Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport: Katar przegląda londyńskie inwestycje po tym, jak TfL zakazał reklam |  TfL

Raport: Katar przegląda londyńskie inwestycje po tym, jak TfL zakazał reklam | TfL

Katar dokonuje przeglądu swoich inwestycji w Londyn Zostało to zgłoszone po tym, jak władze transportowe miasta zakazały umieszczania reklam w autobusach, taksówkach i metrze.

Uważa się, że ruch TfL jest związany z obawami dotyczącymi przestrzegania praw człowieka przez gospodarzy mistrzostw świata, stosunku do homoseksualizmu i traktowania pracowników migrujących.

Osoba zaangażowana w krajowy przegląd inwestycji w Londynie powiedziała Financial Times, że TfL, któremu przewodniczy burmistrz miasta Sadiq Khan, skontaktował się w tym tygodniu z Q22, organem nadzorującym Mistrzostwa Świata i Urzędem Turystyki Kataru, aby poinformować ich o zakazie . .

W odpowiedzi recenzent powiedział gazecie, że Katar „dokonuje przeglądu swoich obecnych i przyszłych inwestycji” w Londynie oraz „bada możliwości inwestycyjne w miastach Wielkiej Brytanii i innych krajach macierzystych”.

Źródło dodało, że zakaz TfL został „zinterpretowany jako wiadomość z biura burmistrza, że ​​katarskie firmy nie są mile widziane w Londynie”.

Państwo Zatoki Perskiej stało się jednym z największych inwestorów w Londynie dzięki swojemu państwowemu funduszowi majątkowemu.

Na początku tego miesiąca The Observer poinformował, że według analityków z MSCI Real Assets sam Katar, nie licząc majątku osobistego członków rodziny królewskiej, jest dziesiątym co do wielkości właścicielem ziemskim w Wielkiej Brytanii.

Księstwo ma około 2,1 miliona metrów kwadratowych (23 miliony stóp kwadratowych) nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Wśród nieruchomości znajdujących się w portfelu Qatar Investment Authority znajduje się dom towarowy Harrods w Knightsbridge. Najwyższy budynek w Wielkiej Brytanii, The Shard, który został zbudowany za około 2 miliardy funtów inwestycji Kataru; Rezydencja Forbes House; Chelsea Barracks, hotele Savoy i Grosvenor House.

Jest także współwłaścicielem Canary Wharf i posiada 20% udziałów w lotnisku Heathrow.

W maju kraj Zatoki Perskiej zobowiązał się zainwestować 10 miliardów funtów w ciągu pięciu lat w Wielkiej Brytanii, w tym w sektor technologii, opieki zdrowotnej, infrastruktury i czystej energii.

Rzecznik Khana powiedział Financial Times, że burmistrz nie był zaangażowany w codzienne decyzje związane z reklamą w miejskiej sieci tranzytowej.

Rzecznik TfL powiedział, że dostarczył „partnerom reklamowym i markowym dalszych wskazówek” dotyczących dopuszczalnych reklam podczas mistrzostw świata.

READ  Irlandia: Czterech młodych ludzi zginęło w wypadku drogowym w Co Tipperary | wiadomości ze świata