Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport mówi, że prokuratorzy z Nowego Jorku wzywają wielką ławę przysięgłych, aby orzekła możliwe zarzuty karne przeciwko Trumpowi w miarę intensyfikacji śledztwa.

Prokurator Okręgowy na Manhattanie wezwał wielką ławę przysięgłych, aby zdecydować, czy prezydent Donald Trump powinien zostać postawiony w stan oskarżenia w sprawie zarzutów karnych związanych z jego interesami biznesowymi, Washington Post Raporty.

Komitet zebrał się niedawno, zgodnie z raportami postu, i będzie spotykał się trzy dni w tygodniu przez następne sześć miesięcy, aby omówić śledztwo w sprawie pana Trumpa i innych kierowników w organizacji Trumpa. Prawdopodobnie usłyszą inne kwestie poza tym, które dotyczyły byłego prezydenta w tym czasie.

Obecny prokurator generalny Manhattanu, Cyrus Vance Jr., prowadził dochodzenie w sprawie Organizacji Trumpa w ciągu ostatnich dwóch lat w wielu sprawach, w tym cichych płatnościach, zeznaniach podatkowych i wycenach nieruchomości.

Kontrakt z wielką ławą przysięgłych był wskazówką, że śledztwa w sprawach karnych nasiliły się w ostatnich miesiącach, a Vance i jego zespół mogli mieć dowody na to, że pan Trump lub inni dyrektorzy biznesowi popełnili przestępstwo.

Prokuratorzy nie ogłosili jeszcze, czy wnieść oskarżenie, czy też nie, ale jeśli to zrobią, wielka ława przysięgłych wysłucha dowodów i zdecyduje, czy postawić w stan oskarżenia Trumpa. Washington Post Raport.

Dochodzenie w sprawie interesów biznesowych Trumpa sięga czasów, zanim został prezydentem, i obejmuje sprawdzenie, czy organizacja Trumpa naruszyła którekolwiek z nowojorskich przepisów w 2016 r. W sprawie cichych płatności na rzecz Stormy Daniels.

Śledczy badali również, czy wartość rosnącego portfela nieruchomości firmy nie została zmieniona w celu oszukania banków i towarzystw ubezpieczeniowych, zgodnie z wcześniejszymi aktami sądowymi. Zbadano również wynagrodzenia dyrektorów najwyższego szczebla, takich jak wieloletni dyrektor finansowy Allen Weissberg.

W lutym Trump ucierpiał, gdy Sąd Najwyższy orzekł, że biuro prokuratora generalnego na Manhattanie miało dostęp do ośmioletnich zeznań podatkowych.

Następnie ujawniono wcześniej w maju, że nowojorska prokurator generalna Letitia James i jej biuro dołączą do biura prokuratora generalnego na Manhattanie w celu przeprowadzenia śledztwa w sprawie transakcji biznesowych organizacji Trump.

READ  Witalij Gierasimow: Drugi rosyjski generał zginął, według ukraińskiego Ministerstwa Obrony | Ukraina

Poinformowaliśmy Organizację Trumpa, że ​​nasze śledztwo w sprawie organizacji nie ma już czysto cywilnego charakteru. Obecnie aktywnie prowadzimy śledztwo w sprawie Organizacji Trumpa jako przestępcy, razem z prokuratorem okręgowym na Manhattanie ”- powiedział CNN rzecznik prokuratora generalnego.„ Nie mamy dalszych komentarzy ”.

Trump nie odpowiedział publicznie na niedawny raport biura prokuratora generalnego na Manhattanie, który zwołał wielką ławę przysięgłych w celu wszczęcia postępowania karnego. Niezależny Skontaktuj się z organizacją Trump w celu uzyskania komentarza.

Ale były prezydent wydał wcześniej obszerne oświadczenie na temat śledztwa po tym, jak poinformował, że prokurator generalny w Nowym Jorku współpracuje z kancelarią prokuratora generalnego.

Nie ma nic bardziej skorumpowanego niż śledztwo w desperackim poszukiwaniu przestępstwa. Ale nie popełnij błędu, dokładnie to się tutaj dzieje.

Wcześniej Trump oskarżył również śledztwo o motywację polityczną i „polowanie na czarownice”.