Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rachunek podatnika £1m za przywiezienie naszych śmieci z Polski

த்துவ 1 milionowy rachunek podatnika za zwrot naszych śmieci z Polski: Firma zajmująca się ochroną środowiska płaci prywatnej firmie za zwrot 1500 ton odpadów nielegalnie wyrzuconych przez firmy brytyjskie.

  • Firma zajmująca się ochroną środowiska płaci தனியார் 983k prywatnej firmie za pozbycie się śmieci
  • Obejmuje to tworzywa sztuczne, tekstylia i aluminium na pięciu różnych platformach w latach 2017-2018.
  • Nie wiadomo, kto wyeksportował odpady i nikt nie wniósł przeciwko niemu sprawy


Liderzy Guango będą musieli zapłacić prawie milion funtów prywatnej firmie za odzyskanie 1500 ton odpadów wyrzuconych nielegalnie w Polsce przez brytyjskie firmy.

Od 2017-18 roku pięć różnych miejsc było zaśmieconych plastikiem, tekstyliami i aluminium. Polskie władze domagają się obecnie odpowiedniego recyklingu.

Agencja Ochrony Środowiska płaci 983 tys.

Nie wiadomo, kto wyeksportował odpady i nikt nie złożył pozwu.

Minister środowiska Joe Churchill przedstawia plany zwalczania przestępczości związanej z odpadami.

Rząd będzie konsultował się w sprawie nowych środków, w tym zwiększenia kontroli przeszłości firm, które przenoszą lub handlują odpadami, oraz uprawnień regulacyjnych wołowiny do radzenia sobie z nieuczciwymi operatorami.

Minister środowiska Joe Churchill (na zdjęciu) przedstawi dzisiaj plany zwalczania przestępczości związanej z odpadami, w następstwie rozkazu z Wielkiej Brytanii, aby pozbyć się 1500 ton odpadów nielegalnie składowanych w Polsce.

Opakowania do żywności w Wielkiej Brytanii znajdują się wśród odpadów na składowisku odpadów wydzierżawionym przez Green-Tech Solutions, które 28 maja 2018 r. spowodowało duży pożar w Zigzirze pod Łodzią.

Opakowania do żywności w Wielkiej Brytanii znajdują się wśród odpadów na składowisku odpadów wydzierżawionym przez Green-Tech Solutions, które 28 maja 2018 r. spowodowało duży pożar w Zigzirze pod Łodzią.

Przestępczością związaną z odpadami często zajmują się anonimowi pośrednicy. Zwiększone kontrole utrudnią niezarejestrowanych operatorom znalezienie pracy w terenie.

Eksport odpadów musi być monitorowany cyfrowo, dopóki odpady nie zostaną usunięte z punktu produkcji, poddane recyklingowi i poddane recyklingowi.

W latach 2018-19 Departament Środowiska wykrył przestępstwa związane z odpadami, w tym wyrzucanie much, nielegalne składowanie i nielegalny eksport odpadów, które kosztowały gospodarkę 924 mln. Tylko w tym okresie władze lokalne miały do ​​czynienia z prawie 1,13 milionami incydentów związanych z lotami.

Pani Churchill powiedziała: „Przestępcy zajmujący się odpadami wykazują całkowite lekceważenie naszych społeczności, środowiska i podatników.

„Zakłóciliśmy działania tych nieuczciwych operatorów, nadając dodatkowe uprawnienia Agencji Ochrony Środowiska, a teraz prawie 1000 nielegalnych pojemników na odpady jest zamykanych każdego roku, podczas gdy nasza nowa jednostka zajmująca się zbieraniem odpadów skutecznie rozbija gangi przestępcze, na przykład wyrzucając setki ton odpady niebezpieczne wywrotki na tereny wiejskie.

Od 2017-18 roku pięć różnych miejsc było zaśmieconych plastikiem, tekstyliami i aluminium.  Polskie władze zażądały teraz, aby został odpowiednio poddany recyklingowi (Zdjęcie: Odpady z tworzyw sztucznych wyrzucane i spalane w tureckiej prowincji Adana. Zespół śledczych z Wielkiej Brytanii, Niemiec i światowych marek żywności i napojów oraz supermarketów znalazł opakowania z tworzyw sztucznych)

Od 2017-18 roku pięć różnych miejsc było zaśmieconych plastikiem, tekstyliami i aluminium. Polskie władze zażądały teraz, aby został odpowiednio poddany recyklingowi (Zdjęcie: Odpady z tworzyw sztucznych wyrzucane i spalane w tureckiej prowincji Adana. Zespół śledczych z Wielkiej Brytanii, Niemiec i światowych marek żywności i napojów oraz supermarketów znalazł opakowania z tworzyw sztucznych)

„Reforma systemu licencjonowania zapobiegnie nadużyciom systemu i znacznie poprawi przejrzystość w nowym sektorze obowiązkowego monitorowania odpadów cyfrowych oraz ułatwi gospodarstwom domowym weryfikację, czy ich odpady są unieszkodliwiane zgodnie z prawem”.

Osobom, które eksportują nieprawdziwe odpady, grozi do dwóch lat więzienia. W sezonie 2018/19 Agencja Środowiska zapobiegła nielegalnemu wywozowi 12 690 ton odpadów.

W ubiegłym roku Greenpeace poinformował, że Polska jest trzecim co do wielkości eksporterem brytyjskich odpadów z tworzyw sztucznych, odpowiadając za 38 000 ton, czyli 7 procent całego eksportu.

Turcja otrzymała 210 000 ton, a Malezja 65 000 ton.

READ  Polski Eurocash odnotowuje niewielki wzrost sprzedaży w III kwartale

Reklama