Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Fire HD 10 Plus (2021): najbardziej budżetowa aktualizacja tabletu Amazon | Amazonka

Najlepszy 10-calowy tablet firmy Amazon z Fire OS przeszedł modernizację i ma teraz wyższą wydajność, a iPad nie kosztuje Cię pieniędzy.

2021 Fire HD 10 jest dostępny w standardowej wersji, która kosztuje 150 GBP / 150 USD lub w wersji „Plus”, testowanej tutaj, która kosztuje 180 GBP / 180 USD, z kilkoma dzwonkami i gwizdkami.

Subskrybuj TechScape, cotygodniowy biuletyn techniczny Alexa Herna, od 14 lipca

Tablet ma ekran dotykowy LCD o przekątnej 10,1 cala, który jest nieco jaśniejszy niż jego poprzednik Jest przeznaczony do oglądania filmów na szerokim ekranie, w porównaniu do kwadratowego ekranu iPada. Nowy Fire HD 10 opiera się na smukłej i zaokrąglonej estetyce, która została wprowadzona do 8in Ogień HD 8 W zeszłym roku, dzięki czemu wygląda zauważalnie nowocześniej, jest o 36 gramów lżejszy od modelu, który zastąpił.

Korpus Fire HD 10 jest wykonany z twardego plastiku, podczas gdy HD 10 Plus (pokazany tutaj) jest wykonany z miękkiego w dotyku szarego plastiku, który wygląda ładniej, ale łatwo zbiera odciski palców i smugi. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Ekran jest dobry w stosunku do ceny: dość ostry, z dobrymi kątami widzenia i wystarczająco jasny w pomieszczeniach, chociaż zmaga się z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Para głośników montowanych na górze ma sens do oglądania filmów lub uzyskiwania odpowiedzi od wbudowanego asystenta głosowego Alexa firmy Amazon. Kamera internetowa o rozdzielczości 2 MP na górze ekranu nadaje się również do prowadzenia wideorozmów przy dobrym oświetleniu.

Sprecyzować

 • Ekran: 10,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 (224 piksele na cal)

 • Uzdrowiciel: Ośmiordzeniowy 2 GHz

 • BARAN: 4 GB

 • przechowywanie: 32 lub 64 GB plus gniazdo na kartę microSD

 • System operacyjny: Fire OS 7 oparty na Androidzie 9

 • aparat fotograficzny: Przedni aparat 2MP i tylne aparaty 5MP

 • Dostawa: Wifi 5, Bluetooth 5, słuchawki 3,5 mm, USB-C, bezprzewodowe ładowanie Qi

 • Wymiary: 247 x 166 x 9,2 mm

 • Waga: 468 gramów

występ

Recenzja Amazon Fire HD 10 Plus
Wszystkie porty i przyciski znajdują się po prawej stronie tabletu, a gniazdo kart microSD do dodawania większej ilości pamięci znajduje się na dolnej krawędzi. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Tablety Fire są zwykle wystarczająco szybkie, ale nie pokonają droższych konkurentów pod względem surowej wydajności. Fire HD 10 Plus nie jest wyjątkiem. Ma ten sam procesor, co zwykły Fire HD 10, ale z 1 GB pamięci RAM, co daje łącznie 4 GB. To dwa razy więcej niż w maszynie z poprzedniej generacji, co znacznie poprawia wielozadaniowość. Dedykowany tryb gry automatycznie optymalizuje tablet pod kątem grania, wyłączając zestaw głośnomówiący Alexa i inne zadania w tle podczas grania.

Żywotność baterii jest bardzo dobra. Według moich testów tablet wytrzyma dwa dni przy mieszanym użytkowaniu lub ponad 12 godzin przesyłania strumieniowego wideo przez Wi-Fi – ale oczywiście granie w gry wymagające dużej ilości grafiki znacznie skraca żywotność baterii. Tablet ładuje się bardzo wolno, co zajmuje co najmniej cztery godziny przy użyciu dołączonego zasilacza 9W. Używając ładowarki 15 W, 30 minut tego czasu skraca się, przewodowej lub bezprzewodowej w modelu Plus.

Zrównoważony rozwój

Amazon nie zapewnia oczekiwanej żywotności baterii w tablecie. Baterie w podobnych produktach zwykle wytrzymują co najmniej 500 pełnych cykli ładowania przy zachowaniu co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności. Fire HD 10 i HD 10 Plus można generalnie naprawić. Zawiera 28% plastiku pochodzącego z recyklingu poużytkowego. firma Programy wymiany ofert i recyklingu Publikuje swoje informacje Różne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Pożar 7. OS

Recenzja Amazon Fire HD 10 Plus
W Fire OS App Store nie ma popularnych przeglądarek internetowych, więc głównym wyborem pozostaje przeglądarka Amazon Silk – co oznacza, że ​​musisz Synchronizuj zakładki Chrome z rozszerzeniem. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Nowy tablet działa z tym samym systemem Fire OS 7.3 co poprzednia wersja i version Ogień HD 8, który jest oparty na Androidzie 9, ale nie ma usług Google i Play Store, a zamiast tego opiera się na Amazon App Store i usługach. Amazon zazwyczaj obsługuje swoje tablety przynajmniej dłużej niż tańsi konkurenci z Androidem Kilka lat aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń.

