Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ratajski odnosi tylko wschodnioeuropejskie zwycięstwo w Polish Darts Masters w pierwszej rundzie

Ratajski odnosi tylko wschodnioeuropejskie zwycięstwo w Polish Darts Masters w pierwszej rundzie

Krzysztof Ratajski rozpalił swoją polską publiczność w Warszawie, wygrywając swój mecz otwarcia w Polish Darts Masters w piątkowy wieczór.

Ulubieniec polskiej publiczności pokonał byłego mistrza świata Roba Crossa 6:3 przed własną publicznością w pierwszej rundzie Polish Darts Masters. Ratajski przełamał dośrodkowanie w pierwszym meczu, a następnie objął prowadzenie 5:1.

Jednak Cross był w stanie cofnąć przerwę i walczyć, aby było 5-3. Anglik ponownie musiał przełamać Ratajskiego, ale mu się to nie udało. W dziewiątym meczu Ratajski rozstrzygnął mecz 6:3, stając się jedynym zawodnikiem z Europy Wschodniej, który awansował do ćwierćfinału w Warszawie.

W finale pierwszej rundy mistrz świata Michael Smith był za silny dla Krzysztofa Kciuka. Światowy numer jeden zanotował średnią zaledwie 86, ale mimo to zdołał wygrać 6:1 z Kciukiem.

Gdzie oglądać na żywo Polish Dart Masters?

World Series będzie transmitowane w telewizji PTCTV i ITV4, z późnym startem o 21:00. W piątek pierwsza runda zostanie rozegrana od 18:00 do 23:00.

Pozostałe mecze odbędą się w sobotę od 18:00 do 23:00. Następnie zaplanowano najpierw ćwierćfinały, a następnie półfinały i finały.

Ile nagród pieniężnych wygrać?

Pula nagród w turnieju wynosi 60 000 funtów. Jednak wygrane nagrody pieniężne nie liczą się do Orderu Zasługi PDC ani innych rankingów pieniężnych.

Wszyscy uczestnicy mają gwarantowaną nagrodę pieniężną w wysokości 1250 GBP. Suma ta może ostatecznie wzrosnąć do 20 000 funtów jako nagroda pieniężna dla zwycięzcy.

Co to jest World Series of Dart?

Turnieje World Series to międzynarodowe wydarzenia PDC organizowane w celu promowania sportu poza jego (zachodnimi) granicami Europy.

Na początku tego roku turnieje odbyły się także w Bahrajnie, Danii i Stanach Zjednoczonych, a po turniejach w Polsce turnieje zostaną dokończone także w Australii i Nowej Zelandii.

Poprzednie turnieje World Series to Dubaj, Singapur, Japonia, Szkocja, Chiny, Niemcy i Austria.

READ  Raport rynkowy: Polska | Międzynarodowy raport biletowy

=https://twitter.com/OfficialPDC/status/1677416399138959360″ data-service=”twitter”>