Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Putin krytykuje Zachód po przyjeździe Biden do Polski

Prezydent Rosji Władimir Putin wysadził wczoraj Zachód w orędziu o stanie narodu na Kremlu w Moskwie, podczas gdy prezydent USA Joe Biden był w Polsce po niespodziewanej wizycie w Kijowie w czasie wojny Rosji z Ukrainą.

To oni rozpoczęli wojnę. Putin opowiedział słuchaczom prawodawców, urzędników państwowych i żołnierzy, którzy walczyli na Ukrainie.

Podczas gdy rosyjska konstytucja nakazuje prezydentowi coroczne wygłaszanie przemówień, w zeszłym roku Putin nie wygłosił przemówienia, gdy jego siły wkroczyły na Ukrainę.

Zdjęcie: EPA-EFE / DMITRY ASTAKHOV / SPUTNIK / RZĄDOWE BIURO PRASOWE

Przed przemówieniem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że rosyjski prezydent skupi się na „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie, jak nazywa ją Moskwa, oraz na kwestiach gospodarczych i społecznych Rosji.

W przemówieniu transmitowanym we wszystkich państwowych kanałach telewizyjnych Putin powiedział, że Zachód zdaje sobie sprawę, że „nie da się pokonać Rosji na polu bitwy”, dlatego przeprowadza „agresywne ataki medialne” poprzez „błędną interpretację faktów historycznych”, atakowanie rosyjskiej kultury, religii i wartości. kanały.

Putin powiedział, że jego siły chronią ludność cywilną w regionach Ukrainy, które zostały zaanektowane przez Moskwę.

Powiedział: „Bronimy życia ludzi, naszej ojczyzny”. „Zachód dąży do nieograniczonej hegemonii”.

Putin powiedział również, że Rosja zawiesi swój udział w traktacie mającym na celu ograniczenie ekspansji broni jądrowej.

Tak zwany traktat New START został podpisany przez Rosję i Stany Zjednoczone w 2010 r., ograniczający liczbę możliwych do rozmieszczenia głowic jądrowych dalekiego zasięgu oraz ograniczający użycie pocisków mogących przenosić broń atomową.

Rosja nie wycofała się jeszcze w pełni z traktatu, powiedział Putin, ale powinna być gotowa do wznowienia testów broni jądrowej, jeśli zrobią to Stany Zjednoczone.

W Warszawie od wczoraj wieczorem trwały konsultacje Bidena z sojusznikami ze wschodniego skrzydła NATO.

Biden spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą i miał wygłosić przemówienie z Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie miał podkreślić zaangażowanie kraju środkowoeuropejskiego i innych sojuszników na rzecz Ukrainy w ciągu ostatniego roku.

READ  Bożena jest dumnym wolontariuszem | Magazyn gwiazd Dandenong

Doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że przemówienie Bidena nie będzie „rodzajem bezpośredniej konfrontacji” z przemówieniem Putina.

„To nie jest rywalizacja retoryczna z nikim innym” – powiedział Sullivan przed dwoma przemówieniami. „To pozytywna deklaracja wartości, wizja tego, jak powinien wyglądać świat, który staramy się budować i którego bronimy”.

Komentarze będą moderowane. Zachowaj komentarze odnoszące się do artykułu. Komentarze zawierające wulgarny lub wulgarny język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub promocje będą usuwane, a użytkownik zbanowany. Ostateczna decyzja będzie należała do Taipei Times.