Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Asus Zenbook 14X OLED Space Edition

Kiedy żył legendarny projektant mody Karl Lagerfeld, dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Chanel, jego pokazy zawierały tematy, które przenosiły publiczność w inny świat. W przypadku kolekcji jesiennej 2017 Lagerfeld zabrał publiczność w kosmos 35-metrową rakietą, która została wystrzelona podczas zamknięcia pokazu w Grand Palais. Recenzując ZenBooka 14X OLED Space Edition, miałem podobne odczucia zanurzony w wizji stworzenia świata eksplorującego ideę podróży kosmicznych, z „Rocket Manem” Eltona Johna w tle. Od kilku dni korzystam z mojego ZenBooka 14X OLED Space Edition i oto, co myślę o elemencie montażowym, który jest bardziej laptopem.

Recenzja Asus ZenBook 14X OLED Space Edition: Design i estetyka

Od projektu po opakowanie, wszystko jest inspirowane podróżą laptopa Asus P6300 w kosmos do użytku na stacji kosmicznej Mir w 1997 roku. ZenBook 14x OLED Space Edition to prawdziwy symbol projektowania laptopów, a dzięki wyjątkowej estetyce i jakości wykonania, jest jeszcze bardziej wyjątkowy. To świetnie wyglądający laptop – futurystyczny i jednocześnie klasyczny. Na wykończeniu jest pomalowany na „Tytan Zero-G”, podczas gdy pokrywa i podpórka pod nadgarstki są wykończone wzorami ze stacji Mir i alfabetem Morse’a z liniami łuku przypominającymi statek kosmiczny. Alfabet Morse’a oznacza „Ad Astra Per Aspera” lub trudności, z jakimi borykają się gwiazdy. Laptop prezentuje się wyjątkowo dobrze. Posiada całkowicie aluminiową obudowę, która jest trwała, bez uginania się powierzchni ekranu lub klawiatury. Asus twierdzi, że Space Edition jest zgodny z „protokołami testowymi US Space Command Standard SMC-S-016A” i może działać w „ekstremalnych klimatach”.

Zenbook 14X OLED Space Edition posiada zniewalający element, który spodoba się zarówno entuzjastom, jak i entuzjastom, podobnie jak luksusowe zegarki szwajcarskie. (Źródło zdjęcia: Anuj Bhatia/Indian Express)

Jako dziennikarz i podróżnik chcę mieć możliwość przewożenia jak największej ilości bagażu. ZenBook 14X Space Edition to urządzenie przyjazne w podróży. Chociaż nie jest pozbawiony wentylatora, jak MacBook Air M1, z łatwością mieści się w moim futerale, a jego mały zasilacz sprawia, że ​​podróżowanie jest mniej bolesne, gdy naprawdę muszę być produktywny w podróży. Urządzenie jest kompaktowe i mniejsze niż myślałem, waży zaledwie 1,31 kg. Podoba mi się dotyk laptopa, niezależnie od tego, czy siedzę przy biurku, czy mam go na kolanach. Gdy laptop jest otwarty, tył ekranu nieznacznie unosi się dzięki unikalnej konstrukcji zawiasów. Firma nazywa to Ergolift i ustawia klawiaturę pod kątem 5,5 stopnia, co powinno być wygodniejsze podczas długich okresów pisania.

READ  Pierwsza uśpiona czarna dziura znaleziona poza Drogą Mleczną | przestrzeń

Po prawej stronie laptopa znajduje się port HDMI i dwa porty Thunderbolt 4, a po lewej port USB 3.2 Gen 2 (Type-A) i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Jest też kamera internetowa 720p, która jest dość przeciętna z natury. Można go lubić, a nie wymyślnie. Z drugiej strony głośniki laptopów Harman Kardon są znakomite. Stają się głośniejsze przy minimalnym ciśnieniu przy maksymalnej głośności.

Asus, recenzja Zenbooka 14X OLED Space Edition, cena Zenbooka 14X OLED Space Edition, Zenbook 14X OLED Space Edition, laptop ASUS Space Edition Domyślnie, gdy pokrywa jest otwarta, na ekranie widać rząd trzech okien przypominających portal, przez które przechodzi astronauta, od lewej do prawej, na tle sennych gwiazd. (Źródło zdjęcia: Anuj Bhatia/Indian Express)

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale na pokrywie znajduje się mały 3,5-calowy ekran OLED, który pokazuje kilka animacji o tematyce kosmicznej. Świetnie wygląda i jest również praktyczny. Domyślnie, gdy pokrywa jest otwarta, na ekranie widać rząd trzech okien przypominających portal, przez które przechodzi astronauta, od lewej do prawej, na tle sennych gwiazd. Ale uważam, że drugi wyświetlacz jest najbardziej przydatny, gdy pokrywa jest zamknięta, ponieważ inteligentny wyświetlacz ZenVision laptopa pokazuje datę i godzinę, a także poziom naładowania baterii. Powiedziano mi, że drugi ekran może być używany do wyświetlania niestandardowych wiadomości, różnych motywów i animacji. To coś więcej niż tylko kosmetyka – ale lubię drobne akcenty tu i tam. To przypomnienie Twojego dobrego gustu i uznania dla wyjątkowych rzeczy.

