Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rasizm środowiskowy w „Cancer Alley” w Luizjanie

Zdjęcie z filmu „Rak”

Reporter CGTN Liu Xiaoqian pojechał do Luizjany, gdzie przeprowadził wywiady z mieszkańcami Alley, którzy nie potrzebowali perswazji. Raport Liu „Środowiskowy rasizm w 'Cancer Alley’ w Luizjanie” jest oskarżeniem o rzekomą bezczynność rządu, jeśli nie toksyczne zaniedbanie.

(Ten artykuł jest rozpowszechniany przez MediaLinks TV, LLC w imieniu CCTV. Dodatkowe informacje są dostępne w Departamencie Sprawiedliwości, Waszyngton, DC) CGTN America opublikowało „Environmental Racism in 'Cancer Alley” w Luizjanie”

Ostrzeżenie dla tych, którzy jeżdżą autostradą międzystanową 10 w Luizjanie, oddychaj na własne ryzyko.

Dla osób podróżujących 135-kilometrowym (85 mil) odcinku I-10 między Nowym Orleanem a Baton Rouge może być wymagana maska.

To jest „Aleja Raka” – znana również jako „Aleja Śmierci”. Można poczuć zapach zgniłych jaj i zmywacza do paznokci, zanim zobaczy się postapokaliptyczny horyzont, który może być miejscem filmowania Mad Maxa lub Blade Runnera, zwłaszcza w nocy. Jest domem dla rafinerii ropy naftowej, fabryk tworzyw sztucznych i zakładów chemicznych o jednym z najbardziej toksycznych na świecie skupisk.

Mieszkańcy pobliskich parafii w Luizjanie są w większości czarni. Wielu twierdzi, że zna sąsiadów, którzy zmarli na raka, poronili lub cierpieli na dolegliwości układu oddechowego. Niektóre badania naukowe pokazują, że ten szlak petrochemiczny jest w rzeczywistości aleją dla raka. Inne badania dowodzą, że dane statystyczne są niejednoznaczne.

Ponieważ badania wykazujące „nadmierne ryzyko zachorowania na raka” w regionie pokazują również, że ryzyko jest wyższe dla rodzin czarnoskórych i rodzin o niskich dochodach, urzędnicy ONZ zajmujący się prawami człowieka skrytykowali w tym roku rząd federalny USA za rzekomy brak ochrony mieszkańców Cancer Lane przed „rasizmem” środowiskowym. ”.

„Ta forma rasizmu ekologicznego stanowi poważne i nieproporcjonalne zagrożenie dla korzystania z wielu praw człowieka ludności afroamerykańskiej, w tym prawa do równości i niedyskryminacji, prawa do życia, prawa do zdrowia i prawa do odpowiedni standard” – powiedzieli urzędnicy ONZ.

Reporter CGTN Liu Xiaoqian pojechał do Luizjany, gdzie przeprowadził wywiady z mieszkańcami Alley, którzy nie potrzebowali perswazji. Raport Liu „Środowiskowy rasizm w 'Cancer Alley’ w Luizjanie” jest oskarżeniem o rzekomą bezczynność rządu, jeśli nie toksyczne zaniedbanie.

Kliknij tutaj https://newsus.cgtn.com/news/2021-07-22/Cancer-Alley-mieszkańcy-kontynuuj walkę-przeciwko-zanieczyszczeniu-w-USA-125FITKDjQk/index.html Dowiedz się więcej o rasizmie środowiskowym w „Cancer Alley” w Luizjanie

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych lub e-mailu:

READ  Biuletyn informacyjny: 9 maja 2022