Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rainbow Six Siege jest w ataku, gdy gracz Xbox liczy boom

Rainbow Six Siege może mieć ponad siedem lat, ale wydaje się, że nie szkodzi to bazie graczy konkurencyjnej strzelanki. W rzeczywistości nasze dane pokazują, że liczba tygodniowych graczy Xbox podwoiła się od tego czasu w zeszłym roku.

Rainbow Six Siege firmy Ubisoft regularnie pojawia się na cotygodniowej liście gier Xbox — w ciągu 230 tygodni, w których ta lista była wyświetlana, taktyczna strzelanka drużynowa ani razu nie znalazła się na liście 20 najczęściej granych gier Xbox w danym tygodniu i jest zwykle można znaleźć w hubach.Pierwsza dziesiątka z zagranicy. Ale w tym tygodniu Siege udało się po raz pierwszy od prawie trzech lat przebić do gorącej piątki najlepszych graczy, z ogromnym wzrostem liczby graczy Xbox pod koniec ubiegłego roku, ponieważ imponująca cotygodniowa spójność nadal pomaga mu w osiąganiu stopniowych zysków. na podłodze, podczas gdy inne popularne gry unoszą się i opadają wokół niego. Wszystko to opiera się na danych, których używamy do tworzenia cotygodniowych list gier Xbox, próbkowaniu około 2,5 miliona aktywnych kont Xbox i śledzeniu gier rozegranych w danym tygodniu, tworząc przyzwoity przekrój gier, który daje rzetelny obraz aktualny stan gry.

Rainbow Six Siege: Siedem lat później i wciąż trwa

Od końca zeszłego roku wydarzyło się kilka rzeczy, które podsyciły atak Siege na najpopularniejsze gry Xbox na rynku, więc zacznijmy od cofnięcia się do grudnia 2022 r. Wraz z nadejściem aktualizacji Operation Solar Raid i ostatnim sezonem 7. Siege oferowało również bezpłatne weekendy w ramach Dni darmowej gry z bezpłatną, rozszerzoną kampanią, która rozbrzmiewa w nowym sezonie. Ta duża aktualizacja przyniosła również kilka ważnych nowych funkcji, w tym cross-play i cross-progression, które wraz z Siege, która jest jedną z najlepszych gier w Game Pass, oznaczają subskrybentów posiadających multiplayer FPS. każdy Platforma może teraz grać na Xboksie z nienaruszonymi wszystkimi odblokowaniami i statystykami.

READ  Pierwszy tego rodzaju składany aparat Google może zniknąć

W grudniu liczba graczy Xbox w Rainbow Six Siege stale rosła, osiągając prawie 50% do końca miesiąca i nadal rośnie wraz z początkiem 2023 r. Baza graczy ma historię wzlotów i upadków dość często i dość często, ale takie rzeczy, jak nowe sezony i agenci, nadejście dni darmowej gry i innych wolnych okresów zwykle napędza to odrodzenie, przy czym ten ostatni jest najsilniejszy i najbardziej konsekwentny od lat. O tej porze w zeszłym roku Siege było w zastoju, pojawiając się na zaledwie 4,5% kont Xbox w naszej przykładowej puli w tym tygodniu – dane z zeszłego tygodnia sugerują, że statystyki wzrosły o prawie 8%, a liczba graczy wzrosła ponad dwukrotnie ponieważ nasza obecna grupa korzysta z większej liczby kont niż wcześniej. Jednak ta spójność pomogła mu wkraść się na wykres, w przypadku gier takich jak Destiny 2 i Forza Horizon 5, widząc więcej fluktuacji w ich bazach graczy od dużych wzrostów z nowej zawartości, a następnie dużych spadków w kolejnych tygodniach, gdy zawartość wysycha . . Tymczasem Siege nie zwiększyło dywersyfikacji o więcej niż kilka tysięcy graczy Xbox w ciągu ostatnich kilku miesięcy, więc wystarczyło, aby gracze przeszli od tych bardziej swingowych tytułów (co widzieliśmy ostatnio u graczy rozpoczynających aby przejść odpowiednio z Lightfall i Rally Adventure).

Ponieważ kilka całkiem dużych gier pojawi się w Game Pass w nadchodzących tygodniach i miesiącach, Siege będzie miało silną konkurencję do pokonania, ale jeśli utrzyma liczby, które widzieliśmy od zeszłego miesiąca, kiedy spadła Operation Commanding Force, tam wydaje się mało niebezpieczny. W najbliższym czasie wypadnie z pierwszej dziesiątki. Co sądzisz o ciągłym sukcesie Rainbow Six Siege? Daj nam znać w komentarzach!