Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pudełko na mydło: bądź szczęśliwy, to prawdziwy złoty wiek gier

© Nintendo Live

Nasze funkcje mydelniczki umożliwiają poszczególnym autorom wyrażanie opinii na gorące tematy lub przypadkowe rzeczy, o których myślą, opinie, które niekoniecznie muszą być głosem witryny. Tom mówi dziś o tym, dlaczego jest to najwspanialsza era gier. Więc przestań narzekać, dobrze?


Jestem wystarczająco dorosły, kiedy miałem cztery lata, przyzwyczailiśmy się Powozy konne zamiast samochodów Rzeczywiste kasety do gier. Włożyłem kasetę do odtwarzacza, który w moim przypadku z bardzo nietypowym brytyjskim systemem do gier zwanym ZX Spectrum, czekał przez 4 minuty, po czym rozlegał się krwawy dźwięk zabijania i migające kolory na ekranie. Możesz przewinąć taśmę, modlić się do wszystkich bogów, których będą słuchać, a gra w końcu się załaduje. Może wtedy przygoda Wreszcie Zaczyna się.

[On the Spectrum] Czekasz 4 minuty, podczas gdy krwawe zabójstwo krzyczy i miga kolorami na ekranie, po czym się rozpada

W moim domu byliśmy eksperymentalnymi typami na początku konsol, SEGA i Nintendo. Może to być dziwne dla każdego w Ameryce Północnej, aby czytać, ale NES nie był wielkim problemem w Wielkiej Brytanii, przynajmniej w mojej szyi poza lasem; Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że coś tam było, kiedy byłem małym dzieckiem. Jednak, kiedy nadeszła aktualizacja z biednego starego Spectrum do SEGA Mega Drive / Genesis i moje maleńkie oczy wyskoczyły z mojej głowy, przeskakiwanie było jak przejście ze starego telewizora w standardowej rozdzielczości na ekran IMAX. To wyjaśnia ciągłe oddanie Sonic the Hedgehog, nawet jeśli ta miłość nie zawsze jest taka sama.

Ale chodzi o to, że w erze przed internetem kupowanie gier było hazardem i byliśmy bardzo zależni od mojego starszego brata, który, jak sądzę, zasięgnął rady na szkolnym placu zabaw i we wszystkich czasopismach, które mógł znaleźć. Nasza kolekcja Mega Drive, na swój sposób, jest pełna klejnotów, ale Mega Drive był dość drogi, a kiedy podrosłem, byłem szczerze zdumiony, ile gier kupili dla nas nasi rodzice. Żyliśmy tak dobrze, kiedy podrosłem i niczego nie chciałem, ale nie robiliśmy też drogich rzeczy, takich jak wyjeżdżanie na wakacje lub hojne dekorowanie domu tylko dla tego. Odnieśliśmy sukces, więc mój tata niewątpliwie mądrze zaplanował budżet, aby zwiększyć pieniądze i zaspokoić nasz nawyk gry.

READ  Uzupełnienie zapasów Xbox Series X w Wielkiej Brytanii — NA ŻYWO: Dzisiejsze aktualizacje zapasów od Johna Lewisa, Asdy, Argosa i innych
Mój głos© Sega

Aby dać wyobrażenie o cenie, skopiowałem ją z Sonic the Hedgehog 3 Paragon jest nadal w środku i kosztował 39,99 GBP; Mój brat spędził większość tego na Tylko nabój Do wydania Street Fighter 2 (szczerze o tym zapominam). To było od początku do połowy lat 90-tych, podłączyłem cenę Sonic 3 Oficjalny kalkulator inflacji I wyszedłem Ponad 80 funtów szterlingów; Ponieważ zasugerowała, że ​​nie jesteśmy zamożną rodziną, mogę sobie wyobrazić, że wtedy wydawało mi się, że to dużo pieniędzy.

Teraz, niezależnie od obecnych wysiłków Sony, aby podnieść ceny istniejących gier własnych do 70 funtów w Wielkiej Brytanii, ceny dużych tytułów własnych Nintendo pozostały niezwykle stabilne. Ale to oczywiście nie wszystko. W dawnych czasach grałeś w gry detaliczne i tak było, i rozumiem tę nostalgię, którą ludzie czuli za dawnych dobrych czasów. Ale w dzisiejszej erze gier naprawdę przeżywamy najlepsze czasy.

