Bukareszt (Rumunia), 8 września (CNN) – polski deweloper projektów fotowoltaicznych R. Power podpisał umowę o współpracy z nienazwaną rumuńską firmą na budowę łącznie 100 MW projektów fotowoltaicznych w południowo-wschodniej Europie. Środa.
„Rumunia to rozwijający się rynek. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi deweloperami w dziedzinie fotowoltaiki i jesteśmy otwarci na nowe możliwości biznesowe. Chcemy wykorzystać coraz bardziej przyjazne otoczenie prawne i wspierać władze w osiągnięciu ich zrównoważonego rozwoju. w komunikacie prasowym firmy.
W czerwcu firma ustaliła plan emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 1 mld polskich automatów (261 mln USD / 222 mln euro). W ramach pierwszej serii wyemitowano obligacje o łącznej wartości nominalnej 150 mln slotów, z których część zostanie przeznaczona na rozwój projektów w Rumunii.
Zgodnie z postanowieniami Europejskiego Zielonego Traktatu Rumunia musi osiągnąć swój cel w zakresie energii odnawialnej wynoszący 30,7% swojego składu energetycznego do 2030 roku. Oznacza to, że przyrost mocy odnawialnych źródeł energii w ciągu najbliższych dziesięciu lat powinien wynieść 6 GW. Za rok, zauważył R. Power.
R.Power to największa firma w branży fotowoltaiki w Polsce, rozwijająca portfolio farm fotowoltaicznych o mocy ponad 5 GWp. Ma plany w różnych krajach Europy, m.in. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Firma działa w pełnym łańcuchu wartości na rynku fotowoltaicznym – projektuje i realizuje projekty elektrowni, buduje elektrownie oraz świadczy profesjonalne usługi zarządzania, serwisu i konserwacji farm fotowoltaicznych oraz jest producentem energii fotowoltaicznej.
W ciągu ostatnich dwóch lat R.Power otrzymał łącznie 772 mln zł dofinansowania projektu.
(1 złoty = 0,22 euro)
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive