Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Puchar BJK: Radokanu przed Wielką Brytanią, Szwecja przed Polską

Puchar BJK: Radokanu przed Wielką Brytanią, Szwecja przed Polską

Mistrzyni US Open, Emma Radukanu, zremisowała w piątek w Pradze z Wielką Brytanią i Czechami w pucharze Billy Jean King Cup.

Szybki wzrost Radokunu był widoczny, zanim pokonała Theresę Martinkovą 7:5, 7:5 w swoim pierwszym meczu dla Wielkiej Brytanii i pierwszym profesjonalnym meczu na glinie.

Trzecie zwycięstwo w tym roku przyniosło dodatkową presję, ponieważ Harriet Dart przegrała 6:1, 6:0 z byłą finalistką French Open, Marquette Vondurosovą, w pierwszym singlu. Vondrosova i Raduko spotykają się w pierwszym odwróconym meczu singlowym w sobotę.

Czesi chcą wygrać pierwszą piątkę eliminacji do listopadowego finału. Zdobyli trofeum sześć razy od 2011 roku, chociaż ich trzech najwyżej notowanych singli – nr 2 Barbora Krezzhikova, nr. 7 Carolina Bliskova, 28. Petra Kvitova – i nr 1 deblowa Katrina Siniakova. .

W innym miejscu Włochy pokonały Francję 2:0, Kazachstan 2:0 z Niemcami, Polska 2:0 z Rumunią, a Hiszpania z Holandią 2:0.

W późnych stosunkach Stany Zjednoczone trzymały Ukrainę w Asheville, a Kanada utrzymywała Łotwę w Vancouver.

Belgia wygrała z Białorusią po zawieszeniu Rosji, tej ostatniej i posiadacza tytułu za okupację Ukrainy przez Rosję.

Australia, która w finale w 2021 r. połączyła się ze Szwajcarią i Słowacją, zastąpiła w finale Rosję.

Iga Świątek świętowała swój pierwszy mecz po tym, jak w ciągu godziny pokonała Rumunkę Mihaelę Buzarnescu i została numerem 1 na świecie. Szwecja przedłużyła serię singli do 18 po zdobyciu pierwszego punktu od koleżanki z polskiej drużyny Magdy Lynette Iriny-Camelii Begu.

Swiadech może zająć miejsce w finale Polski, kiedy zmierzy się z Pegu w pierwszym sobotnim turnieju rewersów singli.

W Alghero Włoszka Jasmine Paulini wyszła z seta i przerwy, aby oszczędzić dwa punkty meczowe i pokonać Francuską Alice Cornet 2-6, 6-1, 7-6 (2) w ciągu 2 godzin. To pierwszy raz, kiedy Camila Giorgi pokonała Oceana Todda 6-1, 6-2 w secie.

Francja wygrała tylko raz, 0-2, ale to było w 2015 roku przeciwko Włochom.

READ  Polski Tusk spotkał się z szefem Komisji Europejskiej w sprawie zamrożonych funduszy unijnych

W Noor-Sultan Julia Putinseva pokonała Angelique Gerber 3-6, 6-3, 6-2 i odniosła 15. zwycięstwo w trofeum dla Kazachstanu. Wtedy Elena Rybagina pokonała Laurę Siegmont i zepchnęła ulubionych Niemców w głęboki dół.

W s-Hertogenbosch Hiszpanka Sarah Soribes Tormo i Nouria Barisas-Diaz wygrały sety z rzędu, zdobywając swoje pierwsze trofeum w singlu.

___

Więcej AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports