Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Putin przygotowuje się do zaprzestania subsydiowania rosyjskich rynków

Putin przygotowuje się do zaprzestania subsydiowania rosyjskich rynków

Jdzień dobry.

Mówi się, że rosyjskie władze przygotowują stopniowe podejście do zniesienia kontroli kapitałowej, która stanowiła podstawę rynków od początku wojny.

Dyskusje w tym tygodniu dotyczyły możliwości wydłużenia terminu przeliczania przez eksporterów swoich zagranicznych zarobków na ruble oraz obniżenia progu poniżej 80 proc.

Posunięcie to wywoła pytania o skuteczność zachodnich sankcji, które mają rzucić rosyjską gospodarkę na kolana.

Narastają apele, by kraje skupiły się na głównym imporcie ropy i gazu z Rosji, aby pomóc w odcięciu ważnego źródła dochodów, ale Europa jest jak dotąd podzielona w tej kwestii.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Krajowa sieć może zapłacić elektrowniom za zamknięcie z okazji królewskiego jubileuszu Oczekuje się, że zapotrzebowanie na energię spadnie, gdy gospodarstwa domowe udają się na uliczne uroczystości

2) Jak Bank Anglii stracił kontrolę nad inflacją Pomimo ostrzeżeń o nadchodzącym kryzysie kosztów życia ponad rok temu, twórcy cen z Threadneedle Street nie podjęli działań.

3) 60 000 funtów to za mało na pracę w nowej północnej placówce Skarbu Państwa Były konsultant rządowy twierdzi, że wynagrodzenie za rolę w polityce rynku pracy w Darlington jest zbyt niskie

4) Wielka Brytania potrzebuje ropy i gazu, powiedział Courting protestującym przeciwko Extinction Rebellion Jak Extinction Rebellion chybiło swój cel, atakując miasto?

5) Operator kolejowy napotyka zderzak z „przezroczystymi” mundurami Avanti nawiązał współpracę z RMT po tym, jak rozdał pracownikom „nowe, cienkie swetry i koszule”

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie odnotowały w czwartek wzrosty na Wall Street.

Najszerszy indeks MSCI dla akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią wzrósł o 0,4 procent na początku handlu azjatyckiego, wspierany przez 0,5 procentowy wzrost cen akcji australijskich i 0,6 procent wzrost cen akcji blue chipów w Chinach. Japoński indeks Nikkei wzrósł o 1,2 proc.

READ  59-letni brytyjski turysta zmarł obok swojej partnerki podczas lotu z Falklandów do Chile.

Akcje Korei Południowej były w czwartek niestabilne. Kospi spadł o 0,4%, gdy bank centralny podniósł stopę procentową do najwyższego poziomu od sierpnia 2019 r. w nieoczekiwanym ruchu, ponieważ starał się powstrzymać rosnącą inflację.

Rynki azjatyckie, w tym Hongkong, Singapur i Australia w weekend wielkanocny, a także główne rynki europejskie i amerykańskie.

Już dzisiaj

  • główna firma: THG (wyniki za cały rok); Ashmore Group, DiscoverIE Group, Dunlam, Hayes, Mediclinic International, dziewięćdziesiąt wygranych (wyciąg handlowy)
  • Ekonomia: Decyzja w sprawie stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego (Unia Europejska)Sprzedaż (my)Roszczenia bezrobocia, (my)Badanie warunków kredytowych Banku Anglii (Zjednoczone Królestwo)Indeks zaufania konsumentów Michigan (my)