Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Fanfika: Imponująca perspektywa samopoznania

Recenzja Fanfika: Imponująca perspektywa samopoznania

Recenzja fanfika: Polski film nosi również tytuł fanfik. Najnowszy licealny dramat Netflix, w którym występują Alina Szewczyk jako Toska/Tosiek, Dobromir Dymecki jako Marcin, Jan Cięciara jako Leon, Ignacy Lies jako Mars, Krzysztof Oleksyn jako Konrad, Agnieszka Rajda jako Roksana i Oskar Rybaczek jako Artur i inni. Reżyseria: Marta Karwowska, scenariusz współtworzą Marta i Grzegorz Jaroszuk. Czas trwania filmu to 95 minut.

Osoby nie mówiące po polsku, nie martw się. Film Netflixa ma angielskie napisyS, Jest również dubbingowany w języku angielskim.

Ta recenzja Netflix Fanfik zawiera spoilery

Podsumowanie fabuły

W fanfik Netflix poznajemy 17-letnią licealistkę Toscę, która przez koleżankę z klasy jest często uważana za „inną”. Aby być zajęta i z dala od całego hałasu, Tosca pisze grupowe historie online. Fanfiction to rodzaj pisarstwa, w którym ludzie biorą prawdziwe postacie i umieszczają je w fikcyjnych sytuacjach. Wielu młodych pisarzy lubi łączyć tworzenie historii z odrobiną fantazji i realizmu.

Tosca zakochuje się w nowym chłopaku o imieniu Leon. Im bardziej Tosca zbliża się do Leona, tym bardziej odkrywa, kim jest. staje się Toską Tosiek, chłopcem. Ale droga do samopoznania jest trudna. Nie wszyscy wokół nas akceptują prawdziwą osobowość Tosicka. Jak kończy się historia Tuska? Czy związał się z Leonem? Wszystkiego dowiadujemy się w końcu.

Recenzja filmu fanfic: Dyskusja

W ciągu ostatnich kilku lat Netflix porzucił wiele tytułów LGBTQ +, takich jak Grace i Frankie, Heartstopper, Young Royalsi więcej. fanfik Film (2023) to kolejny piękny dodatek do listy. Przez pierwsze 20 minut reżyserka Marta Karowska zabiera nas w głąb umysłu i świata Toski. Tosca kradnie pigułki ojca, aby kontrolować swój gniew, ponieważ często jest zła. Poza pigułkami, tym, co uspokaja Toscę, jest jej pomysłowe pisanie.

Na początku myślała, że ​​tłumiony gniew Toski wynikał z tego, że niektórzy mężczyźni nieustannie uprawiali z nią seks. Tosca nigdy nie zwracała uwagi na te uwagi i nigdy nie szanowała tych łobuzów. Jej fantastyczny świat był świetną ucieczką od tego, co działo się w rzeczywistości. Ale jeśli chodzi o jej prawdziwe ja, Tosca nie może się już dłużej ukrywać. Tosca czuje się szczęśliwa, ze swoim prawdziwym sobą i spokojna, gdy zdają sobie sprawę, że są chłopcem. Nawet jeśli urodzili się jako dziewczynki, wewnętrznie Tousick nigdy nie czuł żadnego związku z „płcią”, którą otaczał go świat.

Widok Toski przechodzącej do Tośka jest pokrzepiający. Ale nie jest to idealne społeczeństwo. Niektórzy ludzie, nawet bardzo młodzi, nie chcą zaakceptować faktu, że istnieje coś więcej niż tylko mężczyzna i kobieta. Widzimy transfobię i kpinę z ludzi takich jak Tosick na Netflix fanfik. Teraz, oprócz tego, że jest to opowieść o dysforii płciowej, polski film to także historia miłosna. Jak Leon zareaguje na to wszystko? Musicie obejrzeć film, żeby wiedzieć to samo.

Przeczytaj także: Anna Nicole Smith: You Don’t Know Me Review: Burn Exposure to the Painful Reality

fanfik Nie zamierza rozpoczynać dialogu na temat praw LGBTQ+, bo to sprawa drugorzędna. Producenci podkreślają, jak wiele osób, takich jak Tosik, chce czuć się sobą i żyć w spokoju, nie będąc w stanie irytacji czy zakłopotania. Chcą najpierw zrozumieć i zaakceptować siebie, zanim będą mogli oczekiwać, że zrobi to świat. Dlatego narracja wydaje się surowa i przejmująca, bez żadnych kaznodziejskich tyrad na temat tego, co to znaczy być transpłciowym, zwłaszcza przez głównego bohatera.

Recenzja Fanfic 2 trwa

Polski film skupia się również na tym, jak dziewczyny upokarzają się za to, że są ze sobą w porządku. Nauczycielka nie pozostawia żadnych szans na upokorzenie ładnej, tradycyjnej dziewczyny, a ona dobrze się ubiera. Nauczyciela nie obchodzi, czy dziewczyna jest dobra w nauce. Jest bardziej zaniepokojona tym, że jej uroda przeszkadza jej i innym. Dziewczyna z opowiadania nie rozumie, dlaczego wykładowca zakłada, że ​​nie jest mądra!

W odniesieniu do wad, fanfik Polski film gubi rachubę w ostatnich 20 minutach. Aby zapewnić szczęśliwe zakończenie, sprawy są pospiesznie zakończone. Na początku Leon jest przedstawiany jako szalony chłopak ze snów. Ale ma też przeszłość. Chciałbym, żeby twórcy poszli w to głębiej. Odegrał główną rolę w zbliżeniu Tośka do swojego prawdziwego ja. Widzenie, jak odsuwa się na bok, a później wycofuje ze względu na romantyczne szczęśliwe zakończenie, jest takie niesprawiedliwe.

Aktorka Alina Szewczyk jest wyjątkowa jako Toska/Tosiek. Choć od początku cała uwaga skupiona była na Tosieku, Alina w swoim występie sprawia, że ​​postać ta wydaje się tajemnicza. Moim faworytem jest Jan Cięciara jako Leon, który, jak sądzę, nie został w pełni wykorzystany. Podobnie jak Tosiek, Leon mógł jednocześnie prowadzić własną historię. W każdym razie aktor przez cały czas spisuje się dobrze.

Recenzja Fanfic 3 trwa

Recenzja fanfika: ostatnie przemyślenia

Ogólnie rzecz biorąc, Fanfic lub Fanfik na Netflix to dobry zegarek. Daje inną i interesującą perspektywę na samopoznanie i dysforię płciową, nie sprawiając, by brzmiało to na siłę lub pouczanie. Z wyjątkiem ostatnich 20 minut, będziesz cieszyć się każdym fragmentem.

fanfik Streaming teraz na Netflix.

Przeczytaj także: Saint X Odcinek 6 Podsumowanie i recenzja: Kto już dba o prawo?

READ  Nowy film o Jamesie Bondzie w pierwszym dniu zarobił prawie 5 milionów funtów