Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport o stanie Komisji Kwalifikacji do Euro w Futsalu | Futsal Euro

Pierwsza faza grupowa UEFA Futsal Euro u siebie i na odległość dobiegła końca, a czterech debiutantów w drużynach zostało potwierdzonych w finale.

Grupa 20 Holandia jest gospodarzem ośmiu zwycięzców drużyn i sześciu meczów o zdobycie drugiego miejsca w finale, który potrwa od 20 stycznia do 6 lutego. Pozostali dwaj wicemistrzowie, Serbia i Białoruś, zagrają o drugie miejsce w dniach 14-17 listopada 2021 r.

Wykwalifikowane zespoły

Zastępy niebieskie: Holandia
Zwycięzcy drużyn: Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina *, Chorwacja, Włochy, Kazachstan, Portugalia (posiadacze), Rosja, Hiszpania
Sześć najlepszych zdobywców drugiego miejsca: Finlandia *, Gruzja *, Polska, Słowacja *, Słowenia, Ukraina **

* Wprowadzenie
** Z zastrzeżeniem decyzji Komisji Regulacyjnej, Etyki i Dyscypliny UEFA

Dogrywka

Serbia – Białoruś

Grupy kwalifikacyjne: wyniki i urządzenia

Najważniejsze wydarzenia z finału Futsal EURO 2018

Grupa 1: Chorwacja (kwalifikacje), Ukraina (kwalifikacje), Dania, Albania

  • Chorwacja zakwalifikowała się jako zwycięzcy drużyn.
  • Ukraina znalazła się w pierwszej szóstce najlepszych zawodników.
Chorwacja zakończyła z maksymalną liczbą punktów

Chorwacja zakończyła z maksymalną liczbą punktówGetty Images

Wyniki
11 kwietnia: Chorwacja 7-0 Dania
8 kwietnia: Ukraina 8-2 Dania
7 kwietnia: Dania 2-6 Ukraina (gra w Zaporożu), Albania 0-3 Chorwacja
7 marca: Ukraina 2-7 Chorwacja
4 marca: Dania 2-3 Albania (gra w Tiranie)
3 marca: Chorwacja 3-2 Ukraina, Albania 1-3 Dania
31 stycznia: Albania 3-10 Ukraina
30 stycznia: Dania 1-4 Chorwacja
27 stycznia: Chorwacja 4-1 Albania

Mecz został odwołany
11 kwietnia: Ukraina – Albania

Grupa 2: Rosja (kwalifikacje), Gruzja (kwalifikacje), Francja, Armenia

Rosja pokonała w piątek Armenię i zajęła pierwsze miejsce

Rosja pokonała w piątek Armenię i zajęła pierwsze miejsceR.F.S.

  • Rosja zakwalifikowała się jako zwycięzcy grup.
  • Georgia zakwalifikowała się jako jeden z najlepszych meczów wicemistrzów.

Wyniki
14 kwietnia: Francja 5-1 Armenia
12 kwietnia: Rosja 3-0 Gruzja
9 kwietnia: Armenia 2-5 Rosja, Gruzja 3-2 Francja
10 marca: Armenia 2-3 Gruzja
9 marca: Rosja 5-1 Francja
5 marca: Francja 2: 3 Rosja, Gruzja 5: 0 Armenia
3 lutego: Armenia 4-4 Francja
2 lutego: Gruzja 0-4 Rosja
29 stycznia: Rosja 6: 0 Armenia
8 grudnia: Francja 4-4 Gruzja

Grupa 3: Azerbejdżan (eliminacje), Słowacja (eliminacje), Mołdawia, Grecja

  • Azerbejdżan zakwalifikował się jako zwycięzcy zespołu.
  • Słowacja zakwalifikowała się jako jeden z najlepszych meczów wicemistrzów.
Remis Azerbejdżanu w ostatniej chwili na Słowacji zajął pierwsze miejsce w grupie 3

Remis Azerbejdżanu w ostatniej chwili na Słowacji zajął pierwsze miejsce w grupie 3SFZ

