Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raporty: Siły ukraińskie niszczą główny most w pobliżu Melitopola |  Ukraina

Raporty: Siły ukraińskie niszczą główny most w pobliżu Melitopola | Ukraina

Doniesiono, że siły ukraińskie uszkodziły główny most poza okupowanym południowym miastem Melitopol, głównym celem w regionie.

Przeprawa przez rzekę Mołoczną między Melitopolem a wsią Kostiantynówka znajduje się na wschód od miasta na autostradzie M14 i była bita przez całą noc.

Film opublikowany w Internecie pokazał, że dwa przyczółki mostu zostały uszkodzone podczas ataku, a przęsło częściowo zawaliło się w wyniku wybuchu, przez co most nie nadawał się do użytku w ciężkim ruchu wojskowym.

Wczoraj wieczorem wybuch zniszczył most w okupowanym Melitopolu (obwód zaporoski).

Armia ukraińska nadal atakuje rosyjskie lądowe linie komunikacyjne na froncie południowym. Melitopol to główny węzeł logistyczny prowadzący na okupowany Krym.
📹https://t.co/ilVF86MTrq pic.twitter.com/rE8x0fyrly

– Euromaidan Press (@EuromaidanPress) 13 grudnia 2022 r

Strajk na moście następuje dopiero dwa dni później Ukraina Uderzył w rosyjskie koszary w miejscowości wypoczynkowej, a pociski HIMARS spowodowały znaczne zniszczenia i ofiary.

Zwiększona presja Ukrainy na siły rosyjskie w Melitopolu wydaje się przebiegać podobnie do taktyki zastosowanej przeciwko Chersoniu przed jego wyzwoleniem, wymierzonej zarówno w siły rosyjskie, jak i linie zaopatrzenia, w tym połączenia logistyczne z Krymem i dalej na wschód przez okupowane przez Rosję miasta do Berdiańska i Mariupola .

Ponieważ siły ukraińskie działają teraz na wschód od Dniepru, Melitopol jest postrzegany jako główny cel Kijowa na południu kraju po odbiciu Chersoniu.

Mapa

Na wschodzie kraju, gdzie ostatnio toczyły się ciężkie walki wokół miasta Bachmut, zarówno Rosja, jak i Ukraina poinformowały we wtorek, że sytuacja na polu bitwy w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy jest trudna. ataki.

Tak zwana Doniecka Republika Ludowa jest jednym z czterech regionów Ukrainy, które Moskwa uznała za własne we wrześniu w ćwiczeniu, które Ukraina i jej sojusznicy potępili jako „pozorowane” przymusowe referendum.

Postęp w niektórych obszarach regionu był trudny, powiedział wysoki urzędnik mianowany przez Moskwę w okupowanych częściach regionu, ale dodał, że ponad połowa Doniecka jest pod kontrolą Rosji.

„Ponad 50% terytorium Donieckiej Republiki Ludowej zostało wyzwolone” – powiedział państwowej agencji informacyjnej RIA Denis Pushlin, rosyjski urzędnik odpowiedzialny za część kontrolowaną przez Moskwę.

We wtorek dowództwo wojskowe Ukrainy poinformowało w swoich codziennych aktualizacjach pola bitwy, że ich siły odepchnęły Rosjan w 10 okręgach regionu.

Rosja twierdziła, że ​​stopniowo posuwa się naprzód na swoich pozycjach, a Ministerstwo Obrony poinformowało w poniedziałek, że dzień wcześniej w jej ofensywie zginęło 30 ukraińskich żołnierzy.

Jednak niezależne oceny rosyjskich zdobyczy wskazują na niewielki postęp w ciągu tygodni intensywnych walk, gdy Ukraina próbowała skonsolidować swoje pozycje, zanim na froncie pojawiły się pełne warunki zimowe.

Ostatnie walki miały miejsce, gdy dziesiątki krajów i organizacji międzynarodowych rzuciły się we wtorek na pilny nowy nacisk, aby Ukraina była zasilana, wyżywiona, ciepła i poruszała się w obliczu nieustannego rosyjskiego bombardowania powietrznego, które pogrążyło miliony ludzi w zimnie i ciemności. zima.

Międzynarodowa konferencja darczyńców w Paryżu zebrała pomoc w wysokości 1,05 miliarda euro (900 milionów funtów). – finansowo i rzeczowo – zostaną przekazane Ukrainie w nadchodzących tygodniach i miesiącach, aby pomóc jej nękanej ludności cywilnej przetrwać zimowe wysokie temperatury i długie noce.

konkretny

W swoim przemówieniu inauguracyjnym prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał bombardowania celów cywilnych przez Moskwę zbrodnią wojenną. Powiedział, że Kreml atakuje infrastrukturę cywilną, ponieważ jego siły poniosły niepowodzenia na polu bitwy.

Macron powiedział, że intencją Moskwy było „pogrążenie narodu ukraińskiego w rozpaczy”.

Wraz ze spadkiem temperatur i opadami śniegu potrzeby Ukrainy są ogromne i pilne. Rząd w Kijowie twierdzi, że kolejne fale ataków rakietowych i dronów od października zniszczyły około połowy infrastruktury energetycznej kraju i uważa, że ​​intencją Moskwy jest stworzenie nowej fali uchodźców napływających do Europy. Rosja twierdzi, że bombardowanie infrastruktury cywilnej ma na celu osłabienie zdolności Ukrainy do samoobrony. Na Ukrainie życie wielu stało się walką o przetrwanie.

W północnej Ukrainie białoruskie Ministerstwo Obrony ogłosiło we wtorek „nagłą kontrolę gotowości bojowej” swoich sił – jedno z serii oświadczeń sojusznika Rosji Białorusi od połowy października, które zdaniem Kijowa mają na celu wzbudzenie strachu wśród Ukraińców. Wprowadzanie w błąd armii ukraińskiej.

Białoruś nie wysłała wojsk na Ukrainę, ale pozwoliła Rosji na regularne wystrzeliwanie rakiet ze swojego terytorium na Ukrainę i była jedną z głównych wyrzutni rosyjskiej ofensywy w lutym.

Manewry odbywają się głównie na północnym zachodzie kraju, w okolicach Polski. Ukraińskie wojsko poinformowało, że jego dowódca Walery Zalogny rozmawiał ze swoim polskim odpowiednikiem Tomaszem Piotrowskim w celu omówienia ogłoszenia.

Analitycy twierdzą, że ewentualny atak na Ukrainę z północy prawdopodobnie miałby na celu odcięcie lub zakłócenie dostaw z Polski, a także rozciągnięcie sił ukraińskich w całym kraju.

READ  Trump News dzisiaj: Donald Trump pozywa dziennikarza Boba Woodwarda, gdy Manhattan DA otwiera dochodzenie wielkiej ławy przysięgłych