Każdy, kto ma komputer z pasją, wyobraźnią i talentem, może stworzyć grę

Technologia z biegiem czasu zmieniła wszystko, zwłaszcza Internet i ewentualny rozwój sklepów z plikami do pobrania i grami. Narzędzia programistyczne również się zmieniły – to Artykuł Kate zawiera naprawdę dobre uwagi na ten temat – Który bardzo promował rozwój społeczności. Branża gier była domeną licencjonowanych firm zatrudniających pracowników biurowych. To jest siła narzędzi i ich dostępność Teraz każdy, kto ma komputer z pasją, wyobraźnią i talentem, może stworzyć grę. A jeśli ta gra działa dobrze, istnieją sposoby na wydanie jej za darmo lub w przystępnych cenach na komputery, telefony i prawie wszystkie konsole na rynku.

Tak, demokratyzacja tworzenia i publikowania gier oznacza, że ​​mamy też dużo złośliwości do przebrnięcia w sklepach, Ale To cena, którą warto zapłacić. Kiedy myślę o powrocie do ery Wii / DSi, przez pokolenia do obecnego Switcha, jestem zdumiony liczbą pobrań z moich ulubionych gier, zwłaszcza z małych zespołów. Co więcej, duże firmy wykorzystują swoje zasoby i postęp technologiczny do robienia niesamowitych rzeczy na rynku AAA. Usiądź wygodnie, grając w najnowszą wersję Nintendo lub kilka błyszczących gier detalicznych na nowej konsoli „nowej generacji”, a jakość jest świetna.

READ  Xbox wypuścił dynamiczną tapetę dla Forza Motorsport… i jest całkiem kiepsko

Co więcej, gry nie były dostępne dla wszystkich, co czyniło je bardziej dostępnymi. To dobry cykl – im więcej ludzi gra w gry, tym bardziej inspirują ich do tworzenia gier przyszłości.

Panel przełączników de Bon© Nintendo Live

Ceny detaliczne pozostały w dużej mierze niezmienne, są gratisy z ograniczonym budżetem, a witryny sklepowe, takie jak eShop, są pełne niesamowitych gier za 20 USD lub mniej. Istnieją oczywiście również usługi subskrypcyjne, przy czym Nintendo Switch Online koncentruje się na starych grach i tytułach „99”, PS Plus nadal oferuje gry miesięczne, a także Game Pass. Microsoft zmienia rynek dzięki Game Pass, a programiści na pokładzie wydają się być zadowoleni z tego, co dla nich robi. Pomiędzy pickupami Switch a Game Pass uderza mnie jakość i różnorodność gier, z których mogę się cieszyć każdego tygodnia, a wszystko to po znacznie niższych kosztach niż w „starych, dobrych czasach”.

A jeśli jesteś fanem gier retro i nie chcesz zajmować się przepustkami sezonowymi, mikropłatnościami itp. (Które są głównie mój wybór, Ponieważ gry takie jak FIFA oferują kiepską obsadę DLC i dodatki, które mogą być naprawdę zabawne), masz opcje. Istnieją kreatywne produkty sprzętowe, które umożliwiają wygodne granie w stare gry lub podobne Overked Ma swój mały ekosystem nabojów i klasyków. Są też oficjalne opcje pobierania, takie jak kolekcje z Konami, Arcade Archives i nie tylko. Jeśli chcesz go zapukać, istnieją opcje.

Overked© Nintendo Live

Jesteśmy więc w najlepszym z obu światów i czasami myślę, że mamy obsesję na punkcie opłakiwania FIFA Ultimate Team lub narzekania na to, jak długo Metroid Prime 4 Weź, zapomnij zatrzymać się i powąchać róże. to jest Hassan Aby rzucić wyzwanie branży gier, gdy jej brakuje, to sprawia, że ​​jest lepiej, ale czasami musimy cofnąć się o krok, uśmiechnąć i powiedzieć „Wow, to dużo świetnych gier”.

READ  • Serwer ulega awarii, ponieważ został zaprojektowany w sposób niewidoczny do pobicia rekordu

Gry nie były nigdy wyższej jakości, nie były bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek i nie miały dużego wyboru, jeśli chodzi o granie w nowe gry. I Jest stary, nigdy nie był łatwiejszy i przystępny cenowo. We wszystkich tych obszarach jest miejsce na poprawę i zawsze będzie, ale trudno mi usłyszeć, jak ktoś mówi o „starych dobrych czasach” i zachować szczerą minę. To są dobre dni

I dlategoI Tylko przez jeden dzień podziwiajmy niewątpliwie, jak daleko zaszły gry. To są złote czasy gier.