Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Putin na Krymie z okazji dziewięciu lat aneksji – dzień po wydaniu nakazu aresztowania za zbrodnie wojenne | wiadomości ze świata

Putin jest „niewzruszony i nieskruszony”, mimo że został oskarżony o zbrodnie wojenne

Johna Sparksa

korespondent międzynarodowy

@ćwierkać

Prezydent Rosji Władimir Putin jest obecnie zagrożony aresztowaniem w 123 krajach – ale wie, że nikt go nie zatrzyma na Krymie.

Półwysep został odebrany Ukrainie w 2014 roku, a stary rosyjski przywódca wrócił, by uczcić dziewiątą rocznicę jego aneksji.

To dobre miejsce, aby to zobaczyć – i być widzianym.

Putin wydawał się niewzruszony i nie przepraszał dzień po tym, jak Międzynarodowy Trybunał Karny uznał go za winnego przymusowej deportacji dzieci z Ukrainy do Rosji.

I taki był z pewnością cel.

„To dobrze”, powiedział, oprowadzając po kompleksie artystycznym odnowionym przez lokalnych luminarzy.

„Co to w sumie jest szkoła artystyczna?” Spytał.

Miejscowy ksiądz odpowiedział: „Technikum i obóz dla dzieci. Umówiliśmy się, że wybierzemy bardzo utalentowane dzieci”.

Nie wydaje się zaniepokojony tym, że prezydent i komisarz Rosji ds. dzieci Maria Lwowa Biełowa są poszukiwani za skuteczne porwanie ponad 100 dzieci.

Twierdzenie powinno być łatwe do udowodnienia.

Podczas spotkania, które było transmitowane na cały kraj, Putin i Lwowa Biełowa od niechcenia rozmawiali o tym, jak adoptowała 15-letniego ukraińskiego chłopca.

Według byłego specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. walki z terroryzmem i praw człowieka, Bena Emmersona, akty oskarżenia są oznaką intencji sędziów MTK.

„Myślę, że dla wielu międzynarodowych prawników zajmujących się sprawami karnymi jest to odświeżający i zachęcający znak, że Prokurator Generalny (Karim Ahmed) Khan podejmuje tutaj decyzję o wniesieniu oskarżenia w pierwszej kolejności, w sprawie, o której wie, że może ją udowodnić bez większych trudności. Ale jak powiedziałem, więcej opłaty muszą nastąpić”.

Emerson mówi, że MTK wysłał mocną wiadomość do wszystkich osób zaangażowanych w zbrodnie wojenne na Ukrainie, zarówno popełnione w przeszłości, jak i planowane na przyszłość.

READ  Jak Arizona może zaoferować plan działania Trumpa 2024

„Sąd i prokurator zdecydowali, że akt oskarżenia powinien zostać niezwłocznie podany do wiadomości publicznej, co niewątpliwie jest bardzo wyraźnym sygnałem, że osoby odpowiedzialne za zbrodnie w tej wojnie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności przez międzynarodowy trybunał karny”.