Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Putin przygotowuje się do zaprzestania subsydiowania rosyjskich rynków

Jdzień dobry.

Mówi się, że rosyjskie władze przygotowują stopniowe podejście do zniesienia kontroli kapitałowej, która stanowiła podstawę rynków od początku wojny.

Dyskusje w tym tygodniu dotyczyły możliwości wydłużenia terminu przeliczania przez eksporterów swoich zagranicznych zarobków na ruble oraz obniżenia progu poniżej 80 proc.

Posunięcie to wywoła pytania o skuteczność zachodnich sankcji, które mają rzucić rosyjską gospodarkę na kolana.

Narastają apele, by kraje skupiły się na głównym imporcie ropy i gazu z Rosji, aby pomóc w odcięciu ważnego źródła dochodów, ale Europa jest jak dotąd podzielona w tej kwestii.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Krajowa sieć może zapłacić elektrowniom za zamknięcie z okazji królewskiego jubileuszu Oczekuje się, że zapotrzebowanie na energię spadnie, gdy gospodarstwa domowe udają się na uliczne uroczystości

2) Jak Bank Anglii stracił kontrolę nad inflacją Pomimo ostrzeżeń o nadchodzącym kryzysie kosztów życia ponad rok temu, twórcy cen z Threadneedle Street nie podjęli działań.

3) 60 000 funtów to za mało na pracę w nowej północnej placówce Skarbu Państwa Były konsultant rządowy twierdzi, że wynagrodzenie za rolę w polityce rynku pracy w Darlington jest zbyt niskie

4) Wielka Brytania potrzebuje ropy i gazu, powiedział Courting protestującym przeciwko Extinction Rebellion Jak Extinction Rebellion chybiło swój cel, atakując miasto?

5) Operator kolejowy napotyka zderzak z „przezroczystymi” mundurami Avanti nawiązał współpracę z RMT po tym, jak rozdał pracownikom „nowe, cienkie swetry i koszule”

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie odnotowały w czwartek wzrosty na Wall Street.

Najszerszy indeks MSCI dla akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią wzrósł o 0,4 procent na początku handlu azjatyckiego, wspierany przez 0,5 procentowy wzrost cen akcji australijskich i 0,6 procent wzrost cen akcji blue chipów w Chinach. Japoński indeks Nikkei wzrósł o 1,2 proc.

READ  Japonia ogłasza stan wyjątkowy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Akcje Korei Południowej były w czwartek niestabilne. Kospi spadł o 0,4%, gdy bank centralny podniósł stopę procentową do najwyższego poziomu od sierpnia 2019 r. w nieoczekiwanym ruchu, ponieważ starał się powstrzymać rosnącą inflację.

Rynki azjatyckie, w tym Hongkong, Singapur i Australia w weekend wielkanocny, a także główne rynki europejskie i amerykańskie.

Już dzisiaj

  • główna firma: THG (wyniki za cały rok); Ashmore Group, DiscoverIE Group, Dunlam, Hayes, Mediclinic International, dziewięćdziesiąt wygranych (wyciąg handlowy)
  • Ekonomia: Decyzja w sprawie stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego (Unia Europejska)Sprzedaż (my)Roszczenia bezrobocia, (my)Badanie warunków kredytowych Banku Anglii (Zjednoczone Królestwo)Indeks zaufania konsumentów Michigan (my)