Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rada Leśnictwa RP zatwierdza nową politykę użytkowania | Wiadomości, sport, praca

By JT WHITEHOUSE

scenarzysta zespołu

Polska – Zarząd Lasów Miejskich w Polsce zatwierdził we wtorek nową czteropunktową politykę dotyczącą wykorzystania terenu do rekreacji lub innych imprez.

Osoby korzystające z obiektu muszą uzyskać zezwolenie i podpisać rezygnację z użytkowania innego niż rekreacja osobista. Drugi punkt uniemożliwia jakiejkolwiek organizacji pobieranie opłat za wstęp na jakiekolwiek wydarzenie w lesie.

Trzecia zasada obejmuje zakaz rejestracji każdego, kto korzysta z lasu do uprawiania turystyki pieszej lub innej rekreacji, z wyjątkiem rejestracji w schroniskach lub pawilonach. Zatwierdzony punkt końcowy obejmuje wszelkie odstępstwa od wydarzeń, które musiałyby pochodzić z Rady Leśnej.

Członek zarządu Robert Elias powiedział, że nowe zasady – w istocie – zapewniają dostęp do lasu dla wszystkich.

„Rada wioski musi wiedzieć, co się dzieje w lesie, więc potrzebujemy tych zasad” – powiedział Elias.

Dr Ian Raine głosował „nie”, podczas gdy członkowie zarządu Elias, James Brammer, Mark Thompson i Chris Graf głosowali za proponowaną polityką.

„Chcę jasno powiedzieć, że te zasady nie dotyczą żadnej konkretnej osoby” – powiedział Graf, zauważając, że żadna grupa nie może oskarżać ani uniemożliwiać innym korzystania z obiektu.

W innym przypadku, mieszkanka Lauren Schroeder zwróciła się do rady wypowiadając się przeciwko tym, którzy rutynowo zbierają drewno opałowe z drzew liściastych w lesie i przyznają je na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

„Więc co za szkoda? Po prostu uważam, że nie powinniśmy wycinać drewna z drzew leśnych” – powiedział Schroeder. „To byłby hołd dla dużej ilości drewna, ale Polski Las Miejski to znacznie więcej niż tylko kawałek drewna. Dżungla to miejsce szczególne, wyspa dzikiej przyrody w morzu miejskiego wyrafinowania. Jest to miejsce relaksu, odnowy psychicznej, inspiracji i sprzyjania zrozumieniu, docenieniu, przywiązaniu i żywotnej zależności ludzi i systemów naturalnych”.

READ  Małyszmania: Jak jeden człowiek uczynił snowboarding narodową obsesją w Polsce

Powiedział zarządowi, że rejestrowanie było błędne na kilku poziomach. Powiedział, że to pogwałcenie zasady, że las powinien pozostać w swoim naturalnym stanie.

„Martwe drewno jest integralną częścią lasu” – powiedział Schroeder, jeśli chodzi o składniki odżywcze, które przywraca, aby pomóc w regeneracji. Wspomniał też o innych zebranych tam roślinach.

„Duże, jaskrawo ubarwione kury leśne oferują niesamowity kolor w jesiennym lesie” – powiedział Schroeder, prezentując zdjęcie, które zrobił grzybowi, a następnie zdjęcie po tym, jak ktoś go usunął.

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej