sedna tego, wygląda jak robak. Wiem tylko, że go nienawidzę. Jeśli posiadam ten telewizor, na pewno go będę miał YouTube Premiumbez wątpienia.

Weź finał

Kiedy biorę wszystko pod uwagę, wydaje mi się, że patrzymy na telewizor, który oferuje prawie wszystko, co droższy model Step, z wyjątkiem większej jasności. Wszystko inne jest praktycznie takie samo. Myślę, że ludzie, którzy naprawdę chcą ultrajasnego – i mam na myśli ultrajasnego – telewizora, mogą być zadowoleni, że wydadzą trochę więcej na U8H. Ale dla większości konsumentów uważam, że U7H to najmądrzejszy zakup. Wiem, że przepaść cenowa nie jest duża, ale nic jej też nie wyklucza.

U7H jest znacznie lepszy niż się spodziewałem, myślę, że warto Wiele zainteresowań. Jeśli nie uważasz się za miłośnika wideo z ograniczonym budżetem i chcesz po prostu najlepszego obrazu, jaki możesz uzyskać za swoje pieniądze, myślę, że U7H jest teraz prawdziwym liderem wartości.

Rekomendacje redaktorów
READ  Sprzedawca detaliczny GAME oficjalnie kończy wymianę fizyczną (Wielka Brytania)