Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja filmów o superbohaterach w Shazam 2 może być zabawna

Recenzja filmów o superbohaterach w Shazam 2 może być zabawna

Tutaj Zachary Levi jest tak dobry, jak tytułowy bohater Shazam, zwracając uwagę na fakt, że Billy Batson jest o rzut kamieniem od 18 lat (pomimo wyglądu superbohatera) i bardziej zagubiony niż kiedykolwiek. Próbuje znaleźć swój głos jako przywódca, jednocześnie zmagając się z własnym brakiem doświadczenia, emocjonalnymi obserwacjami, które Levi dobrze ucieleśnia, obok humorystycznych dziwactw bycia nerwowym młodym mężczyzną w boskim dorosłym ciele. Jego postać w tej kontynuacji jest traktowana trochę niezdarnie, ponieważ film w pełni dowodzi jego braku mądrości Salomona, pokazując jego rutynowe błędy, a następnie wymachując nimi wszystkimi poprzez czarujący edykt, zamiast naprawdę za nie spłacać. Emocjonalne uderzenia nadal działają bardzo dobrze w kontekście, ale podróż jako całość wydaje się nieco pusta.

Reszta rodziny z pewnością bierze na siebie ciężar, a dzieci po raz kolejny wyróżniają się wraz ze swoimi dorosłymi odpowiednikami (Adam Brody i Megan Goode są rutynowo doskonali). Źli przeciwnicy narażają drużynę na prawdziwy zestaw niebezpieczeństw, ale mogą skorzystać na rozwiniętym wyczuciu osobowości i kontekście. Kalypso Lucy Liu zapewnia surowe zagrożenie, ale jest napisane jako maszyna do nienawiści na jedną nutę. Helen Mirren jest świetna jako surowa, ale pryncypialna Hespera, ale jej złożone zasady można lepiej połączyć, aby zakotwiczyć jej różnorodne wybory z trzeciego aktu. Anthea Rachel Ziegler ma najbardziej zawiłe trio, z wielopłaszczyznowym zestawem zasad realizowanych ze zręcznością i charyzmą.

Jednak MVP „Shazam 2” to Jack Dylan Grazer jako Freddy Freeman i właśnie tam pojawia się jako aktor i postać. Chcąc mieć własne życie, Freddy stara się wyjść z cienia swojego słynnego energetycznego przyjaciela, jednocześnie odnajdując swoje mocne strony w konflikcie. To najlepszy i najbardziej satysfakcjonujący wątek w filmie, a Grazer trafia do komediowych i najbardziej emocjonalnych momentów. To film, który wymaga odrobiny dopracowania rozwoju postaci tu i tam, ale jest w dużej mierze sprowadzany do domu przez obsadę silnych wykonawców.

READ  Alice Eve broni kontrowersyjnej sceny Star Trek: „Jestem z tego bardzo dumna”