Raport WTA: Trzy najlepsze nasiona pracujące w Transylwanii

Tenis – WTA Premier 5 – Italian Open – Foro Italico, Rzym, Włochy – 12 maja 2021 Rumun Simona Halep w grze podczas meczu drugiej rundy przeciwko Niemcom Angelique Kerber REUTERS / Guglielmo Mangiapane

2021-10-28 21:00:28 GMT+00:00 – Top rozstawiona Simona Halep, druga rozstawiona Anett Kontaveit i numer trzy Emma Raducano wygrały w prostych setach w czwartek, aby awansować do ćwierćfinału Transylvania Open w Cluj- Napoka, Rumunia.

Grając w rodzimej Rumunii, Halep pokonała Rosjankę Varvarę Gracheve 6:4, 6:2 po przezwyciężeniu kontuzji pleców, zdobywając 26 z 32 swoich pierwszych punktów serwisowych (81,3 procent). W następnej rundzie Halep zmierzy się z rodakiem Jacqueline Christian.

Kontaveit pokonał estońską Belgijkę Alison van Uytvanck 6-3 6-4. Brytyjka Raducanu, która odniosła swój pierwszy sukces w turnieju od czasu wygrania US Open, zdobyła 35 z 40 punktów za pierwszy serwis (87,5%), pokonując Rumunkę Annę Bogdan 6-3, 6-4.

Ukrainka Marta Kostyuk, szósta rozstawiona, również wygrała mecz drugiej rundy, wygrywając 6:4, 6:4 z Niemką Mona Barthel, a Szwedka Rebecca Peterson pokonała Rumunkę Irinę Barra 6:0, 6:3.

Otwarty Courmayeur dla Pań

We włoskim meczu w północno-zachodnim rogu kraju rozstawiona z numerem 7 Jasmine Paolini pokonała Lucrezię Stefanini 6:4 7:5 w drugiej rundzie w Courmayeur we Włoszech.

Paolini uratował 9 z 12 breakpointów i zamienił 5 z 6 breakpointów Stefaniniego, robiąc różnicę w meczu.

Chiński Xinyu Wang pokonał rodaka Shuai Zhanga, ósme ziarno, 7-6 (5), 6-4. Wang przegrywał 5-3 w pierwszym dogrywce, zanim zdobył cztery kolejne punkty, aby przypieczętować seta. Każdy gracz zakończył mecz z siedmioma asami.

Anne Lee z dziewiątego miejsca przegrała pierwszego seta, ale odbiła się od Magdaleny Fritsch 5-7, 6-3, 6-1 w prawie dwugodzinnym spotkaniu, a Chorwatka Donna Vekic pokonała Chińczyka Saisai Zeng 6-3 6 4.