Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Google Pixel 7: pękanie aparatu w dobrej cenie | Google

Recenzja Google Pixel 7: pękanie aparatu w dobrej cenie | Google

JWygląda na to, że oogle znów wygrało. Nowy Pixel 7 oferuje to samo oprogramowanie do lotu, kamerę i inteligentne systemy sztucznej inteligencji, które stworzyły zwycięskie telefony, ale w znacznie niższej cenie niż konkurencja.

Przy koszcie 599 GBP (899 USD / 1299 USD) mieści się między najwyższymi 849 GBP Pixel 7 Pro Budżet to 399 £ Telefon Pixel 6aKonkuruje bardzo korzystnie pod względem ceny i specyfikacji z konkurentami Samsunga, Apple i innych, które zwykle wahają się od 700 do 800 funtów.

Nowy telefon wygląda jak mniejsza, usprawniona wersja Pixel 7 Pro. Ma 6,3-calowy płaski wyświetlacz OLED, który jest jasny i dobrze wygląda. Ekran jest bardzo dobry, a częstotliwość odświeżania 90 Hz zapewnia płynność. Ale nie osiąga silnego szczytu 120 Hz ani nie dostosowuje się dynamicznie, aby oszczędzać baterię, jak to ma miejsce u konkurentów z Androidem.

Pixel 7 (po lewej) jest mniejszy i łatwiejszy do trzymania niż Pixel 7 Pro (po prawej). Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pixel 7 jest krótszy, węższy i lżejszy niż w zeszłym roku Piksel 6, co jest dobre. Dzięki temu Pixel 7 zapewnia dobrą równowagę między rozmiarem ekranu a rozmiarem urządzenia, podobnie jak Apple iPhone 14.

Tył telefonu ma konstrukcję paska aparatu Google, która łączy się z bokami ze szczotkowanego aluminium. Wygląda i czuje się lepiej niż model z zeszłego roku.

w środku piksele Wersja 7 ma ten sam układ Google Tensor G2 co jej starszy brat i działa podobnie, ze szczególnie szybkimi systemami sztucznej inteligencji, takimi jak zamiana tekstu na mowę.

Żywotność baterii jest podobna do innych telefonów Google, trwa około 35 godzin między ładowaniami, a ekran jest aktywnie używany przez pięć godzin. To wystarczy na dzień intensywnego użytkowania, ale za konkurencją niektóre wytrzymują około dwóch dni.

Port USB-C na spodzie Pixela 7.
Pełne naładowanie Pixela 7 zajmuje około 113 minut, osiągając 50% w 35 minut przy użyciu zasilacza USB-C o mocy 30 W (brak w zestawie), który nie jest zbyt szybki w porównaniu z konkurencją. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

READ  Google całkowicie drażni Pixel Fold [Video]

Określać

 • Monitor: 6,3 cala 90 Hz FHD+ OLED (416 ppi)

 • Uzdrowiciel: Tensor Google G2

 • BARAN: 8 GB

 • magazynowanie: 128 lub 256 GB

 • System operacyjny: Android 13

 • aparat fotograficzny: Ultraszerokokątny 50 MP + 12 MP, selfie 10,8 MP

 • Dostawa: 5G, eSIM, wifi 6E, UWB, NFC, Bluetooth 5.2, GNSS

 • Wodoodporny: IP68 (1,5 metra przez 30 minut)

 • Wymiary: 155,6 × 73,2 × 8,7 mm

 • Waga: 197 gramów

Zrównoważony rozwój

Google nie zapewnia oczekiwanej żywotności baterii, ale powinna ona wytrzymać ponad 500 pełnych cykli ładowania przy co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności. Telefon można naprawić od Google A Sklepy osób trzecich Z oryginalnymi częściami zamiennymi dostępnymi bezpośrednio od iFixit. Pozagwarancyjne naprawy ekranu przez Google, podobnie jak jego poprzednik, będą kosztować około 140 funtów, a wymiana baterii około 100 funtów.

Pixel 7 jest wykonany w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, czyli około 19% wagi telefonu. Firma publikuje Raporty o oddziaływaniu na środowisko dla niektórych swoich produktów. Google będzie Recykling starych urządzeń Darmowa dostawa.

Androida 13

Pixel 7 płasko na stole pokazujący aktywny aparat i skaner linii papilarnych.
Nowością w tym roku jest rozpoznawanie twarzy oparte na kamerze i szybszy ekranowy czujnik odcisków palców do odblokowywania telefonu. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pixel 7 obsługuje tę samą wersję Androida 13 Jak Pixel 7 Pro i inne smartfony Google z kilkoma wyjątkowymi funkcjami, w tym możliwością usuwania nieostrości twarzy i obiektów za pomocą sztucznej inteligencji w aplikacji Zdjęcia Google.

Google . zaoszczędzi Co najmniej pięć lat aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń W tym co najmniej trzy główne wersje Androida. Samsung obsługuje wiele swoich telefonów przez pięć lat, podczas gdy Fairphone dąży do sześciu lat Apple wspiera swojego iPhone’a nawet przez siedem lat.

aparat fotograficzny

Widok ogrodu w aplikacji Aparat Google na Pixelu 7.
Aplikacja Aparat Google zawiera wiele przydatnych narzędzi do kadrowania zdjęć, w tym wskaźnik automatycznego poziomowania i automatyczne ustawianie ostrości do śledzenia obiektów. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pixel 7 ma dwie kamery z tyłu, w tym główny aparat 50 MP i ultrawide 12 MP, w którym brakuje 5-krotnego teleobiektywu Pixel 7 Pro.

READ  Pierwsza jazda: Trek Rail 9.9 2022 — większa moc baterii i zaktualizowana geometria

Ultraszeroki aparat 12 MP zapewnia dobre zdjęcia z bardzo małymi zniekształceniami, nawet na krawędziach. Ale jego powiększenie 0,7x nie jest tak szerokie, jak 0,5x 7 Pro lub konkurentów, więc nie będziesz w stanie zbyt wiele zmieścić. Brakuje mu też możliwości działania jako aparat makro, jak w 7 Pro, co nie jest wielką stratą.

Główny aparat 50 MP jest taki sam jak w 7 Pro i jest po prostu fantastyczny, rejestrując niesamowitą ilość szczegółów w szerokim zakresie warunków oświetleniowych i tworząc zdjęcia 12,5 MP. Może również „przybliżyć” do 2-krotnego zoomu optycznego, co zaskakująco dobrze działa z tym, co zwykle uzyskuje się z 2-krotnego zoomu optycznego u konkurencji. Zoom cyfrowy robi zoom stamtąd z rozsądnymi wynikami przy 4x, ale później jest płynny w szczegółach.

Tryb nocnego widzenia przy słabym oświetleniu Google jest szybszy i lepszy niż kiedykolwiek, zapewniając świetnie wyglądające i ogólnie ostre obrazy w niemal ciemności. Używając telefonu na statywie lub podpórce, możesz nawet robić niesamowite zdjęcia gwiazd za pomocą specjalnego rozszerzonego ujęcia.

Aparat do selfie robi doskonałe zdjęcia 10 MP w różnych warunkach oświetleniowych, a nagrywanie wideo do 4K przy 60 klatkach na sekundę w HDR jest zoptymalizowane, aby dogonić konkurencję.

Ogólnie rzecz biorąc, Pixel 7 ma naprawdę doskonały aparat za te pieniądze, z wyjątkiem tego, że naprawdę brakuje mu rozszerzonego zoomu.

Cena £

Google Pixel 7 kosztuje od 599 zł (599 zł/999 zł) o pojemności 128 GB.

Dla porównania, Pixel 7 Pro koszty £849, Telefon Pixel 6a koszty £399Samsung Galaxy S22 kosztuje £769 i iPhone 14 koszty £849.

Reguła

Pixel 7 to wysokiej klasy telefon z Androidem w świetnej cenie.

Oferuje większość tego, co sprawia, że Pixel 7 Pro Jeden z najlepszych smartfonów roku, kilka rogów spadło do mniej niż 600 funtów w czasie, gdy technologia staje się droższa, a nie mniej.

READ  Wydajność procesora graficznego Meta Quest 2 wzrosła dzięki aktualizacji oprogramowania

Otrzymasz dobrze wyglądające, dobrze działające urządzenie z wieloma inteligentnymi funkcjami i dobrym oprogramowaniem z co najmniej pięcioletnim wsparciem. Trudno będzie znaleźć dobry aparat za tę cenę. Ekran o przekątnej 6,3 cala jest dobry, jeśli nie najbardziej zaawansowany, a żywotność baterii jest solidna, jeśli trochę mniej niż lepsza.

Z rywalami kosztującymi 750 funtów na północ, największym problemem z Pixel 7 jest to, że inny tańszy telefon Google, Telefon Pixel 6aOferuje 70% wydajności nowego telefonu za około 400 funtów.

Pozytywy: Świetny aparat, dobry ekran, dobra wydajność, wydajna bateria, odblokowywanie twarzą i odcisk palca, Android 13 z pięcioletnimi aktualizacjami zabezpieczeń całkowicie podkopuje konkurencję pod względem ceny.

Negatywy: Ograniczony zoom, opcja odblokowywania twarzą nie tak bezpieczna jak niektórzy konkurenci, żywotność baterii mniejsza niż najlepsza w swojej klasie, nieco wolne ładowanie, brak dużego skoku wydajności.

Tył Pixela 7 pokazuje aluminiowy pasek aparatu.
Pasek aparatu Pixel 7 jest wykonany ze szczotkowanego aluminium i wyróżnia się na tle zwykłego smartfona. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian