Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Punkt kontrolny został całkowicie zablokowany i próbowano zakłócać ruch pociągów

Punkt kontrolny został całkowicie zablokowany i próbowano zakłócać ruch pociągów

Polscy rolnicy próbowali zakłócić ruch kolejowy z Ukrainą, całkowicie blokując ruch ciężarówek w obu kierunkach na międzynarodowym punkcie kontrolnym Dorohusk-Jahod.

Źródło: Nawiązując do Europejskiej Prawdy Państwowa Służba Celna Ukrainy

Detale: Ruch ciężarówek na punkcie kontrolnym Dorohusk-Jahodin został całkowicie zablokowany w obu kierunkach przez polskich rolników od godziny 9:00 czasu kijowskiego. Rolnicy zorganizowali masowy protest na drogach w pobliżu osady Dorohusk.

Według doniesień od tego czasu ani jedna ciężka ciężarówka nie przekroczyła granicy, pomimo obietnic protestujących, że umożliwią przewóz ładunków łatwo psujących się, niebezpiecznych lub humanitarnych.

Cytat: „W godzinach 15:30-17:30 protestujący próbowali zablokować tory na stacji kolejowej w Torohusku, jednak udaremniła to policja RP. Obecnie ruch pociągów odbywa się normalnie”.

Państwowa Służba Celna Ukrainy zauważyła, że ​​autobusy wahadłowe będą kursować normalnie, bez kolejek.

Tło:

  • Wcześniej, Państwowa Służba Straży Granicznej Ukrainy Uważano, że dostarczenie pomocy humanitarnej może zostać opóźnione ze względu na blokadę polskiego chłopstwa.

  • Od 16 lutego polscy rolnicy zablokowali sześć punktów kontrolnych na granicy z Ukrainą.

  • Wcześniej premier Ukrainy Denis Szmyhal w rozmowie telefonicznej z premierem Polski Donaldem Tuskiem omówił sytuację na granicy.

  • Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozmawia z Ukrainą w sprawie warunków eksportu niektórych produktów rolnych Na ostatnim etapie.

Wsparcie W GÓRĘ lub SIERPIEŃ Nasz gospodarz!

READ  Dlaczego ochrona Ramaphosy wylądowała w Polsce