Interfejs jest dość prosty, z tradycyjnym ekranem głównym aplikacji otoczonym stronami o nazwie „Dla Ciebie”, które pokazują sugestie aplikacji i treści oraz „Biblioteka”, która zawiera listę rzeczy, które posiadasz, takich jak książki Kindle, gry, filmy i inne elementy. Pasek wyszukiwania u góry prowadzi do wyników z Internetu, sklepu Amazon, treści, e-maili i innych elementów.

Sklep Amazon App Store ma większość aplikacji do konsumpcji multimediów, których prawdopodobnie będziesz potrzebować w Wielkiej Brytanii, w tym Spotify, BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, Netflix, Disney+ i Sky Go, ale BT Sport i różne aplikacje Google, takie jak YouTube, są więcej Chrome, Mapy, Apple Music i TV są niedostępne. Zoom, Skype i Alexa są dostępne do rozmów wideo, podczas gdy sklep oferuje dość duży wybór gier, nawet jeśli wiele z nich to śmieci. Pamiętaj, że Fortnite nie jest dostępny dla tabletów Fire, nawet w sklepie Android Epic Games Store.

Do korzystania z tabletu potrzebne jest konto Amazon, a także subskrypcja Prime, która daje dostęp do Prime Video, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Uwagi

Recenzja Amazon Fire HD 10 Plus
Tryb przeglądania pozwala zamienić tablet w plik Pokaż echo jak Inteligentny wyświetlacz Alexa, ręcznie lub automatycznie po umieszczeniu w opcjonalnej podstawie ładującej (obecnie niedostępnej w Wielkiej Brytanii). Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian
 • W lewym dolnym rogu paska nawigacyjnego znajduje się nowy przycisk inteligentnego domu, który zapewnia natychmiastowy dostęp do urządzeń, takich jak światła i głośniki skonfigurowane z Alexą.

 • Po mocnym naciśnięciu korpus i ekran są nieco elastyczne, ale tablet wydaje się solidny.

 • Brak popularnych menedżerów haseł sprawia, że ​​logowanie do aplikacji i usług jest dość uciążliwe, jeśli polegasz na takim, który nie jest dostępny w Amazon App Store.

Cena £

Amazon Fire HD 10 Plus zaczyna się o 179,99 £/179,99 USD Z 32 GB miejsca, które jest dostarczane z comes Reklamy na ekranie blokady. Przeprowadzka kosztuje 10 GBP / 15 USD.

Ogień HD 10 normalne koszty 149,99 GBP/149,99 USD O pojemności 32 GB.

Dla porównania Amazon’s Fire 7 kosztuje 49,99 £A Ogień HD 8 koszty £89,99 A 10,2 calowy iPad koszty 329 zł.

Reguła

Odnowiona konstrukcja i przystępna wydajność 2021 Fire HD 10 zrobiły wystarczająco dużo, aby utrzymać Amazon na szczycie budżetowego stosu tabletów.

Jest bardzo niewielu konkurentów, którzy oferują poziom wsparcia oprogramowania, jaki Amazon oferuje dla tabletów z Androidem przy tak niskich kosztach. Ekran jest bardzo duży i wyraźny, głośniki są całkiem dobre, a długi czas pracy na baterii sprawia, że ​​jest to doskonały tani tablet do konsumpcji multimediów, o ile z przyjemnością pływasz w ekosystemie Amazon bez dostępu do aplikacji Google lub Apple.

Wersja Fire HD 10 Plus dodaje miękki dotyk, bezprzewodowe ładowanie i dodatkowy 1 GB pamięci RAM, z których żadna nie jest potrzebna w przypadku takiego tabletu, więc polecam zaoszczędzić dodatkowe 30 GBP / 30 USD w standardowym modelu. Uważaj również na oferty, ponieważ Amazon często oferuje duże zniżki na swoją gamę tabletów Fire.

Nie przewyższając iPada, Fire OS ma znacznie bardziej ograniczony wybór aplikacji i gier i jest przez to całkowicie osłabiony Mniejsze 90 £ Fire HD 8 rodzeństwoAle Fire HD 10 jest świetny, jeśli chcesz oglądać telewizję na większym ekranie.

Pozytywy: Dobry ekran, dobre głośniki, świetna żywotność baterii, gniazdo kart microSD, ładowanie USB-C, gniazdo słuchawkowe, rozsądna wydajność za te pieniądze, integracja Alexa, ładowanie bezprzewodowe (tylko wersja Plus).

Negatywy: Kamery nie są świetne, ładowanie jest powolne, nie ma aplikacji Google Play ani Apple, niektórych aplikacji brakuje w sklepie Amazon App Store i nie ma Fortnite, co wymaga subskrypcji Amazon Prime, aby jak najlepiej z niej skorzystać, co zostało znacznie osłabione przez Ogień HD 8.

Recenzja Amazon Fire HD 10 Plus
Fire HD 10 jest przeznaczony do oglądania filmów i programów telewizyjnych z Prime Video Amazon lub jednej z wielu usług przesyłania strumieniowego dostępnych w App Store. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Inne recenzje

READ  Firma Logitech oficjalnie wycofała piloty Harmony