Recenzja Asus ZenBook 14X OLED Space Edition: Wyświetlacz i klawiatura

Notebook posiada 14-calowy ekran dotykowy OLED (rozdzielczość 2880 x 1800), który wyświetla ostre obrazy i tekst. Ekran jest jasny i oferuje doskonały poziom kontrastu ze znacznie głębszą czernią niż jakikolwiek inny ekran laptopa, jaki widziałem. Mroczny rycerz Wyglądało niesamowicie, z całkiem realistycznym obrazem, którego przegapiłem podczas oglądania go na MacBooku Air M1. Współczynnik proporcji 16:10 zapewnia więcej miejsca w pionie niż standardowy wyświetlacz 16:9, co oznacza mniej przewijania. Jeśli skończysz przewijać długie artykuły i arkusze kalkulacyjne, naprawdę spodoba ci się ekran ZenBooka 14X Space Edition. Laptop obsługuje również częstotliwość odświeżania 90 Hz, co oznacza, że ​​ekran idealnie nadaje się do oglądania szybko poruszających się filmów lub gier. Posiada certyfikat VESA DisplayHDR 500, atest Pantone i pokrywa 100% gamy kolorów P3.

READ  Hubble ujawnia dziwną utratę pierścienia ewolucyjnego z Świtu Wszechświata

Asus, recenzja Zenbooka 14X OLED Space Edition, cena Zenbooka 14X OLED Space Edition, Zenbook 14X OLED Space Edition, laptop ASUS Space Edition Jeśli skończysz przewijać długie artykuły i arkusze kalkulacyjne, naprawdę spodoba ci się ekran ZenBooka 14X Space Edition. (Źródło zdjęcia: Anuj Bhatia/Indian Express)

Jako pisarz źle się czuję z konsolami. Klawiatura w tym laptopie jest solidna. Napisałem i zredagowałem wiele artykułów. Oczekuję świetnego pisania na tym laptopie, biorąc pod uwagę koszt urządzenia. Z przyjemnością stwierdzam, że klawiatura nie zawodzi. Klawisze zapewniają dobrą podróż i przyjemne pisanie. W morzu nudnych, podobnie wyglądających układów klawiatur Asus zrobił tutaj coś innego. Przycisk zasilania (który pełni również funkcję skanera linii papilarnych) i pasek „spacji” są pokryte miedzią (ish), z pierścieniową ikoną planety. Tymczasem touchpad jest płynny i responsywny, choć czasami wydaje się nieco śliski. Fajną rzeczą w touchpadzie jest NumberPad 2.0. Jeśli więc wpiszesz mały kod w górnym rogu touchpada, pojawi się klawiatura numeryczna LED. Korzystałem z tego rodzaju funkcji na innych laptopach Asusa i uważam, że jest to wygodne.

Recenzja Asus ZenBook 14X OLED Space Edition: wydajność i bateria

Wewnątrz Space Edition jest wyposażony w procesory 12. generacji Intel z serii H z grafiką Intel Xe, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5 i do 1 TB PCIe NVMe Gen4 SSD. Dostępna obsługa Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2. To laptop o wysokiej wydajności, choć nie przeznaczony do gier. W moich testach laptop działał dobrze jako codzienny sterownik. Mogę otwierać dziesiątki kart i aplikacji Chrome z niewielkim lub żadnym spowolnieniem. Przeprowadziłem system przez moje codzienne zadania, które obejmowały kilkanaście kart Chrome z Zoom/Microsoft Teams, Dokumentami Google, Apple Music, WhatsApp Web i YouTube. Laptop trochę się nagrzewa i słyszę fanów tylko wtedy, gdy mocno naciskam ZenBooka. Laptop jest wystarczająco wydajny do wykonywania lekkich zadań związanych z produktywnością, takich jak formatowanie słów lub sprawdzanie wiadomości e-mail. Poradzi sobie nawet z trudnymi zadaniami, takimi jak oglądanie filmów.

READ  Roszczenia dotyczące wykorzystywania informacji poufnych pojawiają się wraz z rozpoczęciem konsolidacji przestrzeni NFT

Asus, recenzja Zenbooka 14X OLED Space Edition, cena Zenbooka 14X OLED Space Edition, Zenbook 14X OLED Space Edition, laptop ASUS Space Edition Przycisk zasilania (który pełni również funkcję skanera linii papilarnych) i pasek „spacja” są pokryte miedzią (ish), z pierścieniową ikoną planety. (Źródło zdjęcia: Anuj Bhatia/Indian Express)

Bateria w ZenBooku 14X OLED Space Edition to mieszana torba. Możesz zrobić 6-godzinny dzień pracy na pełnym naładowaniu, jeśli wykonujesz tylko lekkie zadania zwiększające produktywność, ale będzie to trochę krótsze, jeśli odtwarzasz dużo filmów i edytujesz zdjęcia. Żywotność baterii różni się znacznie w zależności od sposobu użytkowania. Powinienem jednak zaznaczyć, że nie zauważyłem żadnej ogólnej zmiany pod względem żywotności baterii w laptopie 12. vs 11. generacji.

Recenzja Asus ZenBook 14X OLED Space Edition: Czy warto go kupić, czy pominąć?

Wyceniony na 16 9900 Rs ZenBook 14X OLED Space Edition można najlepiej opisać w dwóch słowach: klasyczny i ponadczasowy.. Posiadanie urządzenia o nostalgicznym wyglądzie to przyjemność — a ZenBook 14X OLED Space Edition jest najlepszy. Posiada urzekający element, który przemawia zarówno do entuzjastów, jak i purystów, podobnie jak luksusowe zegarki szwajcarskie. A jego cena mówi wszystko. To coś więcej niż specyfikacje i funkcje, myślę, że ten notatnik jest dla kolekcjonera i kogoś, kto naprawdę interesuje się eksploracją kosmosu. Jest to bardzo stylowy i funkcjonalny projekt, a grawery o tematyce kosmicznej powinny spodobać się kolekcjonerom i kreatywnym profesjonalistom.