Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Range Rover vs Bentley Bentayga: stylowy brytyjski awanturnik

Dwieście osiem tysięcy. Przepraszam, muszę tylko zobaczyć to napisane. To jest to, co to jest Bentley Bentayga Wybrany z ceny katalogowej 147,600 GBP. Trochę nietypowe, podam – ale nie anonimowe.

W każdym razie przynajmniej masz pomysł na 89 000 funtów Range rover Nieco łatwiej dostać się na głowę, prawda? To, jak wszystko inne, jest testem porównawczym luksusowych samochodów.

Nie jestem pewien, czy Bentley się zgodzi. To tylko 89,110 GBP (zgodnie z testami; 86,920 GBP w przedsprzedaży) Mercedes Benz Cena, a nie Bentley. Na innej dziedzinie, przyjacielu. Cóż, zobaczymy, dobrze? Jak daleko może być atrakcyjność Range Rovera? Czy może dotrzeć do Bentaygi?

Pod względem estetycznym sprawy przeniosły się do Bentaygi od czasu jej wprowadzenia w 2016 roku, dzięki kilku poprawkom w zeszłym roku (i dlatego przeprowadziliśmy ten test), które moim zdaniem można szczególnie wyróżnić dzięki nowym owalnym tylnym światłom.

Wewnątrz też zachodzą zmiany. Bentley twierdzi, że ogólnie zmieniło się ponad 1000 komponentów, ale biorąc pod uwagę, że te rzeczy obejmują reflektory typu array i nowe wycieraczki przedniej szyby, wiesz, że masz do czynienia z zasadniczo podobnym samochodem.

Wewnątrz, najbardziej wymownymi zmianami w genialnie zbudowanej i wykończonej kabinie, choć tutaj z nieco wypolerowanymi metalowymi wykończeniami na lewym polu, są nowy centralny ekran dotykowy i cyfrowy zestaw wskaźników. Projekt zachowuje kilka oddzielnych przycisków dla niektórych najczęściej używanych funkcji komfortu i audio, i na szczęście, chociaż nadal uważam, że można to zrobić za pomocą oddzielnego kontrolera obrotowego do poruszania się po menu.

Dostępne są również nowe, przyjemnie wspierające, duże i wygodne siedzenia, które siedzą w pozycji za kierownicą przypominającą samochód osobowy, trochę jak duży SUV, z wygodną, ​​podwyższoną linią okien na wysokości ramion.

READ  Rust sprzedał się w ponad 12 milionach egzemplarzy • Eurogamer.net

I nie ma wątpliwości, jest to duży SUV, wciąż 5125 mm długości i 1998 mm szerokości, bez lusterek. Waży 2416 kg z 4-litrowym silnikiem benzynowym V8, który napędza wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Bentley uwielbia swoje samochody, aby dużo pracować (ten samochód może), uwielbia mieć dużo tylnych nóg i miejsca nad głową (ten samochód) i chłosta je na całym świecie. Bentayga musi być przystosowana do holowania 3,5 tony, luksusowego samochodu, jazdy terenowej (więc jest zawieszenie pneumatyczne o zmiennej wysokości) i prędkości 180 mil na godzinę, więc jest to duża stara bestia o mocy 542 koni mechanicznych i 568 funtów. mniej. Dosłownie w tej chwili ani więcej, ani mniej: z naszą W12 Speed ​​nie jest jeszcze dostępna i dodatkową wersją hybrydową, która nie jest jeszcze dostępna na zamówienie, jest to jedyny silnik, który możesz obecnie zamówić do Bentaygi w Wielkiej Brytanii.