Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rada Miejska Silverthorne oświetla nową przestrzeń artystyczną w dawnej remizie strażackiej

Rada Miejska Silverthorne oświetla nową przestrzeń artystyczną w dawnej remizie strażackiej

Rada Sztuki Silverthorne przez kilka miesięcy pracowała nad opracowaniem biznesplanu przekształcenia starej miejskiej remizy strażackiej w przestrzeń dla artystów. W zeszłym tygodniu rada miasta formalnie zatwierdziła ofertę rady artystycznej.
Joan Kwok / Zdjęcie dzięki uprzejmości

Rada Miejska Silverthorne oficjalnie dała zielone światło na przekształcenie dawnej remizy strażackiej w przestrzeń artystyczną dla mieszkańców i odwiedzających.

Maker Square, który oficjalnie będzie nosił nazwę The Art Spot, będzie zawierał wiele udogodnień, takich jak sale lekcyjne, powierzchnie handlowe dla artystów i prywatne powierzchnie do wynajęcia. Przebudowa odbędzie się w czterech etapach. Pierwszym z nich były ulepszenia budynku, które naprawdę trzeba było zrobić, takie jak malowanie na zewnątrz.

Faza 2 obejmuje przedmioty, które należy najpierw odblokować w Art Spot – przed domem (w tym wejście, sklep i miejsce pracy dla personelu) oraz wnęki garażowe (w których mieści się pracownia ceramiczna, trzy przestrzenie produkcyjne, galeria sztuki i miejsce spotkań) – jak również ulepszenia obiektu, takie jak zmiany dostępności, system tryskaczowy, oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne, strona internetowa i personel w niepełnym wymiarze godzin.Trzeci etap to dodatkowe przestrzenie na pierwszym poziomie, takie jak prywatne klasy i pracownie. Czwarty etap obejmuje cele długofalowe, takie jak możliwość wykorzystania górnej części budynku.

„Przekształcanie śródmieścia było czymś, o czym rozmawiamy w tym mieście od ponad 10 lat” – powiedziała Joanne Cook, dyrektor ds. rozrywki i kultury. „Konkretnie wspomniano o tym w planie Arts and Culture jako o zachęcaniu ludzi do centrum miasta, wykorzystując sztukę i kulturę jako atrakcję, ale zawsze wiedzieliśmy, że nowy biznes i tego typu rzeczy też mają znaczenie”.Cook powiedział, że Art Spot będzie przyjaznym miejscem zarówno dla profesjonalnych i początkujących artystów, jak i dla mieszkańców, którzy po prostu chcą się spotkać. Inne zastosowania mogą obejmować programowanie pozaszkolne, które jest popularnym towarem w hrabstwie Summit. Podobnie jak Silverthorne Recreation Center, The Art Spot będzie mieć członkostwo i pozwolenia, które pomogą generować pewne dochody, ale miasto wesprze przestrzeń produkcyjną, aby była bardziej dostępna dla społeczności.

READ  Inżynierowie NASA dokonują odkrycia Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba | Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

Cook dodał, że potencjalną zaletą członkostwa w Makerspace jest to, że artyści mogą mieć dostęp do pewnych wspólnych narzędzi, których nie mają, lub mogą bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy osobiste w obiekcie.

Rozmowy i planowanie związane z przebudową trwają od kilku miesięcy, a członkowie lokalnej rady artystycznej i artyści w ostatnich tygodniach kontaktowali się z radą miejską i innymi komitetami doradczymi, aby przedstawić szczegóły tworzenia The Art Spot. Wcześniej budynek był wykorzystywany głównie na powierzchnie biurowe.

Radny Tim Applegate powiedział, że ma wstępne zastrzeżenia, ponieważ ta część nieruchomości jest bardzo cenna i prawdopodobnie stanie się bardziej wartościowa w ciągu najbliższych kilku lat, ale poznanie udogodnień, jakie może zapewnić społeczności, sprawiło, że zgodził się na przekształcenie.

„Pochodzę ze środowiska finansowego, gdzie myślę, że to będzie dużo kosztować. To byłoby coś, czego nigdy byśmy nie wypełnili” – powiedział Applegate. „Łódź ciągle tonie, po prostu wrzucamy w nią pieniądze. Ale widzę korzyści z tego. Miałem dzisiaj kilka rozmów z dwoma osobami, które pomogły mi spojrzeć na sprawy trochę inaczej. Nie tylko to jako całość, ale także to, co robi ze społecznością. Myślę, że właśnie tam zmieniła się moja opinia”.

Członek Rady, Chris Karan, powiedział, że przestrzeń artystyczna w Silverthorne jest niezbędna, a lokalizacja powierzchni produkcyjnej może przynieść więcej biznesu detalistom i restauracjom w tej części miasta.

Jest to niezbędne dla dzieci i programów pozalekcyjnych” – powiedział Karan. „Myślę, że im więcej oferujemy jako społeczność, im więcej różnorodności możemy przyjąć, tym lepiej nam się powodzi. Fakt, że to, co[Rada Artystyczna]zrobiła w budynku, jest różnorodne, sprawia, że ​​jest to świetny projekt – mieć stałe lokatorzy tam, żeby ludzie wchodzili I oni wychodzili, masz członkostwo i się logujesz.”

Członek Rady, Mike Sperry, nadal wyraża obawy dotyczące innych zastosowań, do których mogłaby służyć remiza strażacka. Powiedział, że chociaż wspiera sztuki piękne w społeczności, może to nie być najlepszy sposób na inwestowanie w nią przez miasto.

READ  Produkcja lotnicza, rynek usług i transportu, analiza SWOT, kluczowe wskaźniki, prognoza 2027: Airbus - gospodarz

Koszt pierwszej fazy budowy to 20 329 dolarów. Są one już finansowane z obecnego mandatu budżetowego 2022 w pozycjach linii Marketing, Wydarzenia, Sztuka i Konserwacja obiektów. Łączne koszty fazy II i III wynoszą 315 054 USD, co obejmuje 15% rezerwę na nieprzewidziane wydatki. Roczny budżet operacyjny obejmuje wydatki w wysokości 154 890 USD i przychody w wysokości 85 260 USD. Wydatki na fazę IV wynoszą około 252 000 USD.

Formalne przeznaczenie przekształcenia zostanie zatwierdzone dekretami, które w przyszłości zostaną poddane pod głosowanie rady.