Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja GoDaddy Microsoft 365 Business Premium

Jeśli szukasz usługi hostingowej, GoDaddy prawie na pewno znajduje się na Twojej liście zakupów. I chociaż jej różne poziomy obejmują opcje hostingu poczty e-mail, firma oferuje również wersję Microsoft 365 Business Premium ze zmienioną nazwą. Chociaż oferuje identyczność funkcji i wiele takich samych korzyści, jak oferta hostowanej poczty e-mail firmy Microsoft, usługa GoDaddy ma pewne różnice, które ją wyróżniają. Firma wykonała rozległą pracę przy budowie portalu zarządzania, a także dodała dodatkowe poziomy, które koncentrują się na poczcie e-mail, a nie na produktywności.

Jeśli jesteś klientem GoDaddy, ta platforma jest oczywista. Ale jeśli zaczynasz od zera w poszukiwaniu kompletnego pakietu do obsługi poczty e-mail i produktywności, GoDaddy może nie kusić zwycięzców nagrody Editors’ Choice, Google Workspace Business Standard i oryginalnego Microsoft 365 Business Premium.

Ceny i plany GoDaddy Microsoft 365

GoDaddy udostępnia trzy poziomy usług Microsoft 365 Business Premium. Na dole znajdują się podstawowe elementy Internetu, w tym aplikacje biurowe online i hosting poczty e-mail. Pozwoli to zaoszczędzić 7,99 USD na użytkownika miesięcznie i obejmuje 1 TB przestrzeni dyskowej online. Kolejny poziom to Business Premium, który kosztuje 8,99 USD za użytkownika miesięcznie i zwiększa do 50 GB miejsca na skrzynkę pocztową, 1 TB miejsca w usłudze OneDrive oraz lokalnie zainstalowane wersje pakietu Office, a także aplikacje biznesowe firmy Microsoft, takie jak Microsoft Teams i SharePoint. Ten poziom obejmuje pocztę e-mail zgodną z HIPAA. Wreszcie warstwa Premium Security (16,99 USD za użytkownika miesięcznie) chroni pocztę e-mail za pomocą pełnego szyfrowania i dodaje możliwość archiwizacji z możliwością wyszukiwania.

Jeśli nie jesteś gotowy na wszystkie dzwonki i gwizdki platformy Microsoft 365 Business Premium, GoDaddy nadal ma dla Ciebie opcje hostingu poczty e-mail, o ile jesteś klientem hostingu internetowego. Są one nie tylko przystępne cenowo, ale także wyróżniają się całkiem dobrze, nawet w porównaniu do tanich hostowanych ofert e-mail, takich jak Fastmail lub nawet Zoho Mail.

READ  Sąd Najwyższy zabrania niedzielnych zakupów

Plan Host Email Essentials kosztuje 1,99 USD za użytkownika miesięcznie przy rozliczeniu rocznym i obejmuje 10 GB miejsca na pocztę e-mail i kalendarz. Plan Email Plus (3,99 USD na użytkownika miesięcznie w ujęciu rocznym) zwiększa pojemność pamięci e-mail do 50 GB. Oba obsługują wiele domen, a także filtrowanie antywirusowe i antyspamowe. Jeśli potrzebujesz więcej niż oferty tych dwóch poziomów, natkniesz się na jeden z poziomów Microsoft 365. Niestety, żadna bezpłatna wersja próbna tych usług nie jest dostępna do oceny, co jest przeoczeniem, którym firma GoDaddy naprawdę musi się zająć.

początek

Rozpoczęcie korzystania z ofert e-mail GoDaddy zakłada, że ​​masz już konto GoDaddy z hostowaną domeną. Dla wielu będzie to największa bariera wejścia, jeśli użyjesz innego rejestratora. Jednak dodanie usługi do już skonfigurowanej domeny może być plusem — GoDaddy obsługuje tę konfigurację na zapleczu, eliminując ogromną niedogodność konfigurowania usługi Microsoft 365.

Dodawanie konta jest proste: wybierasz warstwę, którą chcesz dodać, a kreator przeprowadzi Cię przez proces wyboru nazwy konta i hasła. Na koniec, zakładając, że wybierzesz Microsoft 365 Business Premium, otrzymasz kod QR, który możesz zeskanować smartfonem, aby pobrać aplikacje. Chociaż jest to nieco obce, dodaje poziom dopracowania, którego nie można uzyskać z Microsoft 365 po wyjęciu z pudełka.

Kreator zarządzania użytkownikami GoDaddy

Portal zarządzania firmą GoDaddy Microsoft 365

To trochę zabawne, ale po skonfigurowaniu kilku kont warto poszukać portalu Microsoft 365 Business Management firmy GoDaddy. Tutaj możesz skonfigurować uwierzytelnianie wieloskładnikowe i wskazać, czy będziesz obsługiwać klientów innych firm. Obejmuje to klientów działających w protokołach POP, IMAP i SMTP. Ciekawym dodatkiem do tego ekranu jest artykuł Wskazówki dotyczące ochrony konta, który całkiem przyzwoitą robotę przedstawia najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa poczty e-mail. Szczerze mówiąc, to było odświeżające, a tego rodzaju edukacja powinna być często dostępna.

