Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport: Meta przestała rozwijać swojego rywala Apple Watch

Ten rzekomy surowy obraz Meta Watch pojawił się w aplikacji Facebook w październiku.

Rozwój meta smartwatcha jest wstrzymany, Bloomberg „Osoba zaznajomiona z tą sprawą” została zgłoszona w czwartek, powołując się na anonimową osobę.

Firma macierzysta Facebooka nigdy nie potwierdziła, że ​​robi smartwatcha, aby konkurować Zegarek Apple i Samsung Galaxy zegarek. Odmówiła również komentarza na temat historii Bloomberga. Jednak Bloomberg twierdził, że Meta pracuje nad smartwatchem o nazwie kodowej Milan „od co najmniej dwóch lat”.

W publikacji stwierdzono, że Meta zamierzała wypuścić swój smartwatch na wiosnę przyszłego roku za 350 dolarów, ale pracownikom „powiedziano w tym tygodniu, że urządzenie nie jest już produkowane”.

Bloomberg twierdzi, że widział zdjęcia i filmy prototypu zegarka Mita z dwoma aparatami, z którymi może konkurować Zegarek Apple zero. Jednak konstrukcja z dwoma kamerami – która obejmuje 5-megapikselowy aparat na południe od tarczy zegarka i 12-megapikselowy aparat z tyłu twarzy zwróconej w stronę ramienia użytkownika – wydaje się być częścią problemu.

Według źródła Bloomberga, tylny aparat zegarka Meta miał umożliwiać ludziom robienie zdjęć świata zewnętrznego (oczywiście za pomocą nadgarstka). Ale Bloomberg powiedział, że aparat „spowodował problemy” z technologią EMG Opisałeś Facebooka Czujniki służą do przekształcania sygnałów z nerwów nadgarstka na polecenia zegara. Facebook omówił potencjał tej technologii do zastosowań takich jak „klikanie” poprzez naciskanie i puszczanie kciuka i palca wskazującego; Konsole wirtualne i dostęp do rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Bloomberg zauważa również, że ekonomia prawdopodobnie odgrywa rolę w odkładaniu Meta Watch: Meta Q1 2022 kwiecień zadzwoń do zarobków Zmniejszyła przewidywane wydatki na 2022 r. z 92 do 97 miliardów dolarów do 90 do 95 miliardów dolarów. Chociaż Meta powiedziała, że ​​oczekuje od Reality Labs, który koncentruje się na Meta AR/VR, ”metaverseI rozwijał smartwatch, według Bloomberga, aby był drugim co do wielkości motorem wzrostu wydatków w 2022 r. (po Meta Apps Business Group). Reuters W maju Reality Labs będzie musiało anulować i opóźnić niektóre projekty ze względu na koszty.

READ  Call of Duty: Vanguard Alpha rozpocznie się w przyszłym tygodniu dla wszystkich graczy PS5 i PS4

Jeśli chcesz nosić produkt Meta na nadgarstku, wciąż jest nadzieja. Bloomberg twierdzi, że Meta będzie nadal rozwijać „wiele innych urządzeń noszonych na nadgarstku” i może włączyć funkcje z badań i rozwoju w swoim smartwatchu do innego produktu.

Te funkcje, według Bloomberga, obejmują zdejmowaną tarczę zegarka ze złotą obudową z dwoma przyciskami i gniazdem eSIM; aplikacje Spotify, WhatsApp i Instagram Stories; aplikacje do śledzenia aktywności, tętna i oddechu; Aplikacje do zdjęć i kalendarzy. I żywotność baterii do 18 godzin.

Według Bloomberga, potencjalnemu konkurentowi Apple Watch brakowało zintegrowanego sklepu z aplikacjami, co wymagało od użytkownika korzystania z konta na Facebooku do zarządzania.

pierwszy Obraz prototypu zegara (pokazane powyżej) najwyraźniej został zauważony w aplikacji Facebook View of Opowieści o Ray Banach smartglassy w październiku. Było to po raporcie z czerwca 2021 r. z krawędź Twierdzenie, że Facebook (tak nazywano wówczas giganta technologicznego) opracowywał smartwatch z dwoma kamerami.