Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport wywiadu USA rzuca nowe światło na teorię wypadku w laboratorium w Wuhan

Amerykańska agencja wywiadowcza po raz pierwszy wyjaśniła, w jaki sposób i dlaczego wierzy, że wirus, który powoduje Covid-19, po raz pierwszy przeskoczył ze zwierząt na ludzi w wyniku wypadku w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

Według raportu analitycy z nienazwanej agencji uważają, że niebezpieczny charakter nauki prowadzonej w laboratorium w Wuhan i brak środków bezpieczeństwa sprawiają, że jest to prawdopodobne źródło epidemii.

Jednak ten sam raport mówi, że wiele innych agencji nie przyjmuje tego poglądu, chociaż były mniej pewne własnych wniosków.

Pomimo ciągłego podziału między amerykańskimi agencjami wywiadowczymi, opublikowanie raportu prawdopodobnie wywoła gorącą debatę na temat tego, czy Chiny – a nawet Stany Zjednoczone finansowane wyszukiwanie W laboratorium Wuhan – bierzesz odpowiedzialność za epidemię.

Zaledwie kilka dni przed tym, jak Anthony Fauci, szef amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, złoży zeznania przed Kongresem, gdzie prawdopodobnie zostanie zapytany, dlaczego zatwierdził grant w wysokości 600 000 USD, który został wykorzystany na niebezpieczne badania nad koronawirusem w Wuhan.

Raport mówi: „Chociaż [intelligence community] Nic nie wskazuje na to, że badania WIV obejmowały Sars-Cov-2 [the virus that causes Covid-19] lub blisko spokrewnionego wirusa przodka, analitycy ci zauważają, że prawdopodobne jest, że naukowcy mogą nieumyślnie narazić się na działanie wirusa bez sekwencjonowania go podczas eksperymentów lub pobierania próbek, co może prowadzić do bezobjawowej infekcji lub łagodnej infekcji”.

To konto wyjaśnia, dlaczego wśród próbek koronawirusa w laboratorium w Wuhan nie zidentyfikowano nic podobnego do Sars-Cov-2.

Raport wyjaśnia jednak, że bez współpracy Pekinu urzędnicy wywiadu USA w dużej mierze opierają się na poszlakach, aby formułować swoje argumenty.

Agencja, która wierzy, że doszło do wypadku w laboratorium w Wuhan, robi to ze względu na rodzaj badań, które zostały tam przeprowadzone i fakt, że niektóre z nich zostały wykonane przy stosunkowo niskim poziomie bezpieczeństwa biologicznego.

READ  Chiny twierdzą, że szanują suwerenność krajów byłego Związku Radzieckiego po wrzawie wywołanej przez Unię Europejską

Ujawniono The Wall Street Journal Wcześniej w tym roku Trzech badaczy z laboratorium w Wuhan zachorowało jesienią 2019 roku z objawami podobnymi do objawów Covida. Ale raport mówi, że samo w sobie nie daje odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pojawiła się epidemia.

Jednak wiele agencji nadal uważa, że ​​wirus jest bardziej prawdopodobny, aby przenieść się na ludzi bezpośrednio ze zwierząt, zauważając, że Chiny nie wydają się mieć żadnego wcześniejszego ostrzeżenia o rozprzestrzenianiu się nowej choroby.

Raport mówił:[These analysts] Rozważ możliwość przypadkowego zarażenia pracownika laboratorium podczas pobierania nieznanych próbek zwierząt, co jest mniej prawdopodobne niż zakażenie, które występuje u wielu myśliwych, rolników, handlarzy i innych osób, które mają częsty, naturalny kontakt ze zwierzętami”.

ścieżka odzyskiwania

Co musisz wiedzieć o biznesie i gospodarce, po pandemii. Udział. Rejestracja tutaj