READ  Louis Tomlinson „wprowadza nową markę odzieżową inspirowaną jego szczęśliwą liczbą 28”

Z drugiej strony myślę, że jedyną rzeczą, której mi brakowało, była możliwość szybkiego ustawienia białej listy e-mail lub listy blokowania. Jest to możliwe, ale musisz przejść do menu ustawień zaawansowanych. Chociaż ta funkcja jest zwykle ukryta w ofertach specjalnych Microsoftu, GoDaddy przegapił ważną okazję, aby ułatwić jej znalezienie. Podobnie, jeśli chcesz uzyskać dostęp do Kwarantanny i innych podobnych funkcji, musisz również zapoznać się z sekcją Zaawansowane.

Grupowanie użytkowników GoDaddy i automatyczna konfiguracja

Grupy dystrybucyjne i aliasy można łatwo skonfigurować w sekcji Administrator. Obie listy wymagają tylko kilku wpisów do wypełnienia i są ulepszeniem tego, co domyślnie oferuje firma Microsoft. Możesz jednak szybko wyczerpać narzędzia GoDaddy iw tym momencie będziesz musiał zagłębić się w podstawowe zasoby firmy Microsoft (znajdujące się w Advanced Admin Centers). Jest to sprawiedliwa równowaga między mocą a łatwością użytkowania, ale miło byłoby zobaczyć, jak GoDaddy buduje to dalej. Dotyczy to głównie osób, które potrzebują dostępu do ustawień Exchange, Teams, OneDrive lub SharePoint; W szczególności ta ostatnia wydaje się dobrze ukryta, chyba że aktywnie jej poszukujesz.

Jeśli chodzi o aplikacje, uzyskujesz dostęp do wszystkiego, co jest dostępne na platformie Microsoft 365. W przypadku poczty e-mail możesz korzystać z klientów internetowych, stacjonarnych lub mobilnych Outlook, z Microsoft Teams pod ręką do celów współpracy. W przypadku użytkowników Business Premium dostępny jest również program SharePoint. Instalacje pakietu biurowego Microsoft Office są dozwolone na maksymalnie pięciu urządzeniach na użytkownika. Ogólnie ma prawie taką samą szerokość.

GoDaddy Microsoft 365 Business uzyskuje dostęp do programu Outlook w kliencie sieciowym

Hostowane zabezpieczenia poczty e-mail GoDaddy. Hostowana ochrona poczty e-mail GoDaddy

Na szczęście GoDaddy oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa, który Microsoft oferuje swoim klientom 365 Business. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest łatwo dostępne na całej platformie i istnieje wiele opcji prywatności. Chociaż nie istnieje usługa kuloodporna, firma Microsoft toczy wielką bitwę o ochronę Twoich danych, a częste poprawki zmniejszają ryzyko wpadnięcia w kłopoty.

READ  Stany Zjednoczone powinny być bardziej zaangażowane w Trójmorza - mówi polski premier - The First News

Firma Microsoft posiada centra danych zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych i Europie Północnej, z których wszystkie przeszły audyty SOC i uzyskały raporty SOC 1, SOC 2 i SOC 3. Jak wspomniano, GoDaddy (podobnie jak Microsoft) jest w stanie spełnić standardy HIPAA w przypadku zawarcia umowy o partnerstwie biznesowym HIPAA jest odpowiedni.

Doskonały wybór dla obecnych klientów GoDaddy

GoDaddy to wartość dodana do bardzo wrażliwej konfiguracji, a znaczne obniżenie jego ceny z oferty Microsoftu jest z pewnością atrakcyjne. Jednak wybór dostawców 365 Business będzie prawdopodobnie zależał od tego, czy jesteś już klientem GoDaddy. Nie ma wielu powodów, dla których osoby, które już korzystają z platformy Microsoft 365, przechodzą na wersję GoDaddy i chociaż łatwość konfiguracji tej ostatniej jest atrakcyjna, firma Microsoft znacznie poprawiła proces konfiguracji od początku pandemii.

Zaawansowani użytkownicy mogą uznać, że GoDaddy za bardzo zasłania fundamenty, przez co dostęp do niektórych elementów konfiguracji jest nieco uciążliwy. Ale jeśli teraz korzystasz z hostingu korporacyjnego i chcesz mieć pocztę e-mail oraz pakiet Microsoft Office, nie przechodź przez Go, tylko przejdź bezpośrednio do GoDaddy.

Podoba Ci się to, co czytasz?

rekord dla raport laboratoryjny Otrzymuj najnowsze recenzje i najlepsze porady dotyczące produktów prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na Instrukcja użycia I polityka prywatna. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania biuletynów.