Wyniki
14 kwietnia: Azerbejdżan 4-0 Grecja
13 kwietnia: Mołdawia 0-4 Słowacja
9 kwietnia: Grecja 3-3 Mołdawia
8 kwietnia: Słowacja 1: 1 Azerbejdżan
9 marca: Mołdawia 3-5 Azerbejdżan
7 marca: Grecja 0-5 Słowacja
4 marca: Azerbejdżan 5: 1, Mołdawia, Słowacja 6: 0, Grecja
2 lutego: Grecja 0-3 Azerbejdżan, Słowacja 4-4 Mołdawia
29 stycznia: Azerbejdżan 4-1 Słowacja
28 stycznia: Mołdawia 3-1, Grecja

Grupa 4: Bośnia i Hercegowina (kwalifikacje), Serbia, Rumunia, Macedonia Północna

Bośnia i Hercegowina zajęła pierwsze miejsce w czterech meczach w grupie

Bośnia i Hercegowina zajęła pierwsze miejsce w czterech meczach w grupieFedja Kravak

  • Bośnia i Hercegowina zakwalifikowała się jako zwycięzcy drużyn.
  • Serbia przechodzi do play-offów.

Wyniki
14 kwietnia: Bośnia i Hercegowina 1-3 Serbia, Rumunia 9-1 Macedonia Północna
9 kwietnia: Serbia 4-4 Rumunia
8 kwietnia: Macedonia Północna 2-3 Bośnia i Hercegowina
10 marca: Bośnia i Hercegowina 5-0 Rumunia
9 marca: Macedonia Północna 1-6 Serbia
5 marca: Serbia 1: 1 Północna Macedonia
4 marca: Rumunia 2-3 Bośnia i Hercegowina
3 lutego: Serbia 2-4 Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna 2-2 Rumunia
28 stycznia: Rumunia 2: 2 Serbia, Bośnia i Hercegowina 2: 1 Macedonia Północna

Kazachstan wygrał wszystkie sześć meczów

Kazachstan wygrał wszystkie sześć meczówKFF

Grupa 5: Kazachstan (eliminacje), Białoruś (baraż), Węgry, Izrael

  • Kazachstan zakwalifikował się jako zwycięzcy grup.
  • Białoruś przechodzi do play-offów.

Wyniki
13 kwietnia: Białoruś 5-2 Węgry
11 kwietnia: Kazachstan 4-0 Izrael
9 kwietnia: Izrael 1-4 Kazachstan (grał w Noor-Sultan)
6 kwietnia: Węgry 1-6 Kazachstan, Białoruś 14-0 Izrael
10 marca: Izrael 1-4 Węgry
8 marca: Białoruś 1-6 Kazachstan
3 marca: Węgry 3-7, Izrael
2 marca: Kazachstan 5-2 Białoruś
3 lutego: Węgry 2: 1 Białoruś
9 grudnia: Kazachstan 5-0 Węgry
8 grudnia: Izrael 0-3 Białoruś

Grupa 6: Hiszpania (kwalifikacje), Słowenia (kwalifikacje), Łotwa, Szwajcaria

Najwięcej punktów zdobyła Hiszpania

Najwięcej punktów zdobyła HiszpaniaRFEF

  • Hiszpania zakwalifikowała się jako zwycięzcy drużyn.
  • Słowenia zakwalifikowała się jako jeden z najlepszych meczów wicemistrzów.

Wyniki
12 kwietnia: Słowenia 5-3 Łotwa, Hiszpania 14-0 Szwajcaria
10 kwietnia: Szwajcaria 0-8 Hiszpania (grała w Madrycie)
8 kwietnia: Łotwa 4-1 Szwajcaria
9 marca: Łotwa 1-12 Hiszpania, Szwajcaria 1-11 Słowenia
6 marca: Słowenia 1-2 Hiszpania
5 marca: Szwajcaria 2-4 Łotwa
2 lutego: Hiszpania 3-1, Słowenia
29 stycznia: Łotwa 0-1 Słowenia
8 grudnia: Hiszpania 7: 0 Łotwa, Słowenia 12: 1 Szwajcaria

