Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport: Większość ludzi, którzy ryzykują przekroczeniem łodzi kanałowych, to uchodźcy, imigranci i azyl

Raport: Większość ludzi, którzy ryzykują przekroczeniem łodzi kanałowych, to uchodźcy, imigranci i azyl

Raport mówi, że prawie dwie trzecie ludzi, którzy migrują do Wielkiej Brytanii małymi łodziami, są uważani za prawdziwych uchodźców i mają pozwolenie na pobyt, co jest wyraźnie sprzeczne z wcześniejszymi oświadczeniami Ministra Spraw Wewnętrznych: Priti Patel.

Analiza za pomocą domowe biuro Dane i wnioski na mocy przepisów dotyczących wolności informacji wskazują, że 61% migrantów podróżujących łodzią może zostać po złożeniu wniosku o azyl.

Patel powiedział Izbie Lordów Komisja Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w zeszłym miesiącu: „Wszystkie dane i dowody pokazują, że tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy 70% osób, które nielegalnie przybyły do ​​naszego kraju małymi łodziami, to samotni mężczyźni, praktycznie migranci ekonomiczni. To nie są osoby poszukujące prawdziwego azylu. To ci, którzy zabierają kobiety i dzieci, które są w niebezpieczeństwie i uciekają przed prześladowaniami”.

Dane zostały ujawnione w poniedziałek, dzień po tym, jak setki ludzi przybyły łodzią na wybrzeże Kentu. Po drugiej stronie kanału w Dunkierce setki ludzi, w tym rodziny z małymi dziećmi, zostały zmuszone do spakowania się, gdy policjanci z tarczami ochronnymi otoczyli ich obóz.

Okazało się również, że francuski detalista sportowy Decathlon wstrzymał sprzedaż kajaków w północnej Francji, aby ograniczyć ich używanie na przeprawach przez kanał La Manche.

W piątek zgłoszono zaginięcie trzech migrantów, którzy próbowali przedostać się przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii na łodziach, podczas gdy w czwartek odnaleziono dwie łodzie u wybrzeży Calais, a dwie osoby zostały wyciągnięte z wody.

Rada ds. Uchodźców przeanalizowała przekroczenia kanału i wyniki azylu między styczniem 2020 r. a czerwcem 2021 r. Organizacja charytatywna ustaliła, że ​​91% osób, które podróżowały łodzią przez kanał, pochodziło z 10 krajów, w których prześladowania i łamanie praw człowieka są powszechne. Były to Afganistan, Iran, Syria, Irak, Sudan, Wietnam, Kuwejt, Etiopia, Erytrea i Jemen.

READ  Z badania wynika, że ​​Rosja jest gorsza od Europy z powodu ograniczonych dostaw gazu do Unii Europejskiej

Według MSW 98% osób przekraczających kanał ubiega się o azyl. Raport określa prawdopodobny wynik ich wniosków o azyl na podstawie tak zwanej stopy dotacji. Ustalono, że większość osób przekraczających kanał prawdopodobnie zostanie uznana za potrzebujących ochrony na początkowym etapie podejmowania decyzji.

Według raportu, w przypadku dziesięciu największych krajów, które przybyły małymi łodziami, 61% wstępnych decyzji podjętych w ciągu 18 miesięcy do czerwca 2021 r. skutkowałoby przyznaniem ochrony uchodźcom. Odpowiada to 52% decyzji podjętych dla wszystkich narodowości w tym samym okresie.

Z raportu wynika, że ​​88% Syryjczyków uzyskuje status uchodźcy. dla Erytrejczyków odsetek ten wynosi 84%; Dla Sudanu i Jemenu 70%. dla Irańczyków 67%; dla Wietnamczyków 65%; Dla mieszkańców Kuwejtu Bidoon 61%; A dla Afgańczyków 56%.

Jeżeli wniosek o azyl został odrzucony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na etapie wstępnej decyzji, wnioskodawcy przysługuje prawo odwołania się do niezawisłego sądu. Raport pokazuje, że 59% odwołań będzie prawdopodobnie dopuszczonych do 10 największych krajów pochodzenia, w porównaniu z 46% w przypadku odwołań dopuszczonych dla wszystkich krajów. Na przykład, 59% odwołań Irańczyków ma szanse powodzenia, 69% Sudańczyków i 73% odwołań Syryjczyków.

Ennoor Solomon, dyrektor naczelny Rady ds. Uchodźców, powiedział: „Analiza jest sprzeczna z narracją rządu, że ludzie, którzy przechodzą przez Kanał, nie są uchodźcami. Prawda jest taka, że ​​ludzie, którzy przybywają do Wielkiej Brytanii, odbywając przerażające podróże małymi łodziami po drugiej stronie kanału, robią to, ponieważ tak desperacko szukają bezpieczeństwa po ucieczce przed prześladowaniami, terrorem i uciskiem”.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „Wielka Brytania ma długą historię przyjmowania tych, którzy jej najbardziej potrzebują i jest to rdzeń naszego nowego planu imigracyjnego. ”.

„Nasz plan imigracyjny oferuje jedyne długoterminowe rozwiązanie, aby naprawić zepsuty system, dlatego zmieniamy prawo, aby powstrzymać nielegalny wjazd i złamać śmiertelny model biznesowy przemytników ludzi”.

READ  Aktualizacje wiadomości na żywo: agencja nadzoru ONZ przeprowadza inspekcje obiektów nuklearnych na Ukrainie po rosyjskich zarzutach

W osobnym opracowaniu przemytnik ludzi przyznał się do swojej roli w: 39 Wietnamczyk umiera. Dragos Stefan Damien, 28 lat, został wydany z Włoch, aby stawić się w sądzie w Old Bailey. Ciała ofiar zostały znalezione w ciężarówce z naczepą-chłonią po przewiezieniu jej z Zeebrugge do Purfleet w Essex w październiku 2019 roku.

Na początku tego roku inni członkowie gangu przemytniczego Old Bailey zostali uwięzieni za swój udział.