Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rail Baltica publikuje plan zamówień o wartości 2 miliardów euro / artykuł

Rail Baltica publikuje plan zamówień o wartości 2 miliardów euro / artykuł

„W 2022 r. organizacje realizujące projekt Rail Baltica planują przejść do kolejnych faz już rozpoczętych przetargów budowlanych i standardowych materiałów, a także rozpocząć nowe zamówienia budowlane w trzech krajach bałtyckich. Również przetargi na podsystemy Baltica-Electricity Rail (ENE). ) oraz zaprojektuj i wybuduj Dowództwo Kontroli i Sygnalizacji (CCS) – największe w Unii Europejskiej usługi projektowe i nadzoru zostaną uruchomione na pozostałym strategicznym odcinku głównej linii „Kowno – granica Polski”. i informatyki, które mają zostać uruchomione w 2022 roku.”

Plan Zamówień Rail Baltica 2022 jest dostępny online pod następującym adresem: https://www.railbaltica.org/zaopatrzenie/

„Plan zamówień z szacowaną całkowitą wartością kontraktu przekraczającą 2 miliardy euro jest postrzegany jako silne zobowiązanie do osiągnięcia dojrzałości projektu przy silnym wsparciu ze strony Europejskiego Instrumentu Połączeń, a na koniec nadal ubiegamy się o dodatkowe finansowanie, a dalej RB Rail AS, spółka joint venture nadzorująca projekt o wartości 5,8 mld euro.

W dniu 13 kwietnia 2022 r. odbyło się seminarium internetowe na temat zamówień 2022 z udziałem uczestników z Komisji Europejskiej, Rail Baltica Joint Venture RB Rail AS oraz krajowych organów wdrażających – Rail Baltic Estonia (Estonia), „Eiropas Dzelzceļa līnijas” (Łotwa) i „LTG Infra (Litwa).

Nagranie wideo z prezentacji internetowych można obejrzeć tutaj: https://bit.ly/37jAPoP

Widziałeś błąd?

Zaznacz tekst i naciśnij Ctrl + Enter Aby wysłać sugerowaną poprawkę do redakcji

Zaznacz tekst i naciśnij Zgłoś błąd Aby wysłać sugerowaną poprawkę do redakcji

READ  Europa Środkowo-Wschodnia: Walka o zażegnanie recesji | Artykuł - Towar