Grupa 7: Włochy (kwalifikacje), Finlandia (kwalifikacje), Belgia, Czarnogóra

  • Włochy zakwalifikowały się jako zwycięzcy drużyn.
  • Finlandia zakwalifikowała się jako jeden z najlepszych turniejów wicemistrzów.
  • Belgia była pierwszą drużyną, która pokonała Włochy w eliminacjach do Futsal Euro (Assuri wygrał 34 i zremisował w poprzednich 35 meczach).
Włochy przodują w grupie 7

Włochy przodują w grupie 7Getty Images

Wyniki
13 kwietnia: Finlandia 3: 2 Belgia, Włochy 2: 0 Czarnogóra
9 kwietnia: Czarnogóra 1-2 Finlandia
8 kwietnia: Belgia 5-4 Włochy
9 marca: Włochy 4-1 Belgia
8 marca: Finlandia 6-1 Czarnogóra
5 marca: Finlandia 2-4 Włochy
4 marca: Czarnogóra 4-3 Belgia
2 lutego: Włochy 7-4 Finlandia, Belgia 6-2 Czarnogóra
28 stycznia: Czarnogóra 0-3 Włochy, Belgia 3-3 Finlandia

Posiadacze będą bronić tytułu w portugalskiej Holandii

Posiadacze będą bronić tytułu w portugalskiej HolandiiAndre Sanano przez Portugalską Federację Piłkarską

Grupa 8: Portugalia (posiadacze, kwalifikatorzy), Polska (kwalifikatorzy), Czechy, Norwegia

  • Portugalska drużyna zakwalifikowała się jako zwycięzcy po zwycięstwie nad Norwegią.
  • Polska zakwalifikowała się jako jeden z najlepszych meczów wicemistrzów.

Wyniki
14 kwietnia: Polska 8-5 Czechy, Portugalia 4-0 Norwegia
12 kwietnia: Norwegia 1-7 Portugalia (gra w Mafrze)
9 kwietnia: Czechy 3-3 Polska
9 marca: Czechy 1-5 Portugalia (grała w Adzie)
8 marca: Polska 4-1 Norwegia
6 marca: Portugalia 3-3 Czechy (grała w Adzie)
5 marca: Norwegia 0-3 Polska (grała w Adzie)
3 lutego: Polska 0-3 Portugalia
1 lutego: Norwegia 0-5 Czechy *
29 stycznia: Portugalia 2-2 Polska, Czechy 5-0 Norwegia *

* Mecze zostały odwołane

  • Finały rozszerzyły się teraz do 16 drużyn i są rozgrywane co cztery lata, a nie co dwa lata
  • Celem Portugalii jest obrona tytułu, który zdobyli po raz pierwszy w 2018 roku w Słowenii
  • Hiszpania zdobyła siedem tytułów (w tym turniej na początku 1996 r., Zanim uzyskał status Futsal Euro Championship w 1999 r.)
  • Dwukrotni mistrzowie Włoch i zwycięzcy 1999 roku Rosja grały w każdym z finałów u boku Hiszpanii.
  • Wcześniej kwalifikujące się: Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Dania, Finlandia, Gruzja, Grecja, Izrael, Łotwa, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Norwegia, Słowacja, Szwajcaria
  • Czechy, Kazachstan, Portugalia, Rosja, Serbia i Hiszpania będą rywalizować z gospodarzami Litwy w Mistrzostwach Świata FIFA 2021 w FIFA od 12 września do 3 października.

Konkurenci

  • Drużyny rywalizujące w Elitarnej Rundzie Mistrzostw Świata FIFA: Azerbejdżan, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Francja, Włochy, Kazachstan, Portugalia (posiadacze), Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Ukraina
  • Dziewięć zwycięzców grup rundy kwalifikacyjnej: Albania, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Węgry, Łotwa, Mołdawia, Norwegia, Polska
  • Siedem zwycięzców play-off rundy kwalifikacyjnej: Armenia, Dania, Grecja, Izrael, Czarnogóra, Macedonia Północna, Szwajcaria
READ  Według Cheneya McCarthy przedkłada polityczną przewagę nad obronę demokracji