Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Puchar Świata „raz w życiu”, granie co dwa lata „niemożliwe” mówi Robert Lewandowski i Kylian Mbappe

Francuski napastnik Kylian Mbappe i polski napastnik Robert Lewandowski wypowiadali się przeciwko planom FIFA organizowania Mistrzostw Świata co dwa lata, nazywając to „niemożliwym”.

Przemawiając w poniedziałek podczas Globe Soccer Awards w Dubaju, duet znalazł się wśród tych, którzy powtórzyli wątpliwości dotyczące dobrego samopoczucia graczy i jakości najczęściej powtarzanego turnieju.

Dołącz do chóru głosów w piłce nożnej, w tym szefa Manchesteru City, Pepa Guardioli, który ostrzegł, że może być wymagany strajk piłkarzy, aby wymusić działania w tej sprawie wśród organów zarządzających futbolem.

Premier League

Guardiola obsługuje zewnętrzne maski, aby uniknąć zabawy za zamkniętymi drzwiami

Wczoraj o 15:48

Robert Lewandowski, który gra dla Bayernu Monachium na poziomie klubowym, powiedział: „Nie jestem fanem. Mamy już wiele meczów każdego roku, wiele trudnych tygodni, a nie tylko mecze, ponieważ mamy wiele tygodni na przygotowania do sezonu lub duże turnieje.

Jest to również niemożliwe dla ciała i umysłu. Jeśli chcesz grać w piłkę dłużej niż 10 lat, potrzebujesz przerwy.

„Nie da się grać w Pucharze Świata co dwa lata. Bardzo trudno będzie osiągnąć wysoki poziom wydajności.”

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe dodał: „Rozgrywamy już 60 meczów rocznie i jest już wiele turniejów. Cieszymy się, że możemy grać, ale kiedy jest ich dużo, to jest bardzo dużo. , musisz dać odpocząć graczom.”

Moim zdaniem Puchar Świata to Puchar Świata. To coś wyjątkowego, ponieważ to co cztery lata, jeśli chcesz zachować tę wyjątkową rzecz.

„Widziałem [how] Mówię o tym, ludzie o tym mówią, o najlepszej drużynie, najlepszych zawodach na świecie. Jeśli masz to co dwa lata, to normalne, że grasz w Pucharze Świata.

I chcę powiedzieć, że to nie jest normalne, to niesamowita rzecz, coś, co grasz może raz w życiu.

READ  Serbia zajmuje ostatnie miejsce w mistrzostwach świata w koszykówce

Lewandowski został wybrany Graczem Roku, a także inauguracyjną Nagrodą Maradona, w uznaniu za największą liczbę bramek w roku kalendarzowym.

Jego zespół Bayern Monachium prowadzi dziewięć punktów na szczycie Bundesligi, a Lewandowski strzelił już 30 goli we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Zwycięzca Pucharu Świata 2018, Mbappe, był wielkim zwycięzcą wieczoru, odbierając nagrodę Mężczyzny Roku podczas ceremonii, która odbyła się w Burdż Chalifa.

Chelsea została uznana za Klub Roku Mężczyzn po wygraniu Ligi Mistrzów, a Włochy zdobyły nagrodę Reprezentacji Roku po sukcesach w mistrzostwach Europy.

Nagroda Klubu Kobiet Roku trafiła do Barcelony po kolejnym dominującym sezonie, a pomocnik Alexia Putillas zdobyła Złotą Piłkę, zdobywając tytuł Piłkarz Roku.

Mistrzostwa Świata odbywają się co cztery lata od pierwszej edycji prawie 100 lat temu, ale obecny prezydent FIFA Gianni Infantino naciska, aby to zmienić.

Uważa się, że jest to ruch popierany przez 166 z 210 stowarzyszeń członkowskich FIFA, chociaż głosowanie nie zostało jeszcze ustalone.

Były menedżer Arsenalu, Arsene Wenger, który jest obecnie szefem globalnego rozwoju futbolu FIFA, poparł ten ruch, chociaż nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób FIFA będzie w stanie wprowadzić więcej futbolu do już rozszerzonego harmonogramu.

Transfery

„Cieszę się z jego powodu” – Guardiola życzy Torresowi przed przeprowadzką do Barcelony

23.12.2021 o 14:29

Premier League

„Rozproszenie w okresie świątecznym” – Guardiola Grealish i Foden ostrzegają przed zachowaniem

21.12.2021 o 08:56