Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja filmu 2018: Wstrząsająca historia z Kerali

Recenzja filmu 2018: Wstrząsająca historia z Kerali

Wysoce dochodowy dramat survivalowy Judda Anthany’ego Josepha 2018 Przypisuje mu się uratowanie malajalamskiego przemysłu filmowego, który podobnie jak jego indyjski odpowiednik walczy o odzyskanie widowni po pandemii koronawirusa. 2018, który ukazał się w Kerali 5 maja i jest teraz dubbingowany w języku hindi, skupia niesamowitą obsadę talentów aktorskich. Wydaje się, że prawie wszyscy ważni ludzie tutaj robią, co mogą, aby rozwijać biznes, tak jak ich bohaterowie w filmie łączą siły, by ratować życie.

W rzeczywistości relacja Josepha o katastrofalnych powodziach w Kerali w 2018 roku, którą napisał wraz z Akhilem Dharmajanem, daje obsadę nawet po przerwie. rozłożony na 150 minut, 2018 to mozaika doświadczeń kilku bohaterów z wpływem nieustannego deszczu, katastrofalnej polityki środowiskowej i furii natury. Jak kochanek Abu wirus (2018), o wybuchu Nipah w Kerali w 2018 roku, film Josepha celebruje wkład zwykłych obywateli w czasie ostrego kryzysu.

Tofinu Thomas – najbardziej znany publiczności spoza malajalam jako superbohater z Minal Murali Kierowanie szanowanym zespołem. Thomas gra Anoopa, byłego żołnierza armii, który, podobnie jak Pug w reklamach Vodafone, zawsze chętnie pomaga.

Małe miasteczko, w którym mieszka Anoop, wkrótce poniesie ciężar katastrofalnych ulewnych deszczy. Gdy chmury sieją nieustanne spustoszenie na lądzie, kilka postaci staje na wysokości zadania, wśród nich rybak i jego synowie, kierowca ciężarówki z Tamilem, dyrektor wykonawczy wracający z Abu Zabi i szef stacji telewizyjnej, który bije na alarm wcześniej niż rząd .

Lal i Narain w 2018 (2023). Dzięki uprzejmości Kavya Film Company / PK Prime Productions.

Lista obsady jest zbyt długa, by ją wymienić – Indrans, Kunchako Boban, Lal, Asif Ali, Aju Varghese, Aparna Balamurali, Jaffar Idukki, Narain, Kalaiyarasan. Varghese występuje w komiksowym wątku pobocznym jako szofer wyznaczony do transportu polskiej pary.

Boban gra urzędnika w rządowej komórce zarządzania klęskami żywiołowymi. Lal reprezentuje rybaków, którzy udzielają nieocenionej pomocy rządowi stanowemu, wykorzystując swoje łodzie w akcjach ratowniczych. Asif Ali gra walczącego modela, który, jak wielu innych w filmie, wychodzi do przodu, gdy sytuacja osiąga punkt krytyczny.

READ  Harry Styles ogłasza, że ​​koncerty w Los Angeles są przełożone z powodu choroby

Bohaterem zdezorganizowanej narracji jest Anoop Thomasa, którego uśmiech i szeroki urok są dobrze wykorzystane. Jeśli jeden zespół słynnych aktorów sfilmował chodzenie, inny zespół gwiezdnych techników odtworzył Powodzie z niemal niepokojącymi szczegółami.

Kunchaku Boban w 2018 (2023). Dzięki uprzejmości Kavya Film Company / PK Prime Productions.

Joseph, ściśle współpracując z autorem zdjęć Akhilem George’em, scenografem Mohananem i efektami wizualnymi dostarczonymi przez Mindstein Studios, zanurza nas bezpośrednio w akcję. Niezależnie od tego, czy chodzi o ogromne kałuże, które niszczą domy i zabijają ludzi, obozy humanitarne utworzone dla przesiedleńców, czy nawet szalejące Morze Arabskie, Joseph zapewnia, że ​​jego rekonstrukcje dobrze udokumentowanego wydarzenia są wyjątkowo szczegółowe, nigdy banalne i zawsze wiarygodne.

Wiele zapierających dech w piersiach momentów ma miejsce, gdy ludzie walczą o bezpieczne dopłynięcie. Niektóre sekwencje są dojone dla maksymalnego efektu. Wody jest pod dostatkiem i nie brakuje łez, gdy ofiary powodzi zmagają się z sytuacją, której nie są w stanie pojąć.

Czy to stresujące? Tak. Czy to dygresja? z pewnością. Czy jest zbyt emocjonalny? naturalnie. Czy brakuje mu złożoności? Dowód. Czy to wpływa? Bez wątpienia.

przenieść się tam i z powrotem w czasie, 2018 Ma to być ostateczna relacja z potopu. Film jest pełen ludzi, ale jego najbardziej imponująca praca ma charakter techniczny. Tak jak mieszkańcy Kerali wykorzystali wszystko, co mogli, aby się uratować, 2018 Wykorzystuje wszystkie dostępne zasoby filmowe, aby stworzyć wciągającą i wciągającą kronikę katastrofy, która jest specyficzna dla Kerali, ale także uniwersalna dla każdego, kto nauczył się bać zmian klimatu.